Krótko

Aktualizacja firmware’u dla Nikona Z6, Z7, Z5 i Z50 poprawia działanie układu AF

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2021
Artykuł na: minutę

Nikon ogłosił udostępnienie oprogramowania sprzętowego w wersjach: 3.40 do Nikona Z 7 i Z 6, 1.20 do Nikona Z 5, oraz 2.20 do Nikona Z 50. Nowy firmware udoskonala działanie AF w trybach wykrywania twarzy i oczu.

Wszystkie wersje oprogramowania udoskonalają działanie AF w trybach wykrywania twarzy i oczu w bezlusterkowcach Nikon Z 7, Nikon Z 6, Nikon Z 5 oraz Nikon Z 50. Dotyczy to również fotografowania z zewnętrzną lampą błyskową Nikon w sytuacjach niewielkiej ilości światła.

Wersje 3.40 do modeli Z 7 oraz Z 6 zdecydowanie udoskonalą również sprawność AF z wykrywaniem oczu podczas fotografowania z większych odległości, gdy twarz obiektu zajmuje mniejszą część kadru. Dodatkowo, wersja 3.40 optymalizuje ruch żółtej ramki wyznaczającej pole AF w wizjerze/wyświetlaczu aparatu, aby właściwie odwzorowała szybkość, z jaką aparat ustawia ostrość. Dzięki temu fotografowie będą widzieć precyzyjniej zmiany pola ostrości i fotografować z większą pewnością.

Oprogramowanie sprzętowe można pobrać tu: https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/index.html.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy DJI pracuje nad nowym dronem FPV?
Czy DJI pracuje nad nowym dronem FPV?
W sieci pojawiły się doniesienia na temat kolejnej premiery DJI. Tym razem ma być to niewielki filmowy dron FPV.
0
Cinema 4K Raw i ulepszony AF  - nowe oprogramowanie dla Leica SL2 i SL2-S
Cinema 4K Raw i ulepszony AF - nowe oprogramowanie dla Leica SL2 i SL2-S
Leica udostępniła aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Leica SL2 i SL2-S. Zmiany są istotne…
5
DJI Mini 3 Pro - nowy mistrz wagi lekkiej
DJI Mini 3 Pro - nowy mistrz wagi lekkiej
DJI pokazuje nowego drona z kompaktowej serii Mini. Mimo niewielkich rozmiarów, to niezła bestia, która spodoba się nawet bardzie wymagającym twórcom.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)