Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto

Autor: Maciej Luśtyk

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.

Australijski oddział firmy ogłosił zawiązanie przez Nikona współpracy z producentami lamp i akcesoriów oświetleniowych Profoto i Nissin. Informacje prasowe udostępnione przez Nikona i Profoto nie rzucają wiele światło na naturę kolaboracji, ale pewnych rzeczy możemy się domyślać.

Jak czytamy w komunikacie Nikona, współpraca obejmować ma produkty z kategorii lamp reporterskich oraz głowic studyjnych i zwiększać kompatybilność pomiędzy sprzętem obydwu firm. Profoto dodaje zaś, że kolaboracja ma na celu oddane większych możliwości w ręce profesjonalistów i poświęca sporą część komunikatu na opis radiowego systemu wyzwalania AirTTL.

Wbudowany wyzwalacz radiowy czy zlecenie produkcji? A może jedno i drugie?

Biorąc pod uwagę, że obydwie firmy tworzą już sprzęt w pełni kompatybilny z aparatami Nikona, można spodziewać się iż w niedalekiej przyszłości japońskie korpusy zostaną wzbogacone o wbudowany system radiowego wyzwalania, który w przypadku obsługiwanych lamp pozwoliłby obejść bez dodatkowego transmitera. A jeśli spojrzymy na debiutujące w tym roku systemy obsługi flasha przy użyciu migawki elektronicznej, naturalnie możemy spodziewać się także pojawienia się urządzeń „dedykowanych”, które będą w tym trybie oferować lepsze osiągi od konkurencji.

Może to także oznaczać, że Nikon zleci produkcję części oferty akcesoriów oświetleniowych wymienionym firmom, co w obliczu ciągłej restrukturyzacji mogłoby pomóc pozbyć się kosztów związanych z utrzymaniem linii produkcyjnych czy łańcuchów dostaw.

Na tę chwile to jednak tylko gdybanie. Z pewnością więcej światła na temat współpracy marek rzucą nadchodzące premiery ze stajni Nikona, Profoto i Nissin.

Źródło: nikon.com.au

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza nową technologię chroniącą przed fałszowaniem fotografii. Oparta na kryptograficznych opisach cyfrowych funkcja zagwarantować ma, że dane zdjęcia nie...
6
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Wbrew wcześniejszym komunikatom, nowy warstwowy sensor Foveon X3 może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku.
6
„Musimy zrobić duży krok wstecz”. Instagram wycofuje się z części zapowiadanych zmian
„Musimy zrobić duży krok wstecz”. Instagram wycofuje się z części zapowiadanych zmian
Pod naciskiem użytkowników i wpływowych influencerów, serwis wstrzymuje wprowadzenie niektórych zmian, które upodobniały Instagrama do TikToka, głównego konkurenta aplikacji. Ale kierunku rozwoju...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)