Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Maj 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie zapewniają ponadto możliwość szybkiego ładowania przez port USB-C.

Materiał partnera

Z czym kojarzy wam się stwierdzenie “akumulator zamiennik” w kontekście fotografii? Pierwsze co przychodzi nam na myśl to tańsza alternatywa dla oryginalnej baterii producenta. W zależności od ceny czasem trochę lepsza czasem trochę gorsza, ale zawsze oferująca drugorzędne osiągi względem oryginałów.

Tak było do teraz, bo właśnie pojawił się produkt, który zaburzył Status Quo. Baterie Mathorn Ultimate jako pierwsze na rynku mają działać dłużej niż oryginalna bateria aparatu! Jak do tego doszło?

Baterie Mathorn Ultimate jako pierwsze na rynku zostały wyposażone w ogniwa o pojemności 2400 mAh (pojemność oryginałów orbituje wokół 2150 mAh). Zwiększona pojemność sprawia, że są one bardziej wydajne niż dedykowane baterie producentów.

Mathorn Ultimate to nowa linia baterii stanowiąca prawdziwy skok technologiczny w zamiennikach baterii dedykowanych. Otwierające ją modele MB-202, MB-212, MB-232 i MB-242 wykorzystują nowo zaprojektowane ogniwa o pojemności 2400 mAh (17,3Wh), dzięki którym zapewniają do 10% dłuższy czas pracy niż bateria producenta aparatu. W porównaniu do standardowych baterii Mathorn o pojemności 2250 mAh czas pracy pod tym samym obciążeniem wydłuża się o ponad 15%. Baterie Mathorn Ultimate 2400 mAh są obecnie najwydajniejszymi zamiennikami baterii dedykowanych na rynku.

Gotowość do pracy pod dużym obciążeniem

Baterie Mathorn i Mathorn Ultimate zaprojektowane zostały z myślą o pracy pod dużym obciążeniem, dlatego świetnie sprawują się podczas filmowania w rozdzielczości 8K oraz szybkich zdjęć seryjnych w formacie RAW. Linia Ultimate podnosi wydajność baterii dedykowanych na wyższy poziom, oferując wydłużenie czasu pracy aparatu o nawet 21 minut w porównaniu do zwykłych zamienników.

Ładuj akumulatory Mathorn szybko, bezpiecznie i wygodnie przez port USB-C

Wybierając akumulatory Mathorn nie jesteś już uzależniony od posiadania dedykowanej ładowarki lub dostępu do zasilania sieciowego. Wbudowany w baterię moduł ładujący z gniazdem USB-C pozwala na bezpośrednie ładowanie baterii Mathorn z użyciem uniwersalnej ładowarki USB lub powerbanku. Stanowi to także doskonałą alternatywę dla najtańszych ładowarek dedykowanych, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń lub gwarancji, że ich profile ładowania są odpowiednio dobrane do ogniw.

Doskonałe do okazyjnego fotografowania

Wbudowany układ elektroniczny o niskim poborze energii oraz zaawansowana formuła chemiczna ogniw NCR sprawiają, że tempo samoczynnego rozładowania baterii Mathorn wynosi zaledwie 0,5% pojemności na miesiąc. Czyni je to doskonałym wyborem, nie tylko w codziennej pracy, ale również przy okazjonalnym użytkowaniu.

Przystosowane do ciężkiej pracy

Wyjątkowa wydajność baterii Mathorn to efekt zastosowania naszej autorskiej procedury pomiarowej. Stworzyliśmy profile zasilania najnowszych i najbardziej wymagających aparatów na rynku, a następnie dobraliśmy takie komponenty baterii, które zapewnią najlepszą wydajność. Dzięki takiemu podejściu baterie Mathorn i Mathorn Ultimate będą Ci służyły nawet po wymianie aparatu na nowszy.

Wyraźnie mniejsze nagrzewanie podczas pracy

Dzięki nowoczesnym wysokoprądowym ogniwom litowo-jonowym akumulatory Mathorn mogą wytrzymać nawet 2-krotnie większy pobór prądu niż ogniwa klasyczne. Wyższa wydajność oznacza zmniejszone nagrzewanie baterii, a w rezultacie mniejsze nagrzewanie aparatu oraz kilkukrotnie wydłużoną żywotność akumulatorów.

Laboratoryjnie potwierdzona jakość

Przykładamy szczególną troskę do tego, aby deklarowana specyfikacja techniczna baterii Mathorn pokrywała się z rzeczywistością i miała swoje odzwierciedlenie w praktyce. W tym celu każdy komponent naszych baterii dobierany jest na podstawie wykonanych badań jakościowych, z użyciem wysokiej klasy sprzętu fotograficznego i laboratoryjnego. Daje nam to pewność, że powstały produkt spełni Twoje oczekiwania i nasze rygorystyczne normy.

Pełna kompatybilność

Baterie Mathorn projektowane są w zgodzie ze specyfikacją najnowszych modeli aparatów. Przed wprowadzeniem nowej serii baterii testujemy jej kompatybilność pod kątem mechanicznym, elektronicznym i oprogramowania, aby zapewnić możliwie bezproblemowe działanie i najlepszą wydajność.

