Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mitakon Speedmaster 65 mm f/1.4 - jasny niedrogi średnioformatowy standard w sprzedaży na początku 2019 roku

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli jest coś, na co można narzekać w przypadku nowych średnioformatowych bezlusterkowców, z pewnością będzie to dostępność przystępnej cenowo optyki. Już niebawem bardziej przystępną inwestycję umożliwi kolejny obiektyw Mitakon.

Choć za sprawą modelu Fujifilm GFX 50R wejście w cyfrowy średnioformatowy system jest tańsze niż kiedykolwiek, nadal wielu fotografów ogranicza w tej kwestii optyka, której cena oscyluje w granicach 1/3 lub nawet 1/2 wartości aparatu. Osobom, które chcą do tematu podejść jak najbardziej budżetowo, pozostaje więc adaptowanie szkieł z analogowych systemów, lub zdanie się na pozycje firm trzecich.

Na tę chwilę pozycje dedykowane systemowi GFX oferuje jedynie Mitakon (Zhong Yi Optics). W cenie 850 dolarów (około 3100 zł) kupimy manualny obiektyw Mitakon Zhongyi Speedmaster 85 mm f/1.2, czyli ekwiwalent ok. 67 mm, oferujący głębię ostrości jak pełnoklatkowy obiektyw ze światłem f/0.95. Już ton model jest pozycją wyjątkowo ciekawą, jednak już użytkownicy średnioformatowego systemu Fuji będą mieli kolejny powód do świętowania.

Mitakon 65 mm f/1.2, fot. DC Watch

Jak potwierdził u źródła serwis Fujirumors, już w pierwszym kwartale 2019 roku na rynku pojawić ma się model Speedmaster 65 mm f/1.4 czyli ekwiwalent obiektywu 51 mm f/1.1 dla pełnej klatki. Na tę chwilę to jednak wszystko, co wiemy na temat nowego szkła.

Cena i dostępność

Na razie nie wiemy w jakiej cenie nowe szkło pojawi się na rynku, jego cena powinna jednak być nieco niższa niż w przypadku dostępnego już w sprzedaży modelu 85 mm f/1.2.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fujirumors.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wersji do Leica M - coś więcej niż tylko nowe mocowanie
Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wersji do Leica M - coś więcej niż tylko nowe mocowanie
Na rynku debiutuje znany nam już Mitakon Speedmaster 50 mm f/0.95 w wariancie do aparatów Leica. To jednak zupełnie nowa konstrukcja niż wcześniej.
1
0
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Chcielibyście cieszyć się charakterystyczną dystorsją ultraszerokokątnych obiektywów fisheye, ale żal wam pieniędzy? Nowy obiektyw Pergear to prawdopodobnie najtańsza...
4
0
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Powiązane artykuły