Blind Spot Power Junkie - urządzenie, dzięki któremu przestaniesz martwić się o wydajność akumulatora

Autor: Maciej Luśtyk

16 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jednym z największych problemów w dzisiejszej pracy fotografa lub filmowca jest zasilanie. Zwłaszcza jeśli zamierzamy przez dłuższy czas pracować w terenie. Uporać się z nim może pomóc urządzenie Power Junkie, które zastąpi nam powerbanki, a do tego zasili dowolny aparat.

"Power Simlified” - takim sloganem firma Blind Spot Gear reklamuje swoje najnowsze urządzenie, które aktualnie szybko zdobywa popularność na Kickstarterze. Power Junkie, bo o nim mowa, to proste akcesorium, które pozwolić ma nam pozbyć się problemu dodatkowych akumulatorów i powerbanków, a docenią je zwłaszcza osoby filmujące swoimi aparatami. Wszyscy dobrze wiemy przecież jak prądożerne jest to zajęcie.

Zamiast dodatkowych akumulatorów

 

Ta niepozorna kostka to nic innego jak system stałego zasilania bazujący na akumulatorach Sony NF-P. Dzięki dołączanemu do zestawu adapterowi dummy (adapter zastępujący standardowy akumulator w gnieździe baterii aparatu) i wyjściu 7,2V DC pozwoli zasilić dowolny aparat, ale na tym nie kończą się jego możliwości.

Power Junkie wyposażony jest także w dwa złącza USB, za pomocą których możemy na bieżąco podładować dodatkowe akcesoria, takie jak tablety, smartfony, kamery sportowe czy choćby mniejsze aparaty. Dodatkowo otrzymujemy także standardowy gwint statywowy, dzięki któremu łatwo zamocujemy całe urządzenie do wszelkiego rodzaju rigów, klatek czy - za pomocą niewielkiej przejściówki - do gorącej stopki aparatu. Kostka pełni również funkcję ładowarki do akumulatorów NF-P, które podładujemy za pomocą portów microUSB, lub USB-C.

Do 12 razy więcej mocy

W ramach Kickstarterowej kampanii, urządzenie możemy zakupić wraz akumulatorem NP-F 750 o pojemności 5200 mAh. Pozwoli to na 8-krotne wydłużenie pracy przeciętnej lustrzanki, w przypadku bezlusterkowców czas pracy wydłużymy od 2,5 do 5 razy, w zależności od modelu. Power Junkie możemy jednak używać także z akumulatorami NP-F 970, które to poprawią te wyniki do 12,8 oraz 3,5-7 razy. 13-krotnie dłuższej pracy będziemy mogli także oczekiwać od aparatów kompaktowych z serii Sony RX, kamer GoPro czy kamery BlackMagic Pocket 4K.

Cena i dostępność

Za pośrednictwem kampanii na Kickstarterze, akcesorium Power Junkie możemy zakupić już w cenie 35 funtów (około 170 zł). To jednak cena za samą podstawę, bez adaptera dummy i akumulatora. Wersja zawierająca wspomniane dodatki to koszt rzędu 65 funtów (około 315 zł).

Jeśli zbiórka zakończy się sukcesem, a nic nie wskazuje żeby było inaczej (twórcy zebrali już 2/3 środków potrzebnych na wprowadzenie produktu na rynek), Power Junkie powinien pojawić się na sklepowych półkach w grudniu tego roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)