Lista kompatybilności:

 • Mathorn MB-202 - zamiennik dla Canon LP-E6NH
  Kompatybilne modele aparatów: 7D Mk II, 5Ds, 5Ds R, 6D Mk II, R, 90D, Ra, R5, R6, EOS R5 C, R5c, R7 oraz wcześniejsze.
 • Mathorn MB-212 - zamiennik dla Nikon EN-EL15C
  Kompatybilne modele aparatów: D7100, D610, D810, D810A, D7200, D500, D7500, D7500, D850, Z6, Z7, D780, Z5, Z6 II, Z7 II i wcześniejsze
 • Mathorn MB-232 - zamiennik dla Fujifilm NP-W235
  Kompatybilne modele aparatów: GFX 50S II, GFX 100S, X-H2, X-H2S, X-T4, X-T5
 • Mathorn MB-242 - zamiennik dla OM System BLX-1
  Kompatybilne modele aparatów: OM-1

Gwarancja i bezpieczeństwo

Okres eksploatacji baterii wiąże się z rozmaitymi scenariuszami jej użycia, nie zawsze optymalnymi. Z tego powodu każdą baterię Mathorn wyposażyliśmy we wszystkie, obecnie stosowane, aktywne i pasywne zabezpieczenia. Zmniejszają one ryzyko jej uszkodzenia oraz wydłużają okres bezproblemowej eksploatacji. Aby zapewnić spokój użytkownikowi, na każdą baterię dajemy 3 lata gwarancji!

Długi okres eksploatacji

Zastosowana w bateriach Mathorn technologia litowo-jonowa NCR oraz systemy zabezpieczeń sprawiają, że urządzenie jest w stanie wytrzymać nawet 500 cykli pełnego ładowania i pełnego rozładowania. Brak efektu pamięci i duża pojemność zachęcają do częstszego, częściowego doładowywania baterii, co znacząco wydłuża jej okres eksploatacji.

Ceny i dostępność

Cena baterii jest również niezwykle atrakcyjna i wynosi 230 zł (jest to 30-60% mniej niż baterie producentów). W zestawie dostajemy możliwość ładowania przez USB-C, najdłuższy możliwy czas pracy na baterii, oraz 3-letnią gwarancję!

Mathorn Ultimate - najważniejsze cechy:

 • czas pracy pod dużym obciążeniem wydłużony o ponad 15% w porównaniu do standardowych baterii Mathorn 2250 mAh,
 • czas pracy dłuższy średnio o około 10% w porównaniu do dedykowanych baterii pochodzących od producentów aparatów,
 • gotowość do pracy pod dużym obciążeniem, także przy filmowaniu w rozdzielczości 8K
 • wyraźnie mniejsze nagrzewanie baterii i aparatu w czasie filmowania oraz transmisji obrazu
 • większa wydajność przy zdjęciach seryjnych w wysokiej rozdzielczości
 • nawet 2-krotnie wydłużony czas eksploatacji baterii przy intensywnym użytkowaniu
 • zapas mocy o 95% większy niż wymagany przez obecne aparaty (stan na grudzień 2022)
 • pojemność i wydajność prądowa ogniw zweryfikowana pod rzeczywistym obciążeniem
 • wydłużona o 60% żywotność ogniw (względem baterii niskoprądowych)
 • bardzo długi czas samorozładowania (poniżej 0,5% pojemności na miesiąc1)
 • dwa warianty ładowania: za pomocą klasycznej ładowarki dedykowanej lub poprzez złącze USB-C
 • proces ładowania przez USB-C kontrolowany w całości przez baterię (gwarancja wydajnego i bezpiecznego ładowania)
 • stan naładowania baterii sygnalizowany diodą LED
 • wytrzymuje nawet 500 cykli pełnego ładowania i pełnego rozładowania
 • brak efektu pamięci
 • zabezpieczenie termiczne, prądowe i napięciowe
 • zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem
 • zabezpieczenie przed zwarciem i niewłaściwą polaryzacją ładowarki
 • zabezpieczenie przed nieodpowiednimi parametrami ładowania
 • obudowa z samogasnącego materiału V1 i odporna na wysoką temperaturę
 • 3 lata gwarancji

Więcej informacji oraz lista sklepów, w których produkty są dostępne, znajdują się na oficjalnej stronie internetowej: mathorn.pl.

O marce Mathorn

Mathorn to marka specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej klasy akcesoriów do zasilania sprzętu fotograficznego i filmowego oraz transmisji obrazu i danych. Misją Mathorn jest zapewnienie fotografom i filmowcom komfortu pracy twórczej poprzez produkty zaprojektowane specjalnie do ich potrzeb. Inspiracją do tworzenia produktów Mathorn jest także rozwój nowoczesnych technologii zasilania i obrazowania. Dzięki własnemu laboratorium oraz zespołowi R&D dostarczamy produkty które bazują na najlepszych materiałach i technologiach a przez to są wydajne i trwałe.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły