Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Problemy z akumulatorem w aparatach Nikon D500. Producent oferuje darmową wymianę

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W teście najnowszej lustrzanki Nikona informowaliśmy Was o niższej niż oczekiwanej żywotności akumulatora. Okazuje się, że nie był to jednostkowy przypadek. Producent uruchamia usługę wymiany baterii w niektórych modelach.

Szybki drenaż akumulatora był jednym z głównych minusów wypunktowanych przez nas w teście Nikona D500. Paradoksalnie, użytkowników najnowszej lustrzanki, których dotknął podobny problem ucieszy fakt, że odpowiedzialna jest za to wpadka producenta.

Okazuje się, że w przypadku niektórych akumulatorów EN-EL15 (Li-ion 01), produkowanych przed 2013 rokiem i dostarczanych w zestawie z wczesną serią modeli D500, nie będziemy w stanie osiągnąć wyników deklarowanych przez producenta, gdyż nie są one dostosowane do tak wysokiego zużycia energii.

Obecnie, wszystkie modele D500 dostarczane są z akumulatorem z serii (Li-ion 02), w którym zmodyfikowano parametry rozładowania elektrycznego akumulatora. Jeśli jednak podobnie jak my, otrzymaliście aparat ze starą wersją akumulatora, możecie skorzystać z usługi darmowej wymiany na wersję zmodyfikowanych. Co więcej, usługa obejmuje również akumulatory zakupione osobno, lub z innymi modelami aparatów.

Aby skorzystać z programu wymiany, należy sprawdzić czy posiadany akumulator spełnia wymienione przez producenta kryteria i wraz danymi teleadresowymi oraz dowodem zakupu przesłać akumulator do centrum serwisowego producenta.

Jednocześnie producent informuje, że problem nie występuje w przypadku żadnych innych modeli aparatów.

Szczegółowe informacje znajdziecie w nocie serwisowej producenta.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7