Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Lipiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z marką Nissin.

Jeżeli w systemie Fujifilm czegoś brakowało, prawdopodobnie była to większa dostępność ciekawych akcesoriów oświetleniowych. Producent wypełnia lukę w ofercie i prezentuje niewielką lampę błyskową z możliwością radiowego wyzwalania oraz radiowy system wyzwalania kompatybilny z lampami Nissin Air System. No właśnie, wygląda na to, że obydwa akcesoria zapowiedź szerszej współpracy pomiędzy obydwoma firmami.

Fujifilm EF-60 - kompaktowa lampa o dużych możliwościach

Lampa Fujifilm EF-60 to nic innego jak model Nissin i60A z logiem Fujifilm. Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 60, oferuje funkcję zoom w zakresie 24-200 mm, sterowanie mocą w zakresie 1/1 – 1/256, wsparcie dla pomiaru TTL, funkcję HSS i wyposażona została w światło modelujące LED. Nowy speedlight posiada ponadto obracaną głowicę, ciekawy system sterowania, wbudowany dyfuzor i co chyba najważniejsze, może być wyzwalana radiowo (a także przez fotocelę). Wszystko to w kompaktowej obudowie o wadze raptem 300 g.

Fujifilm EF-W1 - radiowy system sterowania

Tak samo radiowy system sterowania Fujifilm EF-W1 wydaje się być adaptacją istniejącego już kontrolera Nissin Air 10s. Radiowy wyzwalacz, pracujący w paśmie 2,4 GHz, wspiera pomiar TLL i pozwala na zdalne sterowanie lampami na 8 kanałach w 3 grupach. Oczywiście oprócz współpracy z nową lampą EF-60 jest on kompatybilny także z lampami Nissin, co może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy więcej znanych nam już akcesoriów z logiem Fujifilm. Bynajmniej nie jest to powód do zmartwień. Własny bezprzewodowy system lamp, nawet jeśli oparty jest o zewnętrzne konstrukcje, z pewnością uatrakcyjni mocowanie X w oczach osób zainteresowanych strobingiem.

Cena i dostępność

Nowa lampa i wyzwalacz kompatybilne są z aparatami: GFX100, GFX 50S, GFX 50R, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T1, X-T2, X-T3, X-T4, X-T20, X-T30, X- E3, X100F oraz X100V.

Akcesoria wycenione zostały na 400 dolarów (około 1500 zł, model EF-60) i 200 dolarów (około 750 zł, model EF-W1). Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm-x.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)