Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto

Autor: Maciej Luśtyk

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.

Australijski oddział firmy ogłosił zawiązanie przez Nikona współpracy z producentami lamp i akcesoriów oświetleniowych Profoto i Nissin. Informacje prasowe udostępnione przez Nikona i Profoto nie rzucają wiele światło na naturę kolaboracji, ale pewnych rzeczy możemy się domyślać.

Jak czytamy w komunikacie Nikona, współpraca obejmować ma produkty z kategorii lamp reporterskich oraz głowic studyjnych i zwiększać kompatybilność pomiędzy sprzętem obydwu firm. Profoto dodaje zaś, że kolaboracja ma na celu oddane większych możliwości w ręce profesjonalistów i poświęca sporą część komunikatu na opis radiowego systemu wyzwalania AirTTL.

Wbudowany wyzwalacz radiowy czy zlecenie produkcji? A może jedno i drugie?

Biorąc pod uwagę, że obydwie firmy tworzą już sprzęt w pełni kompatybilny z aparatami Nikona, można spodziewać się iż w niedalekiej przyszłości japońskie korpusy zostaną wzbogacone o wbudowany system radiowego wyzwalania, który w przypadku obsługiwanych lamp pozwoliłby obejść bez dodatkowego transmitera. A jeśli spojrzymy na debiutujące w tym roku systemy obsługi flasha przy użyciu migawki elektronicznej, naturalnie możemy spodziewać się także pojawienia się urządzeń „dedykowanych”, które będą w tym trybie oferować lepsze osiągi od konkurencji.

Może to także oznaczać, że Nikon zleci produkcję części oferty akcesoriów oświetleniowych wymienionym firmom, co w obliczu ciągłej restrukturyzacji mogłoby pomóc pozbyć się kosztów związanych z utrzymaniem linii produkcyjnych czy łańcuchów dostaw.

Na tę chwile to jednak tylko gdybanie. Z pewnością więcej światła na temat współpracy marek rzucą nadchodzące premiery ze stajni Nikona, Profoto i Nissin.

Źródło: nikon.com.au

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na świecie
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na...
Organizatorzy Red Bull Illume przez cały najbliższy tydzień będą ujawniać nazwiska laureatów tegorocznej edycji tego wyjątkowego konkursu. O główną nagrodę walczy 4...
9
Meyer Optik Görlitz otwiera własną manufakturę obiektywów
Meyer Optik Görlitz otwiera własną manufakturę obiektywów
Wygląda na to, że historia kultowej marki powraca na właściwe tory. Nowy właściciel firmy informuje o zmianie siedziby i uruchomieniu własnej manufaktury. Już niebawem...
6
Róbcie zapasy - filmy Kodak od nowego roku znacznie zdrożeją
Róbcie zapasy - filmy Kodak od nowego roku znacznie zdrożeją
Kodak potwierdził informacje o planowanych (kolejnych) podwyżkach materiałów światłoczułych. Zdrożeją zarówno produkty amatorskie jak i profesjonalne. Niektóre nawet o 25 procent.
26
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)