Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro - ekstremalne powiększenie w kompaktowej formie

Autor: Maciej Luśtyk

19 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zwykłe szkła makro to dla was za mało? W takim razie spodoba Wam się nowa propozycja Zhongyi Optics, która oferuje ekstremalne przybliżenie, osiągalne wcześniej wyłącznie przy pomocy dodatkowych pierścieni makro.

Oryginalnej optyki makro ostatnimi czasy nie brakuje. Jedne z najciekawszych konstrukcji w ostatnich latach zaprezentowało chińskie Venus Optics, w postaci obiektywów Laowa 60 mm f/2.8 Ultra Macro, Laowa 15 mm f/4 1:1 oraz wyjątkowo specyficznego modelu Laowa 24 mm f/14 Relay 2x. Kolejny powiew świeżości również nadciąga nadciąga z Chin, tym razem ze strony Zhongyi Optics, producenta obiektywów Mitakon.

Manualny Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie przybliżenie oferowane przez standardowe szkła makro jest niewystarczające. Układ optyczny zbudowany na bazie 6 elementów w 4 grupach zaoferuje nam powiększenie w skali od 4 do 4,5 raza, co w połączeniu z dużą jasnością oferować ma wyjątkową swobodę pracy. Większe powiększenie (maksymalnie 13:1) będziemy mogli uzyskać za pomocą dodatkowych pierścieni. Minimalna odległość ostrzenia to z kolei 20 cm.

Szkło jak na swoje możliwości jest także wyjątkowo kompaktowe - jego wymiary to jedyne 60 x 62 cm, przy ogólnej wadze 230 g. Z racji wyjątkowo małej przedniej soczewki, na obiektyw nie nakręcimy jednak filtrów.

Co ważne, obiektyw dostępny jest w wersjach do wszystkich systemów. Aktualnie możemy zamówić go z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony FE, Sony A, Pentax K, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz Fujifilm X, w cenie 199 dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zyoptics.net.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
0
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)