Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro - odwzorowanie 2:1 i nieskończona głębia ostrości

Autor: Maciej Luśtyk

7 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ostatnio dużo ciekawych nowości napływa z Chin. Niedawno pisaliśmy o produktach Yongnuo, a teraz swoich sił na rynku obiektywów próbuje firma Venus z obiektywem Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro, będącym pierwszym na świecie szkłem z powiększeniem 2:1 i nieskończoną głębią ostrości.

Nowy obiektyw Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro jest efektem pracy fotografów pragnących stworzyć obiektyw umożliwiający uzyskanie powiększenia o współczynniku większym niż 1:1, bez konieczności stosowania pierścieni makro i wszelkiego rodzaju konwerterów. Szkło o świetle f/2.8 umożliwia regulację powiększenia w zakresie 0.1x - 2x, i pozwala na ostrzenie od 18,5 cm do nieskończoności. Układ optyczny aparatu zawiera 9 elementów w 7 grupach. 2 grupy soczewek są ruchome w celu zminimalizowania dystorsji beczkowej. 14-listkowa przysłona umożliwia uzyskanie plastycznego rozmycia i okrągłego bokeh nawet przy mocno domkniętej przysłonie, dzięki czemu obiektyw znajdzie swoje zastosowanie również w fotografii portretowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obudowa obiektywu wykonana zostało z metalu, co pozytywnie wpływa na jego wytrzymałość. Szkło dostępne jest w wersjach z mocowaniem do aparatów Canon EF, Nikon F, Sony Alpha oraz Pentax K i kosztuje 379 dolarów. Kupując obiektyw, w zestawie otrzymamy również pokrowiec i filtr UV. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją. Nieźle, jak na produkt z Chin.

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych zdjęć wykonanych za pomocą obiektywu:

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Więcej informacji o obiektywie znajdziemy na stronie producenta

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon podnosi poprzeczkę w temacie obiektywów portretowych. Najnowszy model 135 mm f/1.8, ochrzczony mianem „Plena” oferować ma imponującą jakość optyczną i być nowym obiektem...
16
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
7
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)