Steadify to rozwiązanie, które ma zastąpić statywy i modopody

5
Michał Chrzanowski
3 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Steadify to „pierwszy nadający się do noszenia stabilizator do aparatów fotograficznych, dzięki któremu to Ty staniesz się statywem.“

W sieci możemy natknąć się na różne rozwiązania, które w zamyśle mają pomagać podczas fotografowania w terenie. Jedne są funkcjonalne, inne natomiast to mało praktyczne gadżety. Jednak Steadify - choć na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwnym akcesorium - w praktyce ma być niezastąpionym kompanem niejednej podróży.

Czym więc jest Steadify? Jak podaje producent jest to „pierwszy nadający się do noszenia stabilizator do aparatów fotograficznych, dzięki któremu to Ty staniesz się statywem.“ - Z pewnością wiesz, co to znaczy dźwigać ze sobą duży statyw, z którego w razie potrzeby możesz skorzystać. Takie urządzenia ważą sporo i mogą Cię spowalniać. Dlatego też stworzyliśmy Steadify, ponieważ cenimy swobodę podróżowania i poruszania się z lekkim bagażem. Steadify zapewnia właśnie to oraz gwarantuje stabilne obrazy zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz.

 

Steadify to w istocie specjalnie zaprojektowana płyta bazowa z uprzężą i teleskopowym monopodem przymocowanym do trójosiowej głowicy kulistej. Są także magnesy, które zapobiegną przemieszczaniu się złożonego monopodu, gdy ten nie jest używany. Poza tym doczepić możemy opcjonalną kieszonkę, w której schowamy najpotrzebniejsze rzeczy - karty pamięci lub akumulatory. Oczywiście Steadify został wyposażony w uniwersalne mocowanie, a całość montujemy na swoim biodrze i dodatkowo zabezpieczamy pasem.

Czy takie akcesorium jest potrzebne? Po ogromnym zainteresowaniu Steadify w serwisie Kickstarter wygląda na to, że producent znalazł odpowiednią niszę odbiorców. Zebrano już prawie 128 tys. dolarów (zakładana kwota wynosiła 30 tys. dolarów), a do końca akcji pozostało jeszcze dwa tygodnie. Jeżeli chcecie sprawdzić możliwości Steadify, to swój własny egzemplarz zakupicie za 99 dolarów. Gdy rozwiązanie zadebiutuje na rynku, cena ma wzrosnąć do 160 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm zaprezentowało nową drukarkę, która pozwoli przenieść zdjęcia ze smartfonów i aparatów na filmy analogowe Instax. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i...
7
0
Powiązane artykuły