Mitakon Speedmaster 65 mm f/1.4 - jasny niedrogi średnioformatowy standard w sprzedaży na początku 2019 roku

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli jest coś, na co można narzekać w przypadku nowych średnioformatowych bezlusterkowców, z pewnością będzie to dostępność przystępnej cenowo optyki. Już niebawem bardziej przystępną inwestycję umożliwi kolejny obiektyw Mitakon.

Choć za sprawą modelu Fujifilm GFX 50R wejście w cyfrowy średnioformatowy system jest tańsze niż kiedykolwiek, nadal wielu fotografów ogranicza w tej kwestii optyka, której cena oscyluje w granicach 1/3 lub nawet 1/2 wartości aparatu. Osobom, które chcą do tematu podejść jak najbardziej budżetowo, pozostaje więc adaptowanie szkieł z analogowych systemów, lub zdanie się na pozycje firm trzecich.

Na tę chwilę pozycje dedykowane systemowi GFX oferuje jedynie Mitakon (Zhong Yi Optics). W cenie 850 dolarów (około 3100 zł) kupimy manualny obiektyw Mitakon Zhongyi Speedmaster 85 mm f/1.2, czyli ekwiwalent ok. 67 mm, oferujący głębię ostrości jak pełnoklatkowy obiektyw ze światłem f/0.95. Już ton model jest pozycją wyjątkowo ciekawą, jednak już użytkownicy średnioformatowego systemu Fuji będą mieli kolejny powód do świętowania.

Mitakon 65 mm f/1.2, fot. DC Watch

Jak potwierdził u źródła serwis Fujirumors, już w pierwszym kwartale 2019 roku na rynku pojawić ma się model Speedmaster 65 mm f/1.4 czyli ekwiwalent obiektywu 51 mm f/1.1 dla pełnej klatki. Na tę chwilę to jednak wszystko, co wiemy na temat nowego szkła.

Cena i dostępność

Na razie nie wiemy w jakiej cenie nowe szkło pojawi się na rynku, jego cena powinna jednak być nieco niższa niż w przypadku dostępnego już w sprzedaży modelu 85 mm f/1.2.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fujirumors.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły