Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Cena / Jakość:
5.5
Optyka:
7
Budowa:
7.5
Marka:
Mitakon
Nasza ocena:

78%

Wyższa rozdzielczość oraz lepsze korygowanie wad układu optycznego to najważniejsze usprawnienia Mitakona Speedmaster 35 mm f/0.95 II - drugiej generacji ultrajasnego obiektywu przeznaczonego do bezlusterkowców z matrycą APS-C.

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Sierpień 2016
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Kilka lat po zaprezentowaniu pierwszej odsłony manualnego i bardzo jasnego obiektywu Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 doczekaliśmy się jego następcy. Czy dużo się zmieniło? Jak zapewnia producent usprawnień jest sporo. Przede wszystkim nowy model ma charakteryzować się ulepszoną konstrukcją optyczną, zapewniającą znacznie większą rozdzielczość obrazu - w porównaniu do poprzednika nawet o 30%. Jednak to nie wszystko. Według inżynierów znacznie zredukowano też występowanie wad układu optycznego, w tym między innymi aberracji chromatycznej czy charakterystycznych blików i flar pojawiających się podczas pracy w kontrastowych warunkach oświetleniowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
 

Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Sony E, Fujifilm X oraz Canon EOS-M w cenie 3199 zł. Nie jest to mało jak za w pełni manualną stałkę, jednak parametry obiektywu robią wrażenie. Połączenie ogniskowej 35 mm (ekwiwalent około 53 mm dla pełnej klatki), światły f/0.95 oraz metalowej konstrukcji sprawiają, że nowy Speedmaster może okazać się bezkonkurencyjny na rynku obiektywów dedykowanych do bezlusterkowców wyposażonych w matrycę APS-C. Oczywiście możemy znaleźć systemowe szkła o podobnej ogniskowej, jednak żadne z nich nie będzie charakteryzować się tak imponującym otworem przysłony.

Zapraszamy do lektury testu Mitakona Speedmaster 35 mm f/0.95 II, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Sony A6300.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
13
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły