Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Yongnuo robi to po raz kolejny. Nadchodzi tani obiektyw 85 mm f/1.8

3

Autor: Maciej Luśtyk

9 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Chiński producent niezmiennie od niemal 2 lat zadziwia nas „replikami” obiektywów Canona, które dodatkowo oferowane są w śmiesznie niskiej cenie. Dużo szumu wywoła zapewne także nowa jasna portretówka, która pojawić ma się na rynku już wiosną.

Yongnuno to enfant terrible rynku optyki. Od prawie dwóch lat rozszerza swoją ofertę szkieł, które niemal co do joty przypominają dobrze znane nam konstrukcje Canona. Inżynierowie wprowadzają jednak drobne zmiany w optyce tak, aby nie naruszyć patentów fotograficznego giganta. Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest jednak ich cena, zwykle kilkukrotnie niższa od oryginału.

Po nieźle ocenianych obiektywach 50 mm f/1.8 i 50 mm f/1.4, storpedowanym w testach modelu 35 mm f/2 i zaprezentowanym ostatnio szkle 100 mm f/2, producent zamierza wprowadzić jasny obiektyw portretowy 85 mm f/1.8.

Układ optyczny obiektywu bazuje na 9 soczewkach w 6 grupach i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 85 cm, oferując maksymalne powiększenie 0,13 x. Przysłonę, której liczby listków producent na razie nie podaje, przymkniemy z kolei do wartości f/18. Na pokładzie znajduje się także silnik autofokusa.

Szkło o wymiarach 81 x 79,5 mm i wadze 460 g trafić do sprzedaży ma już niebawem, w marcu 2017 roku, w wersji z mocowaniem Canon EF. Wersja z mocowaniem Nikon F pojawić ma się w kolejnych miesiącach. Na razie nie znana jest jego cena, możemy się jednak spodziewać, że tak jak w przypadku wcześniejszych konstrukcji wyniesie ona mniej niż połowę tego, co musielibyśmy zapłacić za oryginał, który obecnie kosztuje około 1500 zł. Jak wyniki z instrukcji, udostępnionej na stronie producenta, zestawie z obiektywem powinniśmy otrzymać także osłonę przeciwsłoneczną.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yongnuo.com.cn.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)