Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Poprawiona optyka i bardziej zwarta unowocześniona konstrukcja. Trzecia generacja wyjątkowo jasnej stałki już niedługo trafi w ręce użytkowników systemów Sony E, Nikon Z, Canon RF i Canon EF.

Najnowszy manualny Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III względem poprzedniej generacji obiecuje przede wszystkim usprawnioną optykę. Szczegółów na temat układu soczewek na razie nie znamy, wiadomo jednak, że minimalna odległość ostrzenia wynosić będzie 50 cm. Ponadto bezpośrednie porównanie rozmiarów obydwu szkieł pokazuje jednak, że nowa wersja jest wyraźnie mniejsza, a dodatkowo konstrukcja otrzymała też atrakcyjnie wyglądające srebrne metalowe mocowanie osłony przeciwsłonecznej z przodu tubusu.

Po lewej Speedmaster 50 mm f/0.95 III, po prawej Speedmaster 50 mm f/0.95 II

Nowością jest także to, że obiektyw dostępny będzie teraz także w wersjach z mocowaniami Nikon Z i Canon RF, co z pewnością zainteresuje obiektywem większą rzeszę fotografów niż dotychczas. Standardowo już otrzymujemy też mocowanie Sony E, a nieco później pojawić ma się także lustrzankowa wersja, skierowana do użytkowników systemu Canon EF.

Cena i dostępność

Obiektyw trafić ma do sprzedaży w maju w cenie 98 tys. jenów, czyli około 3300 zł. Jest to jednak bezpośrednie przeliczenie, nie uwzględniające podatku, toteż finalna cena z pewnością będzie nieco wyższa.

Rynkowa premiera planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wersja do lustrzanek pojawi się natomiast w czerwcu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wersji do Leica M - coś więcej niż tylko nowe mocowanie
Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wersji do Leica M - coś więcej niż tylko nowe mocowanie
Na rynku debiutuje znany nam już Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wariancie do aparatów Leica. To jednak zupełnie nowa konstrukcja niż wcześniej.
1
0
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Chcielibyście cieszyć się charakterystyczną dystorsją ultraszerokokątnych obiektywów fisheye, ale żal wam pieniędzy? Nowy obiektyw Pergear to prawdopodobnie najtańsza...
4
0
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)