Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon

Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon
Niedawno szerokim echem odbiła się informacja o rozpoczęciu produkcji obiektywów przez chińską firmę Yongnuo. Produkty firmy są tańszymi zamiennikami szkieł oferowanych przez czołowe marki. W związku z dużym zainteresowaniem, producent zamierza poszerzyć ofertę o obiektywy dla systemu Nikona.
Niedawno pisaliśmy o obiektywie Yongnuo 50mm f/1.8, który będąc bliźniaczą wersją szkła Canon 50mm f/1.8 II, dostepny jest za mniej niż połowę jego ceny. Informacja o premierze obiektywu wzbudziła duże zainteresowanie fotografów, pojawiło się też wiele pytań o plany rozszerzenia oferty o obiektywy do aparatów Nikon. Co więcej, testy porównawcze obiektywów przeprowadzone przez zagraniczne serwisy pokazują, że obiektyw Yongnuo pod wieloma względami radzi sobie lepiej od pierwowzoru, co zwróciło jeszcze większą uwagę na chińskiego producenta. Jak informuje serwis petapixel.com, pierwszych obiektywów dla systemu Nikon możemy spodziewać się pod koniec tego roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Nie wiadomo dokładnie jakie szkła zostaną zaprezentowane jako pierwsze, jednak możemy się spodziewać, że tak jak w przypadku obiektywów do Canona, będą to relatywnie tanie, popularne "stałki". Możliwe więc, że pod koniec roku ujrzymy zamienniki takich obiektywów jak Nikkor 50mm f/1.8G czy Nikkor 35mm f/1.8G.

Nie wiadomo też, czy firma ma w planach produkcję obiektywów do aparatów innych marek, jeśli jednak kolejne szkła okażą się równie miłymi niespodziankami co wspomniany wyżej zamiennik Canona 50mm f/1.8 II, to Yongnuo może w niedalekiej przyszłości stać się poważną konkurencją na rynku obiektywów.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8