Problemy z akumulatorem w aparatach Nikon D500. Producent oferuje darmową wymianę

0
Maciej Luśtyk
6 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W teście najnowszej lustrzanki Nikona informowaliśmy Was o niższej niż oczekiwanej żywotności akumulatora. Okazuje się, że nie był to jednostkowy przypadek. Producent uruchamia usługę wymiany baterii w niektórych modelach.

Szybki drenaż akumulatora był jednym z głównych minusów wypunktowanych przez nas w teście Nikona D500. Paradoksalnie, użytkowników najnowszej lustrzanki, których dotknął podobny problem ucieszy fakt, że odpowiedzialna jest za to wpadka producenta.

Okazuje się, że w przypadku niektórych akumulatorów EN-EL15 (Li-ion 01), produkowanych przed 2013 rokiem i dostarczanych w zestawie z wczesną serią modeli D500, nie będziemy w stanie osiągnąć wyników deklarowanych przez producenta, gdyż nie są one dostosowane do tak wysokiego zużycia energii.

Obecnie, wszystkie modele D500 dostarczane są z akumulatorem z serii (Li-ion 02), w którym zmodyfikowano parametry rozładowania elektrycznego akumulatora. Jeśli jednak podobnie jak my, otrzymaliście aparat ze starą wersją akumulatora, możecie skorzystać z usługi darmowej wymiany na wersję zmodyfikowanych. Co więcej, usługa obejmuje również akumulatory zakupione osobno, lub z innymi modelami aparatów.

Aby skorzystać z programu wymiany, należy sprawdzić czy posiadany akumulator spełnia wymienione przez producenta kryteria i wraz danymi teleadresowymi oraz dowodem zakupu przesłać akumulator do centrum serwisowego producenta.

Jednocześnie producent informuje, że problem nie występuje w przypadku żadnych innych modeli aparatów.

Szczegółowe informacje znajdziecie w nocie serwisowej producenta.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1