Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro - ekstremalne powiększenie w kompaktowej formie

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zwykłe szkła makro to dla was za mało? W takim razie spodoba Wam się nowa propozycja Zhongyi Optics, która oferuje ekstremalne przybliżenie, osiągalne wcześniej wyłącznie przy pomocy dodatkowych pierścieni makro.

Oryginalnej optyki makro ostatnimi czasy nie brakuje. Jedne z najciekawszych konstrukcji w ostatnich latach zaprezentowało chińskie Venus Optics, w postaci obiektywów Laowa 60 mm f/2.8 Ultra Macro, Laowa 15 mm f/4 1:1 oraz wyjątkowo specyficznego modelu Laowa 24 mm f/14 Relay 2x. Kolejny powiew świeżości również nadciąga nadciąga z Chin, tym razem ze strony Zhongyi Optics, producenta obiektywów Mitakon.

Manualny Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie przybliżenie oferowane przez standardowe szkła makro jest niewystarczające. Układ optyczny zbudowany na bazie 6 elementów w 4 grupach zaoferuje nam powiększenie w skali od 4 do 4,5 raza, co w połączeniu z dużą jasnością oferować ma wyjątkową swobodę pracy. Większe powiększenie (maksymalnie 13:1) będziemy mogli uzyskać za pomocą dodatkowych pierścieni. Minimalna odległość ostrzenia to z kolei 20 cm.

Szkło jak na swoje możliwości jest także wyjątkowo kompaktowe - jego wymiary to jedyne 60 x 62 cm, przy ogólnej wadze 230 g. Z racji wyjątkowo małej przedniej soczewki, na obiektyw nie nakręcimy jednak filtrów.

Co ważne, obiektyw dostępny jest w wersjach do wszystkich systemów. Aktualnie możemy zamówić go z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony FE, Sony A, Pentax K, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz Fujifilm X, w cenie 199 dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zyoptics.net.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
19
12
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców Fujifilm X
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców...
Są jasne, solidne i niedrogie. Dwa stałoogniskowe obiektywy z autofokusem do aparatów Fujifilm X prezentuje Tokina. Są już pierwsze sample!
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)