Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon

Yongnuo poszerzy ofertę o obiektywy do aparatów Nikon
Niedawno szerokim echem odbiła się informacja o rozpoczęciu produkcji obiektywów przez chińską firmę Yongnuo. Produkty firmy są tańszymi zamiennikami szkieł oferowanych przez czołowe marki. W związku z dużym zainteresowaniem, producent zamierza poszerzyć ofertę o obiektywy dla systemu Nikona.
Niedawno pisaliśmy o obiektywie Yongnuo 50mm f/1.8, który będąc bliźniaczą wersją szkła Canon 50mm f/1.8 II, dostepny jest za mniej niż połowę jego ceny. Informacja o premierze obiektywu wzbudziła duże zainteresowanie fotografów, pojawiło się też wiele pytań o plany rozszerzenia oferty o obiektywy do aparatów Nikon. Co więcej, testy porównawcze obiektywów przeprowadzone przez zagraniczne serwisy pokazują, że obiektyw Yongnuo pod wieloma względami radzi sobie lepiej od pierwowzoru, co zwróciło jeszcze większą uwagę na chińskiego producenta. Jak informuje serwis petapixel.com, pierwszych obiektywów dla systemu Nikon możemy spodziewać się pod koniec tego roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Nie wiadomo dokładnie jakie szkła zostaną zaprezentowane jako pierwsze, jednak możemy się spodziewać, że tak jak w przypadku obiektywów do Canona, będą to relatywnie tanie, popularne "stałki". Możliwe więc, że pod koniec roku ujrzymy zamienniki takich obiektywów jak Nikkor 50mm f/1.8G czy Nikkor 35mm f/1.8G.

Nie wiadomo też, czy firma ma w planach produkcję obiektywów do aparatów innych marek, jeśli jednak kolejne szkła okażą się równie miłymi niespodziankami co wspomniany wyżej zamiennik Canona 50mm f/1.8 II, to Yongnuo może w niedalekiej przyszłości stać się poważną konkurencją na rynku obiektywów.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
3
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0