Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu

Wyższa rozdzielczość oraz lepsze korygowanie wad układu optycznego to najważniejsze usprawnienia Mitakona Speedmaster 35 mm f/0.95 II - drugiej generacji ultrajasnego obiektywu przeznaczonego do bezlusterkowców z matrycą APS-C.

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
7.5
Cena / Jakość:
5.5
Optyka:
7
Budowa:
7.5
Nasza ocena
78%
Spis treści
Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu Konstrukcja Ustawianie ostrości Rozdzielczość Rozmycie Aberracja chromatyczna Dystorsja Winietowanie Odblaski Podsumowanie Zdjęcia do pobrania

Kilka lat po zaprezentowaniu pierwszej odsłony manualnego i bardzo jasnego obiektywu Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 doczekaliśmy się jego następcy. Czy dużo się zmieniło? Jak zapewnia producent usprawnień jest sporo. Przede wszystkim nowy model ma charakteryzować się ulepszoną konstrukcją optyczną, zapewniającą znacznie większą rozdzielczość obrazu - w porównaniu do poprzednika nawet o 30%. Jednak to nie wszystko. Według inżynierów znacznie zredukowano też występowanie wad układu optycznego, w tym między innymi aberracji chromatycznej czy charakterystycznych blików i flar pojawiających się podczas pracy w kontrastowych warunkach oświetleniowych.

 

Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Sony E, Fujifilm X oraz Canon EOS-M w cenie 3199 zł. Nie jest to mało jak za w pełni manualną stałkę, jednak parametry obiektywu robią wrażenie. Połączenie ogniskowej 35 mm (ekwiwalent około 53 mm dla pełnej klatki), światły f/0.95 oraz metalowej konstrukcji sprawiają, że nowy Speedmaster może okazać się bezkonkurencyjny na rynku obiektywów dedykowanych do bezlusterkowców wyposażonych w matrycę APS-C. Oczywiście możemy znaleźć systemowe szkła o podobnej ogniskowej, jednak żadne z nich nie będzie charakteryzować się tak imponującym otworem przysłony.

Zapraszamy do lektury testu Mitakona Speedmaster 35 mm f/0.95 II, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Sony A6300.

Spis treści
Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu Konstrukcja Ustawianie ostrości Rozdzielczość Rozmycie Aberracja chromatyczna Dystorsja Winietowanie Odblaski Podsumowanie Zdjęcia do pobrania
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Mitakon
logo logo
Magazyny
Zamów