Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon

0
Maciej Luśtyk
2 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niedawno szerokim echem odbiła się informacja o rozpoczęciu produkcji obiektywów przez chińską firmę Yongnuo. Produkty firmy są tańszymi zamiennikami szkieł oferowanych przez czołowe marki. W związku z dużym zainteresowaniem, producent zamierza poszerzyć ofertę o obiektywy dla systemu Nikona.
Niedawno pisaliśmy o obiektywie Yongnuo 50mm f/1.8, który będąc bliźniaczą wersją szkła Canon 50mm f/1.8 II, dostepny jest za mniej niż połowę jego ceny. Informacja o premierze obiektywu wzbudziła duże zainteresowanie fotografów, pojawiło się też wiele pytań o plany rozszerzenia oferty o obiektywy do aparatów Nikon. Co więcej, testy porównawcze obiektywów przeprowadzone przez zagraniczne serwisy pokazują, że obiektyw Yongnuo pod wieloma względami radzi sobie lepiej od pierwowzoru, co zwróciło jeszcze większą uwagę na chińskiego producenta. Jak informuje serwis petapixel.com, pierwszych obiektywów dla systemu Nikon możemy spodziewać się pod koniec tego roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Nie wiadomo dokładnie jakie szkła zostaną zaprezentowane jako pierwsze, jednak możemy się spodziewać, że tak jak w przypadku obiektywów do Canona, będą to relatywnie tanie, popularne "stałki". Możliwe więc, że pod koniec roku ujrzymy zamienniki takich obiektywów jak Nikkor 50mm f/1.8G czy Nikkor 35mm f/1.8G.

Nie wiadomo też, czy firma ma w planach produkcję obiektywów do aparatów innych marek, jeśli jednak kolejne szkła okażą się równie miłymi niespodziankami co wspomniany wyżej zamiennik Canona 50mm f/1.8 II, to Yongnuo może w niedalekiej przyszłości stać się poważną konkurencją na rynku obiektywów.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
W ostatnich tygodniach świat obiegły plotki na temat tego, jakoby Olympus miał wycofać się z produkcji aparatów. Czy to jednak możliwe, gdy producent zapowiada istotne...
4
1
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Najnowszy Mitakon to - w odróżnieniu od większości obiektywów makro - konstrukcja, której nie wykorzystamy do żadnego innego rodzaju fotografii. Zachwyci jednak...
20
0
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Kolejny kinematograficzny obiektyw Meike zaoferuje użytkownikom ekwiwalent ogniskowej 70 mm, korpus przygotowany do pracy z systemami follow focus i ostrą, pozbawioną...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)