Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Yongnuo 100 mm f/2 - jasny, tani, chiński

6

Autor: Maciej Luśtyk

31 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Obiektywy Yongnuo zawsze wzbudzają sporo emocji. Z nową propozycją chińskiego producenta , która jest niemal kopią szkła Canona będzie zapewne będzie podobnie. Zwłaszcza, że kosztuje tylko 170 dolarów.

Gdy 18 miesięcy temu na rynku pojawił się obiektyw Yongnuo 50 mm f/1.8, nie chciało się wierzyć, że nie narusza on żadnego z patentów Canona. Otrzymaliśmy bowiem niemal identyczny klon popularnego szkła Canon EF 50 mm f/1.8 II, w dodatku w śmiesznie niskiej cenie (około 200 zł). Producent idzie dalej obraną przez siebie drogą i po źle ocenianym modelu 35 mm f/2 prezentuje szkło, które zapewne wzbudzi wiele emocji - Yonguno 100 mm f/2 C.

Kontrowersyjny jest nie tylko wygląd i specyfikacja obiektywu (niemal identyczna jak w przypadku modelu Canon EF 100 mm f/2.0 USM) ale także cena w jakiej szkło debiutuje na rynku. W serwisie Aliexpress zapłacimy za niego raptem około 170 dolarów, a warto dodać, że jest to obiektyw z silnikiem AF. Czy w takiej cenie możemy spodziewać się akceptowalnej jakości?

Układ optyczny obiektywu bazuje na 8 soczewkach w 6 grupach i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 90 cm. Do tego otrzymujemy 9-listkową przysłonę, która w połączeniu z dużą światłosiłą zaoferować ma nam plastyczne rozmycie nieostrości. Przysłonę domkniemy do wartości f/22, a na obiektyw zamocujemy filtr o średnicy 58 mm.

Szkło o wymiarach 76.6 x 122 mm waży około 400 g. Szkło dostępne jest w wersji pod mocowanie Canon EF, w najbliższych miesiącach pojawić ma się jednak także wersja do aparatów Nikon.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hkyongnuo.com oraz na aliexpress.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)