Konstrukcja

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
4
Cena / Jakość:
2
Optyka:
3
Budowa:
5.5
Marka:
Yongnuo
Nasza ocena:

43%

Do naszej redakcji trafił szerokokątny stałoogniskowy obiektyw Yongnuo 35mm f/2. Nowe szkło to tańszy odpowiednik modelu Canon EF 35 mm f/2, który oferuje podobne parametry techniczne. Sprawdźcie, jak trzydziestka piątka chińskiego producenta wypadła w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

20 Sierpień 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

 

2. Konstrukcja


Yongnuo 35 mm f/2 to mały i bardzo kompaktowy obiektyw – podłączony do pełnoklatkowego aparatu Canon EOS tworzy z nim zgrabny duet. Obudowa obiektywu została wykonana z tworzyw sztucznych, jednak całość sprawia dobre wrażenie. Nie mamy poczucia, że producent musiał zrezygnować z jakości wykonania na rzecz niskiej ceny. Ten fakt jeszcze bardziej podkreśla stworzony ze stopów metali bagnet. Dużą zaletą modelu Yongnuo 35 mm f/2 jest zwarta konstrukcja, która mierzy 73 x 59 mm i waży zaledwie 155 g. Z kolei czarne matowe wykończenia oraz infografika sprawiają, że obiektyw jest dyskretny i nie rzuca się w oczy. Co więcej, wizualny projekt Yongnuo 35 mm f/2 jest spójny z designem aparatów i obiektywów oferowanych przez firmę Canon (podobna konstrukcja, czcionka oraz rozmieszczenie informacji).

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Na obudowie znajdziemy przełączniki trybów ostrości (AF - autofokus, MF - manualne ustawienia ostrości) oraz rowkowy pierścień ustawiania ostrości. Przełącznik AF/MF stawia odpowiedni opór podczas użytkowania. Niestety nie możemy tego samego powiedzieć o pierścieniu ostrości. Jego działanie charakteryzuje się bardzo delikatnym oporem - naszym zdaniem zbyt delikatnym, przez co możemy natrafić na pewne problemy podczas precyzyjnego ręcznego ustawiania ostrości. Wszystkie inne elementy są dobrze dopasowane, podczas pracy z obiektywem nie odnotowaliśmy żadnych konstrukcyjnych niedociągnięć.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Wnętrze skrywa w sobie siedem elementów rozmieszczonych w pięciu grupach. Producent pokrył soczewki specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi redukującymi powstawanie blików i flar. Yongnuo 35 mm f/2 został wyposażony w siedmiolistkową przysłonę, której minimalny otwór wynosi f/22. Z kolei dzięki maksymalnej przysłonie f/2 będziemy w stanie fotografować w słabszych warunkach oświetleniowych, a także uzyskamy małą głębię ostrości i plastyczne rozmycie tła.

W zestawie handlowym wraz z obiektywem otrzymujemy także przedni i tylny dekielek. Przedni dekielek jest mały, jednak dzięki głębszemu, podwójnemu uchwytowi jest poręczny i wygodny w użyciu. Średnica mocowania filtra wynosi 52 mm.


]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS Sports - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS Sports - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
To dziś najlżejszy i najbardziej poręczny teleobiektyw w swojej klasie. Oto, jak ta wyjątkowa konstrukcja dla fotografów sportu i dzikiej przyrody sprawdza się w praktyce.
22
Sigma 50 mm f/1.2 DG DN ART - test obiektywu
Sigma 50 mm f/1.2 DG DN ART - test obiektywu
Najjaśniejszy obiektyw standardowy w ofercie producenta pretenduje do miana najdoskonalszej konstrukcji tego typu na rynku. Sprawdzamy czy będąc o połowę tańszym jest w stanie...
29
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G to najnowszy szerokokątny zoom z oferty Sony E, który łączy kompaktowe wymiary z przystępną ceną. Nowy obiektyw zabraliśmy na spacer po ulicach Londynu. Zobaczcie...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)