Obiektywy Zhong Yi Mitakon Creator teraz także z mocowaniem Fujifilm X

4

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Ofertę chińskiego producenta wzbogacają 3 nowe wersje znanych szkieł (Creator 35 mm f/2, Creator 85 mm f/2, Creator 135 mm f/2.8 II), przeznaczone dla użytkowników bezlusterkowców Fujifilm.

Bezlusterkowce Fujifilm należą do jednych z najbardziej uniwersalnych na rynku. Pewnym problemem są jedynie stosunkowo drogie obiektywy. Na szczęście powoli coraz ciekawsza staje się oferta zewnętrznych producentów optyki, a dla tych, który starają się skompletować ciekawy zestaw jak najniższym kosztem gratką może okazać się zaktualizowana oferta obiektywów Mitakon. Już niebawem seria Creator dostępna będzie także z mocowaniem Fujifilm X.

Manualne obiektywy na każdą kieszeń

Mitakon Creator 35 mm f/2

Linia Mitakon Creator, to połączenie metalowej obudowy, niezłej, choć nie najjaśniejszej optyki i bardzo przystępnej ceny. Wśród modeli z mocowaniem Fujifilm X znajdziemy 3 konstrukcje, które już wcześniej dostępne były na rynku dla innych mocowań: Mitakon Zhong Yi Creator 35 mm f/2, Mitakon Zhong Yi Creator 85 mm f/2 oraz Mitakon Zhong Yi Creator 135 mm f/2.8 II, które podłączone do aparatów Fujifilm zaoferują nam ekwiwalenty kolejno: 54, 130 i 207 mm).

Wszystkie obiektywy oferują dość proste układy optyczne (6 elementów w 6 grupach, lub 7 elementów w 5 grupach), wśród których znajdziemy tylko jedną soczewkę specjalną (element ED w modelu 135 mm). Na rewelacyjne rezultaty raczej nie ma co się nastawiać, ale połączenie 9- i 10-listkowych przysłon z nie najgorszą jasnością i względnie długimi ogniskowymi powinno dać nam przyjemną dla oka plastyką za niewielkie pieniądze.

Mitakon Creator 85 mm f/2

Mitakon Creator 135 mm f/2.8 II

Cena i dostępność

Obiektywy w wersjach pod mocowanie Fujifilm X wycenione zostały na 25 tys. jenów, czyli w przeliczeniu około 900 zł. Prawdopodobnie gdy pojawią się już na polskim rynku ich cena zostanie zrównana do 849 zł, które musimy obecnie zapłacić za obiektywy Ceator do innych systemów.

Uwaga. Nowe obiektywy nie będą kompatybilne z aparatem X-Pro3, ze względu na kolidowanie tubusu z przyciskiem zwalniania mocowania.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziecie pod adresem zyoptics.jp.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Pokazany przed dwoma laty budżetowy obiektyw portretowy doczekał się wreszcie wersji pod lustrzankowy system Nikona. Kosztuje mniej niż 1000 zł.
12
0
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Wygląda na to, że Zenit przygotowuje się na jesienną ofensywę. Do obiektywów, które oficjalnie pokazane mają zostać jesienią dołącza nowy, ciekawy model - 58 mm...
0
1
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
27
1
Powiązane artykuły