Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe modele to pierwsze na rynku zamienniki z deklarowaną pełną kompatybilnością z Nikonem Z8.

Informacja prasowa:

Nowe baterie Mathorn MB-211A oraz MB-212A Ultimate to pierwsze na rynku zamienniki z deklarowaną kompatybilnością z Nikonem Z8 oraz starszymi modelami tej marki. Baterie Mathorn Standard oraz Mathorn Ultimate zostały stworzone z myślą o pracy pod dużym obciążeniem, dlatego świetnie sprawdzą się do fotografowania i filmowania, nawet w rozdzielczości 8K.

Dużą zaletą baterii Mathorn jest możliwość ładowania przez port USB-C. Nie potrzeba dedykowanej ładowarki ani dostępu do zasilania sieciowego. Wbudowany moduł ładujący USB-C umożliwia ładowanie baterii z użyciem uniwersalnej ładowarki USB lub powerbanku. Taki rodzaj ładowania ma wiele zalet - pozwala ograniczyć wielkość bagażu w podróży, jest wygodniejszy w użyciu i bezpieczniejszy dla ogniw. Proces ładowania baterii sygnalizowany jest dwukolorową diodą LED.

Wykorzystanie nowoczesnych, wysokoprądowych ogniw litowo-jonowych sprawia, że baterie Mathorn mogą wytrzymać nawet 2-krotnie większy pobór prądu niż ogniwa klasyczne. Wyższa wydajność oznacza też zmniejszone nagrzewanie baterii, a w rezultacie mniejsze nagrzewanie aparatu oraz kilkukrotnie wydłużoną żywotność akumulatorów. Pojemność i wydajność prądowa ogniw została zweryfikowana pod rzeczywistym obciążeniem odzwierciedlającym najtrudniejsze warunki pracy aparatu.Wszystkie komponenty baterii Mathorn są dobierane na podstawie wykonanych badań jakościowych, z użyciem wysokiej klasy sprzętu fotograficznego i laboratoryjnego. Daje nam to pewność, że powstały produkt spełni Twoje oczekiwania i nasze rygorystyczne normy.

Akumulator Mathorn MB-212A Ultimate to najwydajniejszy na rynku zamiennik baterii EN-EL15C. Baterie z serii Ultimate charakteryzują się dłuższym czasem pracy niż oryginalne baterie od producenta aparatu. Są wyposażone w najnowsze ogniwa wysokoprądowe o pojemności 2400 mAh. Zwiększona pojemność baterii sprawia, że są bardziej wydajne niż inne zamienniki oraz dedykowane baterie producentów (do 10% dłuższy czas pracy).

Kompatybilność nowych baterii MB-211A oraz MB-212A

Baterie Mathorn projektowane są w zgodzie ze specyfikacją najnowszych modeli aparatów. Przed wprowadzeniem nowej serii baterii testujemy jej kompatybilność pod kątem mechanicznym, elektronicznym i oprogramowania, aby zapewnić możliwie bezproblemowe działanie i najlepszą wydajność, tak samo jak w przypadku baterii od producenta.

Nowe baterie MB-212A oraz MB212A są kompatybilne z następującymi modelami aparatów Nikon: D7100, D610, D810, D810A, D7200, D500, D7500, D7500, D850, Z6, Z7, D780, Z5, Z6 II, Z7 II oraz Z8.

Gwarancja i bezpieczeństwo

Okres eksploatacji baterii wiąże się z rozmaitymi scenariuszami jej użycia, nie zawsze optymalnymi. Z tego powodu każda bateria Mathorn jest wyposażona we wszystkie obecnie stosowane zabezpieczenia - aktywne i pasywne. Zmniejszają one ryzyko uszkodzenia baterii oraz wydłużają okres bezproblemowej eksploatacji. Aby zapewnić spokój użytkownikowi, na każdą baterię dajemy 3 lata gwarancji!

Co ważne - zastosowana w bateriach Mathorn technologia litowo-jonowa NCR oraz systemy zabezpieczeń sprawiają, że urządzenie jest w stanie wytrzymać nawet 500 cykli pełnego ładowania i pełnego rozładowania. Brak efektu pamięci i duża pojemność zachęcają do częstszego, częściowego doładowywania baterii, co znacząco wydłuża jej okres eksploatacji.

Cena i dostępność

Nowe baterie są już dostępne w sprzedaży. MB-211A w cenie 175 zł, a MB-212A Ultimate w cenie 220 zł.

Więcej informacji na temat baterii Mathorn oraz listę sklepów, w których można je kupić, znajdziecie na stronie mathorn.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
1
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły