Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro - ekstremalne powiększenie w kompaktowej formie

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zwykłe szkła makro to dla was za mało? W takim razie spodoba Wam się nowa propozycja Zhongyi Optics, która oferuje ekstremalne przybliżenie, osiągalne wcześniej wyłącznie przy pomocy dodatkowych pierścieni makro.

Oryginalnej optyki makro ostatnimi czasy nie brakuje. Jedne z najciekawszych konstrukcji w ostatnich latach zaprezentowało chińskie Venus Optics, w postaci obiektywów Laowa 60 mm f/2.8 Ultra Macro, Laowa 15 mm f/4 1:1 oraz wyjątkowo specyficznego modelu Laowa 24 mm f/14 Relay 2x. Kolejny powiew świeżości również nadciąga nadciąga z Chin, tym razem ze strony Zhongyi Optics, producenta obiektywów Mitakon.

Manualny Mitakon 20 mm f/2 4.5X Super Macro sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie przybliżenie oferowane przez standardowe szkła makro jest niewystarczające. Układ optyczny zbudowany na bazie 6 elementów w 4 grupach zaoferuje nam powiększenie w skali od 4 do 4,5 raza, co w połączeniu z dużą jasnością oferować ma wyjątkową swobodę pracy. Większe powiększenie (maksymalnie 13:1) będziemy mogli uzyskać za pomocą dodatkowych pierścieni. Minimalna odległość ostrzenia to z kolei 20 cm.

Szkło jak na swoje możliwości jest także wyjątkowo kompaktowe - jego wymiary to jedyne 60 x 62 cm, przy ogólnej wadze 230 g. Z racji wyjątkowo małej przedniej soczewki, na obiektyw nie nakręcimy jednak filtrów.

Co ważne, obiektyw dostępny jest w wersjach do wszystkich systemów. Aktualnie możemy zamówić go z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony FE, Sony A, Pentax K, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz Fujifilm X, w cenie 199 dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zyoptics.net.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)