Speedmaster 135 mm f/1.4 - portretowe monstrum Mitakona już dostępne w sprzedaży

Speedmaster 135 mm f/1.4 - portretowe monstrum Mitakona już dostępne w sprzedaży

Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 to bez wątpienia jedno z najjaśniejszych szkieł w swojej klasie. Jednak nie jest to obiektywów, na który może sobie pozwolić każdy fotograf.

Pierwsze wzmianki o Mitakonie Speedmaster 135 mm f/1.4 pojawiły się w połowie 2015 roku. Wtedy to firma ZY Optics zapowiedziała wyprodukowanie zaledwie 100 sztuk „najjaśniejszej portretówki w swojej klasie“. Jak zapewniał producent, miało to być szkło kolekcjonerskie, jednak wygląda na to, że produkcja Speedmastera 135 mm f/1.4 została wznowiona, a sam obiektyw właśnie trafił do sprzedaży.

Klejnot w koronie Mitakona

Układ optyczny Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 składa się 11 soczewek ułożonych w 5 grupach, z czego 3 elementy zostały wykonane ze szkła ED. Obiektyw ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu oraz odpowiednio korygowanymi wadami, takimi jak dystorsja, winieta czy aberracja chromatyczna. Z kolei połączenie ogniskowej 135 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) oraz przysłony o 11 zaokrąglonych listkach i maksymalnym otworze względnym f/1.4 ma gwarantować niepowtarzalną plastykę z miękkimi nieostrościami, pięknym efektem bokeh oraz wręcz idealnym odseparowaniem fotografowanego obiektu od tła - obiecuje producent. Poza tym Speedmaster 135 mm f/1.4 to w pełni manualne szkło pozbawione autofokusa. Ostrzyć będziemy mogli z odległości 1.6 metra.

Mitakon Speedmaster 135 mm f/1.4 jest już  dostępny w sprzedaży. Wybierać będziemy mogli spośród wersji z mocowaniem Canon EF,  Nikon F, Pentax K, Sony E, Sony A, Fujifilm G oraz Leica L. Za obiektyw zapłacimy około 2900 dolarów. Tak więc Speedmaster 135 mm f/1.4 może nadal pozostać konstrukcją dla nielicznych.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Olympus OM-D E-M10 Mark III - test aparatu
13 Lis 2017
Nowy bezlusterkowiec Olympusa to już trzecia odsłona jednej z najbardziej popularnych amatorskich konstrukcji na rynku. E-M10 III z jednej strony wprowadza istotne usprawnienia, z drugiej wydaje się być kierowany do mniej wymagającego odbiorcy niż poprzednik. Przekonajmy się więc, czy jest jego godnym następcą.
1
Quadralite A1 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
9 Lis 2017
Przedwczoraj w Krakowie odbyła się polska premiera Quadralite A1, a my mogliśmy nieco bliżej zapoznać się z tym kompaktowym rozwiązaniem. Czy jest to jedynie zewnętrzna lampa błyskowa do smartfona, a może to coś znacznie więcej? Zobaczcie sami.
1
Panasonic Lumix DMC-G9 - pierwsze wrażenia
8 Lis 2017
Spodziewaliśmy się następcy amatorskiego G80, ujrzeliśmy zaawansowany korpus dla profesjonalistów. Specyfikacja sugeruje, że G9 ma rywalizować z topowymi modelami konkurencji, wprowadza też kilka ciekawych nowości...
7
Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S - zdjęcia przykładowe
8 Lis 2017
Podczas premiery aparatu mieliśmy także okazje wykonać pierwsze zdjęcia najnowszym, kompaktowym teleobiektywem Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S. Zobaczcie, na co go stać.
0