GP ReCyko+ Pro Photo Flash - akumulatory stworzone z myślą o lampach błyskowych

Autor: Maciej Luśtyk

24 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Używając zewnętrznej lampy błyskowej doskonała większość z nas korzysta z akumulatorów wielorazowego użytku. Jednak akumulator akumulatorowi nierówny. Nowa seria dedykowanych ogniw GP Recyko+ Pro zagwarantować ma, że z naszych lamp reporterskich wyciśniemy maksimum możliwości.

Każdy z nas kto próbował kiedyś zasilać profesjonalną lampę reporterską zwykłymi bateriami wie, że to chybiony pomysł. Ogniwa takie zwyczajnie nie wytrzymują dużego poboru mocy i zwykle bardzo szybko się rozładowują. Nie wspominając już nawet o ciągnącym się w nieskończoność czasie przeładowania między błyskami. Z tego powodu większość fotografów używa popularnych akumulatorków, które nie dość, że wytrzymują większe “obciążenie”, to umożliwiają wielokrotne ładowanie, co pod względem finansowym docenią wszyscy, dla których lampa błyskowa jest narzędziem codziennego użytku.

Na rynku znajdziemy wiele “profesjonalnych” akumulatorów, jednak jak twierdzi firma GP, pod względem zasilania zewnętrznych flashy, trudno będzie im dorównać nowej serii ReCyko+ Pro Photo Flash. Stworzona specjalnie z myślą o lampach reporterskich linia akumulatorów odznacza się wyjątkowo dużą pojemnością (2600 mAh), która pozwolić ma na wykonanie nawet 1400 błysków na jednym ładowaniu,a także odpornością na duży pobór mocy, co owocować ma wyjątkowo krótkim czasem przeładowania flasha. Ogniwa mają dodatkowo charakteryzować się dużą wytrzymałością, zachowując  do 80% energii po 1 roku od naładowania.

Imponująca specyfikacja okupiona jest niestety krótszą niż w przypadku wielu konkurencyjnych rozwiązań żywotnością (do 300 cykli), ale niewątpliwą zaletą jest fakt, że akumulatorki kupujemy już naładowane, co umożliwi błyskawiczne rozpoczęcie pracy zaraz po odpakowaniu.

Ładowarka GP ReCyko+ USB 412

Razem z nowymi akumulatorami GP prezentuje także dedykowaną ładowarkę USB 421, która zestaw 4 baterii (AAA lub AA) naładuje w przeciągu raptem 3 godzin (a jedną sztukę w zaledwie 40 min), dodatkowo oferując 4 wskaźniki LED monitorujące przebieg pracy i informujące o uszkodzeniu akumulatora.

Na razie nie wiemy jeszcze w jakiej cenie akumulatory z serii ReCyko+ Pro Photo Flash zadebiutują na polskim rynku. Znamy jednak ich orientacyjną cenę - za zestaw 4 akumulatorów zapłacimy między 70 a 80 zł.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
6
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)