Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Obiektywy Zhong Yi Mitakon Creator teraz także z mocowaniem Fujifilm X

4

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Ofertę chińskiego producenta wzbogacają 3 nowe wersje znanych szkieł (Creator 35 mm f/2, Creator 85 mm f/2, Creator 135 mm f/2.8 II), przeznaczone dla użytkowników bezlusterkowców Fujifilm.

Bezlusterkowce Fujifilm należą do jednych z najbardziej uniwersalnych na rynku. Pewnym problemem są jedynie stosunkowo drogie obiektywy. Na szczęście powoli coraz ciekawsza staje się oferta zewnętrznych producentów optyki, a dla tych, który starają się skompletować ciekawy zestaw jak najniższym kosztem gratką może okazać się zaktualizowana oferta obiektywów Mitakon. Już niebawem seria Creator dostępna będzie także z mocowaniem Fujifilm X.

Manualne obiektywy na każdą kieszeń

Mitakon Creator 35 mm f/2

Linia Mitakon Creator, to połączenie metalowej obudowy, niezłej, choć nie najjaśniejszej optyki i bardzo przystępnej ceny. Wśród modeli z mocowaniem Fujifilm X znajdziemy 3 konstrukcje, które już wcześniej dostępne były na rynku dla innych mocowań: Mitakon Zhong Yi Creator 35 mm f/2, Mitakon Zhong Yi Creator 85 mm f/2 oraz Mitakon Zhong Yi Creator 135 mm f/2.8 II, które podłączone do aparatów Fujifilm zaoferują nam ekwiwalenty kolejno: 54, 130 i 207 mm).

Wszystkie obiektywy oferują dość proste układy optyczne (6 elementów w 6 grupach, lub 7 elementów w 5 grupach), wśród których znajdziemy tylko jedną soczewkę specjalną (element ED w modelu 135 mm). Na rewelacyjne rezultaty raczej nie ma co się nastawiać, ale połączenie 9- i 10-listkowych przysłon z nie najgorszą jasnością i względnie długimi ogniskowymi powinno dać nam przyjemną dla oka plastyką za niewielkie pieniądze.

Mitakon Creator 85 mm f/2

Mitakon Creator 135 mm f/2.8 II

Cena i dostępność

Obiektywy w wersjach pod mocowanie Fujifilm X wycenione zostały na 25 tys. jenów, czyli w przeliczeniu około 900 zł. Prawdopodobnie gdy pojawią się już na polskim rynku ich cena zostanie zrównana do 849 zł, które musimy obecnie zapłacić za obiektywy Ceator do innych systemów.

Uwaga. Nowe obiektywy nie będą kompatybilne z aparatem X-Pro3, ze względu na kolidowanie tubusu z przyciskiem zwalniania mocowania.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziecie pod adresem zyoptics.jp.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły