Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu

Autor: Maciej Luśtyk

1 Lipiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm aktualizuje ofertę średnioformatowej optyki i prezentuje model Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR, będący ekwiwalentem 24 mm w systemie pełnoklatkowym. Szkło ma być świetne jakościowo, a przy tym względnie kompaktowe i poręczne.

Najnowszy Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR to świetna propozycja dla tych, którzy do średnioformatowego świata chcieliby wprowadzić nieco dynamicznych ujęć. Dobrze sprawdzi się zapewne także w krajobrazie, a producent obiecuje, że to także idealny obiektyw do filmowania - za sprawą wewnętrznego systemu ogniskowania i sprowadzonego do minimum efektu breathingu.

Nowy obiektyw ma być także ostry jak brzytwa. Na układ optyczny składa się 13 elementów w 10 grupach (w tym dwie soczewki asferyczne i dwa elementy ED). Jak zapewnia producent, „grupy soczewek o wysokiej wydajności są ustawione tak, by kontrolować różnego rodzaju aberracje - zwłaszcza zniekształcenia typowe dla obiektywów szerokokątnych - w celu uzyskania doskonałej ostrości na całej powierzchni soczewki.” Obiektyw ma być w stanie przenieść imponującą liczbę szczegółów, odpowiednio do możliwości matrycy 100MP.

Szkło ma być także satysfakcjonujące pod względem szybkości pracy. Według zapewnień, silnik AF ma być cichy i szybki, pozwalając na skuteczną pracę zarówno w trybie filmowym, jak i trybie ciągłym podczas fotografowania. Producent nie zdradza jednak w jakiego rodzaju silnik został wyposażony obiektyw.

Jak na szkło średnioformatowe, Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR może pochwalić się także względnie kompaktową budową - waży zaledwie 510 g, przy długości 99,4 mm i maksymalnej średnicy 84 mm. A do tego wszystkiego jest wykonany z magnezu i uszczelniany przed kurzem i zachlapaniami.

Cena i dostępność

Biorąc pod uwagę realia systemów średnioformatowych, nowy obiektyw można uznać także za przystępnie wyceniony. Na polskim rynku pojawi się pod koniec lipca, a zapłacimy za niego 8199 zł. W zestawie otrzymujemy też osłonę przeciwsłoneczną.

Więcej informacji o optyce producenta znajdziecie pod adresem fujifilm-x.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)