Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III - superjasny standard do aparatów Sony, Nikon i Canon

Poprawiona optyka i bardziej zwarta unowocześniona konstrukcja. Trzecia generacja wyjątkowo jasnej stałki już niedługo trafi w ręce użytkowników systemów Sony E, Nikon Z, Canon RF i Canon EF.

Najnowszy manualny Zhong Yi Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 III względem poprzedniej generacji obiecuje przede wszystkim usprawnioną optykę. Szczegółów na temat układu soczewek na razie nie znamy, wiadomo jednak, że minimalna odległość ostrzenia wynosić będzie 50 cm. Ponadto bezpośrednie porównanie rozmiarów obydwu szkieł pokazuje jednak, że nowa wersja jest wyraźnie mniejsza, a dodatkowo konstrukcja otrzymała też atrakcyjnie wyglądające srebrne metalowe mocowanie osłony przeciwsłonecznej z przodu tubusu.

Po lewej Speedmaster 50 mm f/0.95 III, po prawej Speedmaster 50 mm f/0.95 II

Nowością jest także to, że obiektyw dostępny będzie teraz także w wersjach z mocowaniami Nikon Z i Canon RF, co z pewnością zainteresuje obiektywem większą rzeszę fotografów niż dotychczas. Standardowo już otrzymujemy też mocowanie Sony E, a nieco później pojawić ma się także lustrzankowa wersja, skierowana do użytkowników systemu Canon EF.

Cena i dostępność

Obiektyw trafić ma do sprzedaży w maju w cenie 98 tys. jenów, czyli około 3300 zł. Jest to jednak bezpośrednie przeliczenie, nie uwzględniające podatku, toteż finalna cena z pewnością będzie nieco wyższa.

Rynkowa premiera planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wersja do lustrzanek pojawi się natomiast w czerwcu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4