Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto

Autor: Maciej Luśtyk

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.

Australijski oddział firmy ogłosił zawiązanie przez Nikona współpracy z producentami lamp i akcesoriów oświetleniowych Profoto i Nissin. Informacje prasowe udostępnione przez Nikona i Profoto nie rzucają wiele światło na naturę kolaboracji, ale pewnych rzeczy możemy się domyślać.

Jak czytamy w komunikacie Nikona, współpraca obejmować ma produkty z kategorii lamp reporterskich oraz głowic studyjnych i zwiększać kompatybilność pomiędzy sprzętem obydwu firm. Profoto dodaje zaś, że kolaboracja ma na celu oddane większych możliwości w ręce profesjonalistów i poświęca sporą część komunikatu na opis radiowego systemu wyzwalania AirTTL.

Wbudowany wyzwalacz radiowy czy zlecenie produkcji? A może jedno i drugie?

Biorąc pod uwagę, że obydwie firmy tworzą już sprzęt w pełni kompatybilny z aparatami Nikona, można spodziewać się iż w niedalekiej przyszłości japońskie korpusy zostaną wzbogacone o wbudowany system radiowego wyzwalania, który w przypadku obsługiwanych lamp pozwoliłby obejść bez dodatkowego transmitera. A jeśli spojrzymy na debiutujące w tym roku systemy obsługi flasha przy użyciu migawki elektronicznej, naturalnie możemy spodziewać się także pojawienia się urządzeń „dedykowanych”, które będą w tym trybie oferować lepsze osiągi od konkurencji.

Może to także oznaczać, że Nikon zleci produkcję części oferty akcesoriów oświetleniowych wymienionym firmom, co w obliczu ciągłej restrukturyzacji mogłoby pomóc pozbyć się kosztów związanych z utrzymaniem linii produkcyjnych czy łańcuchów dostaw.

Na tę chwile to jednak tylko gdybanie. Z pewnością więcej światła na temat współpracy marek rzucą nadchodzące premiery ze stajni Nikona, Profoto i Nissin.

Źródło: nikon.com.au

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)