akumulator

Wszystkie artykuły z tagiem: "akumulator" w serwisie fotopolis.pl:
Blind Spot Power Junkie - urządzenie, dzięki któremu przestaniesz martwić się o wydajność akumulatora
Jednym z największych problemów w dzisiejszej pracy fotografa lub filmowca jest zasilanie. Zwłaszcza jeśli zamierzamy przez dłuższy czas pracować w terenie. Uporać się z nim może pomóc urządzenie Power Junkie, które zastąpi nam powerbanki, a do tego zasili dowolny aparat.
16 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
GP ReCyko+ Pro Photo Flash - akumulatory stworzone z myślą o lampach błyskowych
Używając zewnętrznej lampy błyskowej doskonała większość z nas korzysta z akumulatorów wielorazowego użytku. Jednak akumulator akumulatorowi nierówny. Nowa seria dedykowanych ogniw GP Recyko+ Pro zagwarantować ma, że z naszych lamp reporterskich wyciśniemy maksimum możliwości.
24 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
0
Superkondensatory sprawią, że w kilka sekund naładujemy baterię na wiele dni
Jeśli istnieje jakaś część branży technologicznej, która zdaje się nie nadążać za galopującym rozwojem, z pewnością jest nią rynek baterii i akumulatorów. Jednak rewolucja może czaić się tuż za rogiem. Tak przynajmniej myślą naukowcy z University of Central Florida.
24 Lis 2016
Maciej Luśtyk
0
Koniec problemów z zasilaniem. Nadchodzą dwa razy bardziej wydajne akumulatory
Szybki drenaż baterii to dziś chyba największa bolączka coraz bardziej zaawansowanych urządzeń elektrycznych. To też jeden z głównych powodów hamujących fotografów przed przesiadką na bezlusterkowce. Już niedługo.
22 Sie 2016
Maciej Luśtyk
2
Problemy z akumulatorem w aparatach Nikon D500. Producent oferuje darmową wymianę
W teście najnowszej lustrzanki Nikona informowaliśmy Was o niższej niż oczekiwanej żywotności akumulatora. Okazuje się, że nie był to jednostkowy przypadek. Producent uruchamia usługę wymiany baterii w niektórych modelach.
6 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Naukowcy opracowali nowe superwydajne akumulatory. Rewolucja w branży elektronicznej?
Szybki drenaż akumulatorów to obecnie jeden z największych problemów aparatów bezlusterkowych, ale być może już niedługo powstaną baterie o kilkudziesięciokrotnie większej wydajności.
26 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
2
Case Relay - przenośny system stałego zasilania
Producent akcesoriów fotograficznych Tether Tools zaprezentował rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy nie będziemy musieli przerywać pracy aparatu przy zmianie akumulatora.
25 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Quantuum Quadralite 800 Powerpack - wydajny zasilacz plenerowy
W ofercie dystrybutora firmy Quantuum pojawił się nowy zasilacz akumulatorowy przeznaczony do zasilania lamp studyjnych w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Zasilacz współpracuje zarówno z lampami błyskowymi jak i lampami światła ciągłego, a także umożliwia zasilanie innych urządzeń elektrycznych.
29 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Jak dbać o akumulatory litowo-jonowe w aparatach - fakty
Większość aparatów jest obecnie zasilanych nowoczesnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Jednak wśród użytkowników nadal panuje wiele przekonań i przyzwyczajeń, które nabyli podczas użytkowania akumulatorów i baterii starych generacji. Niektóre z nich mogą być szkodliwe dla współczesnych ogniw.
21 Maj 2014
Michał Sułkiewicz
6
Akumulatorki eneloop - trzy serie na polskim rynku
Od kwietnia na polskim rynku będą dostępne trzy linie akumulatorków eneloop: standard, lite oraz eneloop pro. Akumulatorki eneloop charakteryzują się niskim stopniem samorozładowania - po pięciu latach nieużywania wciąż można uzyskać ponad 70% początkowo zgromadzonej energii.
2 Kwi 2014
Michal Grzegorczyk
0