Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon

0
Maciej Luśtyk
2 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niedawno szerokim echem odbiła się informacja o rozpoczęciu produkcji obiektywów przez chińską firmę Yongnuo. Produkty firmy są tańszymi zamiennikami szkieł oferowanych przez czołowe marki. W związku z dużym zainteresowaniem, producent zamierza poszerzyć ofertę o obiektywy dla systemu Nikona.
Niedawno pisaliśmy o obiektywie Yongnuo 50mm f/1.8, który będąc bliźniaczą wersją szkła Canon 50mm f/1.8 II, dostepny jest za mniej niż połowę jego ceny. Informacja o premierze obiektywu wzbudziła duże zainteresowanie fotografów, pojawiło się też wiele pytań o plany rozszerzenia oferty o obiektywy do aparatów Nikon. Co więcej, testy porównawcze obiektywów przeprowadzone przez zagraniczne serwisy pokazują, że obiektyw Yongnuo pod wieloma względami radzi sobie lepiej od pierwowzoru, co zwróciło jeszcze większą uwagę na chińskiego producenta. Jak informuje serwis petapixel.com, pierwszych obiektywów dla systemu Nikon możemy spodziewać się pod koniec tego roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Nie wiadomo dokładnie jakie szkła zostaną zaprezentowane jako pierwsze, jednak możemy się spodziewać, że tak jak w przypadku obiektywów do Canona, będą to relatywnie tanie, popularne "stałki". Możliwe więc, że pod koniec roku ujrzymy zamienniki takich obiektywów jak Nikkor 50mm f/1.8G czy Nikkor 35mm f/1.8G.

Nie wiadomo też, czy firma ma w planach produkcję obiektywów do aparatów innych marek, jeśli jednak kolejne szkła okażą się równie miłymi niespodziankami co wspomniany wyżej zamiennik Canona 50mm f/1.8 II, to Yongnuo może w niedalekiej przyszłości stać się poważną konkurencją na rynku obiektywów.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
5
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtländer prezentuje nowy obiektyw dla uczczenia 20-lecia serii Classic Line. To wysokiej jakości manualny standard, który spodobać ma się użytkownikom aparatów Sony, także tym filmującym.
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)