Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro - odwzorowanie 2:1 i nieskończona głębia ostrości

Autor: Maciej Luśtyk

7 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ostatnio dużo ciekawych nowości napływa z Chin. Niedawno pisaliśmy o produktach Yongnuo, a teraz swoich sił na rynku obiektywów próbuje firma Venus z obiektywem Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro, będącym pierwszym na świecie szkłem z powiększeniem 2:1 i nieskończoną głębią ostrości.

Nowy obiektyw Venus 60mm f/2.8 Ultra Macro jest efektem pracy fotografów pragnących stworzyć obiektyw umożliwiający uzyskanie powiększenia o współczynniku większym niż 1:1, bez konieczności stosowania pierścieni makro i wszelkiego rodzaju konwerterów. Szkło o świetle f/2.8 umożliwia regulację powiększenia w zakresie 0.1x - 2x, i pozwala na ostrzenie od 18,5 cm do nieskończoności. Układ optyczny aparatu zawiera 9 elementów w 7 grupach. 2 grupy soczewek są ruchome w celu zminimalizowania dystorsji beczkowej. 14-listkowa przysłona umożliwia uzyskanie plastycznego rozmycia i okrągłego bokeh nawet przy mocno domkniętej przysłonie, dzięki czemu obiektyw znajdzie swoje zastosowanie również w fotografii portretowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obudowa obiektywu wykonana zostało z metalu, co pozytywnie wpływa na jego wytrzymałość. Szkło dostępne jest w wersjach z mocowaniem do aparatów Canon EF, Nikon F, Sony Alpha oraz Pentax K i kosztuje 379 dolarów. Kupując obiektyw, w zestawie otrzymamy również pokrowiec i filtr UV. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją. Nieźle, jak na produkt z Chin.

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych zdjęć wykonanych za pomocą obiektywu:

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Więcej informacji o obiektywie znajdziemy na stronie producenta

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)