Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

Poprawiona optyka i bardziej zwarta unowocześniona konstrukcja. Trzecia generacja wyjątkowo jasnej stałki już niedługo trafi w ręce użytkowników systemów Sony E, Nikon Z, Canon RF i Canon EF.

Najnowszy manualny Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III względem poprzedniej generacji obiecuje przede wszystkim usprawnioną optykę. Szczegółów na temat układu soczewek na razie nie znamy, wiadomo jednak, że minimalna odległość ostrzenia wynosić będzie 50 cm. Ponadto bezpośrednie porównanie rozmiarów obydwu szkieł pokazuje jednak, że nowa wersja jest wyraźnie mniejsza, a dodatkowo konstrukcja otrzymała też atrakcyjnie wyglądające srebrne metalowe mocowanie osłony przeciwsłonecznej z przodu tubusu.

Po lewej Speedmaster 50 mm f/0.95 III, po prawej Speedmaster 50 mm f/0.95 II

Nowością jest także to, że obiektyw dostępny będzie teraz także w wersjach z mocowaniami Nikon Z i Canon RF, co z pewnością zainteresuje obiektywem większą rzeszę fotografów niż dotychczas. Standardowo już otrzymujemy też mocowanie Sony E, a nieco później pojawić ma się także lustrzankowa wersja, skierowana do użytkowników systemu Canon EF.

Cena i dostępność

Obiektyw trafić ma do sprzedaży w maju w cenie 98 tys. jenów, czyli około 3300 zł. Jest to jednak bezpośrednie przeliczenie, nie uwzględniające podatku, toteż finalna cena z pewnością będzie nieco wyższa.

Rynkowa premiera planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wersja do lustrzanek pojawi się natomiast w czerwcu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4