Yongnuo 35 mm f/2 - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
4
Cena / Jakość:
2
Optyka:
3
Budowa:
5.5
Marka:
Yongnuo
Nasza ocena:

43%

Do naszej redakcji trafił szerokokątny stałoogniskowy obiektyw Yongnuo 35mm f/2. Nowe szkło to tańszy odpowiednik modelu Canon EF 35 mm f/2, który oferuje podobne parametry techniczne. Sprawdźcie, jak trzydziestka piątka chińskiego producenta wypadła w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

20 Sierpień 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

1. Wstęp


Firma Yongnuo - znana dotąd z fotograficznych akcesoriów oświetleniowych - postanowiła zawojować rynek fotograficzny tańszymi odpowiednikami obiektywów czołowych producentów (głównie Canon i Nikon). Po szkłach takich jak 50 mm f/1,4 i 50 mm f/1,8 przyszła kolej na następną stałkę - model Yongnuo 35 mm f/2.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Obiektyw składa się z siedmiu soczewek, które zostały pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi. Dodatkowo został wyposażony w 7-listkową przysłonę o maksymalnym otworze f/2, która powinna zapewnić plastyczne rozmycie tła. Z kolei ogniskowa 35 mm w połączeniu z pełnoklatkowym aparatem EOS oferuje perspektywę zbliżoną do tej, jaką posiada ludzkie oko. Ponadto, stałka ma system autofokusa umożliwiający ostrzenie od 25 cm oraz metalowy bagnet, który ma gwarantować pewniejsze połączenie z aparatem. Nowy Yongnuo to lekki i kompaktowy obiektyw, który powinien sprawdzić się w fotografii ulicznej lub podróżniczej.

Model został zaprezentowany na początku 2015 roku i stanowi tańszy zamiennik obiektywu Canon EF 35 mm f/2. Za pierwowzór firmy Canon trzeba zapłacić około 2100 zł. Za odpowiednik Yongnuo jedną czwartą tej ceny - około 500/600 zł. Różnica w cenie jest więc ogromna i dla wielu entuzjastów fotografii może okazać się znacząca przy wyborze pierwszego stałoogniskowego szkła.

Zapraszamy do lektury testu Yongnuo 35 mm f/2, gdzie zaprezentujemy wyniki, które uzyskaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Canon EOS 5D Mark III.

Sprzęt do testów został przekazany przez polskiego dystrybutora firmę Sempler






]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS Sports - opinia Wojciecha Sobiesiaka
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS Sports - opinia Wojciecha Sobiesiaka
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS to unikalny teleobiektyw, który łączy wysoką jakość optyczną z wyjątkowo lekką i kompaktową jak na tę klasę obiektywu obudową. O tym jak sprawdza się w rzeczywistej...
32
Sony FE 85 mm f/1.4 GM II - test obiektywu
Sony FE 85 mm f/1.4 GM II - test obiektywu
Nowa portretówka Sony to pierwsza stałka ze zaktualizowanej serii GM II. Otrzymujemy m.in. udoskonaloną, lżejszą konstrukcję, nowy silnik AF i jeszcze bardziej wyżyłowaną optykę. Czy...
37
Sigma A 28-105 mm f/2,8 DG DN – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sigma A 28-105 mm f/2,8 DG DN – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Kolejny unikalny zoom do bezlusterkowców Sigmy, to nowy wariant reporterskiego klasyka 24-105 mm f/4. Oferuje lepsze światło, choć kosztem kilku milimetrów na szerokim kącie. Zachowuje przy tym...
23
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)