Problemy z akumulatorem w aparatach Nikon D500. Producent oferuje darmową wymianę

0
Maciej Luśtyk
6 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W teście najnowszej lustrzanki Nikona informowaliśmy Was o niższej niż oczekiwanej żywotności akumulatora. Okazuje się, że nie był to jednostkowy przypadek. Producent uruchamia usługę wymiany baterii w niektórych modelach.

Szybki drenaż akumulatora był jednym z głównych minusów wypunktowanych przez nas w teście Nikona D500. Paradoksalnie, użytkowników najnowszej lustrzanki, których dotknął podobny problem ucieszy fakt, że odpowiedzialna jest za to wpadka producenta.

Okazuje się, że w przypadku niektórych akumulatorów EN-EL15 (Li-ion 01), produkowanych przed 2013 rokiem i dostarczanych w zestawie z wczesną serią modeli D500, nie będziemy w stanie osiągnąć wyników deklarowanych przez producenta, gdyż nie są one dostosowane do tak wysokiego zużycia energii.

Obecnie, wszystkie modele D500 dostarczane są z akumulatorem z serii (Li-ion 02), w którym zmodyfikowano parametry rozładowania elektrycznego akumulatora. Jeśli jednak podobnie jak my, otrzymaliście aparat ze starą wersją akumulatora, możecie skorzystać z usługi darmowej wymiany na wersję zmodyfikowanych. Co więcej, usługa obejmuje również akumulatory zakupione osobno, lub z innymi modelami aparatów.

Aby skorzystać z programu wymiany, należy sprawdzić czy posiadany akumulator spełnia wymienione przez producenta kryteria i wraz danymi teleadresowymi oraz dowodem zakupu przesłać akumulator do centrum serwisowego producenta.

Jednocześnie producent informuje, że problem nie występuje w przypadku żadnych innych modeli aparatów.

Szczegółowe informacje znajdziecie w nocie serwisowej producenta.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
0
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18