Yongnuo robi to po raz kolejny. Nadchodzi tani obiektyw 85 mm f/1.8

Autor: Maciej Luśtyk

9 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent niezmiennie od niemal 2 lat zadziwia nas „replikami” obiektywów Canona, które dodatkowo oferowane są w śmiesznie niskiej cenie. Dużo szumu wywoła zapewne także nowa jasna portretówka, która pojawić ma się na rynku już wiosną.

Yongnuno to enfant terrible rynku optyki. Od prawie dwóch lat rozszerza swoją ofertę szkieł, które niemal co do joty przypominają dobrze znane nam konstrukcje Canona. Inżynierowie wprowadzają jednak drobne zmiany w optyce tak, aby nie naruszyć patentów fotograficznego giganta. Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest jednak ich cena, zwykle kilkukrotnie niższa od oryginału.

Po nieźle ocenianych obiektywach 50 mm f/1.8 i 50 mm f/1.4, storpedowanym w testach modelu 35 mm f/2 i zaprezentowanym ostatnio szkle 100 mm f/2, producent zamierza wprowadzić jasny obiektyw portretowy 85 mm f/1.8.

Układ optyczny obiektywu bazuje na 9 soczewkach w 6 grupach i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 85 cm, oferując maksymalne powiększenie 0,13 x. Przysłonę, której liczby listków producent na razie nie podaje, przymkniemy z kolei do wartości f/18. Na pokładzie znajduje się także silnik autofokusa.

Szkło o wymiarach 81 x 79,5 mm i wadze 460 g trafić do sprzedaży ma już niebawem, w marcu 2017 roku, w wersji z mocowaniem Canon EF. Wersja z mocowaniem Nikon F pojawić ma się w kolejnych miesiącach. Na razie nie znana jest jego cena, możemy się jednak spodziewać, że tak jak w przypadku wcześniejszych konstrukcji wyniesie ona mniej niż połowę tego, co musielibyśmy zapłacić za oryginał, który obecnie kosztuje około 1500 zł. Jak wyniki z instrukcji, udostępnionej na stronie producenta, zestawie z obiektywem powinniśmy otrzymać także osłonę przeciwsłoneczną.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yongnuo.com.cn.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wakacyjne rabaty na obiektywy Sony - taniej do 1500 zł
Wakacyjne rabaty na obiektywy Sony - taniej do 1500 zł
Sony startuje z kolejną świetną promocją na optykę. Tym razem, do końca sierpnia, oprócz cashbacku, otrzymamy też dodatkowy rabat, który sięgnie nawet 1500 zł. W akcji...
3
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)