Obiektywy Yongnuo z mocowaniem Nikon już niebawem w sprzedaży

Autor: Maciej Luśtyk

25 Maj 2015
Artykuł na: minutę
Chiński producent optyki i akcesoriów fotograficznych Yongnuo szybko zyskał ogólnoświatową popularność za sprawą produkcji obiektywów będących kopiami pozycji oferowanych przez firmę Canon. Do tej pory doczekaliśmy się obiektywów 35 mm i 50 mm, a producent informuje, że już w najbliższych miesiącach zobaczymy zamienniki stałek Nikona.

O planach firmy Yongnuo dotyczących produkcji obiektywów z mocowaniem Nikon po raz pierwszy informowaliśmy Was na początku stycznia. Producent nie informował jednak o tym kiedy dokładnie możemy spodziewać się pojawienia się szkieł na rynku. Jak dowiedział się serwis petapixel.com, pierwszego z obiektywów, kopii Nikkor 50 mm f/1.8G, możemy spodziewać się już w lipcu bieżącego roku. Premiera zamiennika obiektywu Nikkor 35 mm f/1,8G planowana jest na październik. Szkło będzie jednak dysponować światłem f/2.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Kolejne ze szkieł może zostać pokazane w grudniu 2015 roku. Nie wiadomo jednak jeszcze o jaki obiektyw może chodzić. Nie wiemy też w jakich cenach będą oferowane obiektywy z mocowaniem do aparatów Nikon, jednak pewnie tak jak w przypadku kopii szkieł Canona, będzie to około 50% ceny oryginału.

Więcej o szkłach Yongnuo możecie dowiedzieć się na stronie producenta

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)