Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro - odwzorowanie 2:1 i nieskończona głębia ostrości

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Ostatnio dużo ciekawych nowości napływa z Chin. Niedawno pisaliśmy o produktach Yongnuo, a teraz swoich sił na rynku obiektywów próbuje firma Venus z obiektywem Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro, będącym pierwszym na świecie szkłem z powiększeniem 2:1 i nieskończoną głębią ostrości.

Nowy obiektyw Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro jest efektem pracy fotografów pragnących stworzyć obiektyw umożliwiający uzyskanie powiększenia o współczynniku większym niż 1:1, bez konieczności stosowania pierścieni makro i wszelkiego rodzaju konwerterów. Szkło o świetle f/2.8 umożliwia regulację powiększenia w zakresie 0.1x - 2x, i pozwala na ostrzenie od 18,5 cm do nieskończoności. Układ optyczny aparatu zawiera 9 elementów w 7 grupach. 2 grupy soczewek są ruchome w celu zminimalizowania dystorsji beczkowej. 14-listkowa przysłona umożliwia uzyskanie plastycznego rozmycia i okrągłego bokeh nawet przy mocno domkniętej przysłonie, dzięki czemu obiektyw znajdzie swoje zastosowanie również w fotografii portretowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obudowa obiektywu wykonana zostało z metalu, co pozytywnie wpływa na jego wytrzymałość. Szkło dostępne jest w wersjach z mocowaniem do aparatów Canon EF, Nikon F, Sony Alpha oraz Pentax K i kosztuje 379 dolarów. Kupując obiektyw, w zestawie otrzymamy również pokrowiec i filtr UV. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją. Nieźle, jak na produkt z Chin.

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych zdjęć wykonanych za pomocą obiektywu:

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Więcej informacji o obiektywie znajdziemy na stronie producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)