Speedmaster 135 mm f/1.4 - portretowe monstrum Mitakona już dostępne w sprzedaży

Speedmaster 135 mm f/1.4 - portretowe monstrum Mitakona już dostępne w sprzedaży

Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 to bez wątpienia jedno z najjaśniejszych szkieł w swojej klasie. Jednak nie jest to obiektywów, na który może sobie pozwolić każdy fotograf.

Pierwsze wzmianki o Mitakonie Speedmaster 135 mm f/1.4 pojawiły się w połowie 2015 roku. Wtedy to firma ZY Optics zapowiedziała wyprodukowanie zaledwie 100 sztuk „najjaśniejszej portretówki w swojej klasie“. Jak zapewniał producent, miało to być szkło kolekcjonerskie, jednak wygląda na to, że produkcja Speedmastera 135 mm f/1.4 została wznowiona, a sam obiektyw właśnie trafił do sprzedaży.

Klejnot w koronie Mitakona

Układ optyczny Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 składa się 11 soczewek ułożonych w 5 grupach, z czego 3 elementy zostały wykonane ze szkła ED. Obiektyw ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu oraz odpowiednio korygowanymi wadami, takimi jak dystorsja, winieta czy aberracja chromatyczna. Z kolei połączenie ogniskowej 135 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) oraz przysłony o 11 zaokrąglonych listkach i maksymalnym otworze względnym f/1.4 ma gwarantować niepowtarzalną plastykę z miękkimi nieostrościami, pięknym efektem bokeh oraz wręcz idealnym odseparowaniem fotografowanego obiektu od tła - obiecuje producent. Poza tym Speedmaster 135 mm f/1.4 to w pełni manualne szkło pozbawione autofokusa. Ostrzyć będziemy mogli z odległości 1.6 metra.

Mitakon Speedmaster 135 mm f/1.4 jest już  dostępny w sprzedaży. Wybierać będziemy mogli spośród wersji z mocowaniem Canon EF,  Nikon F, Pentax K, Sony E, Sony A, Fujifilm G oraz Leica L. Za obiektyw zapłacimy około 2900 dolarów. Tak więc Speedmaster 135 mm f/1.4 może nadal pozostać konstrukcją dla nielicznych.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0