Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Poprawiona optyka i bardziej zwarta unowocześniona konstrukcja. Trzecia generacja wyjątkowo jasnej stałki już niedługo trafi w ręce użytkowników systemów Sony E, Nikon Z, Canon RF i Canon EF.

Najnowszy manualny Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III względem poprzedniej generacji obiecuje przede wszystkim usprawnioną optykę. Szczegółów na temat układu soczewek na razie nie znamy, wiadomo jednak, że minimalna odległość ostrzenia wynosić będzie 50 cm. Ponadto bezpośrednie porównanie rozmiarów obydwu szkieł pokazuje jednak, że nowa wersja jest wyraźnie mniejsza, a dodatkowo konstrukcja otrzymała też atrakcyjnie wyglądające srebrne metalowe mocowanie osłony przeciwsłonecznej z przodu tubusu.

Po lewej Speedmaster 50 mm f/0.95 III, po prawej Speedmaster 50 mm f/0.95 II

Nowością jest także to, że obiektyw dostępny będzie teraz także w wersjach z mocowaniami Nikon Z i Canon RF, co z pewnością zainteresuje obiektywem większą rzeszę fotografów niż dotychczas. Standardowo już otrzymujemy też mocowanie Sony E, a nieco później pojawić ma się także lustrzankowa wersja, skierowana do użytkowników systemu Canon EF.

Cena i dostępność

Obiektyw trafić ma do sprzedaży w maju w cenie 98 tys. jenów, czyli około 3300 zł. Jest to jednak bezpośrednie przeliczenie, nie uwzględniające podatku, toteż finalna cena z pewnością będzie nieco wyższa.

Rynkowa premiera planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wersja do lustrzanek pojawi się natomiast w czerwcu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)