Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystarczy 20 kliknięć, byś dowiedział się jaki obiektyw jest dobry dla ciebie

8

Autor: Maciej Luśtyk

1 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Zastanawiasz się jakie szkło jest dobre dla ciebie? W wyborze może pomóc nowy serwis What the Lens, który podsuwa propozycje szkieł analizując zdjęcia, które nam się podobają.

Do zakupu danego obiektywu zazwyczaj motywuje nas charakter zdjęć, jakie możemy za jego pomocą. Doświadczenie fotografowie z pewnością nie będą mieć problemu z wyobrażeniem sobie jakich efektów mogą spodziewać się po danym sprzęcie. Dla początkujących dobór odpowiedniego  szkła może być jednak sporym problemem. Głównie z myślą o nich powstał serwis What the Lens, który podsunie sugestię odnośnie obiektywu, bazując na wybranych przez użytkownika zdjęciach.

Jak to działa? System podsuwa nam selekcję zdjęć z popularnego serwisu 500px i prosi o wybranie 20, których charakter najbardziej odpowiada temu, co sami chcielibyśmy uzyskać w naszej pracy. Aby bardziej sprecyzować wybów, zdjęcia możemy zawęzić do fotografii krajobrazowej, makro, przyrody, podróżniczej, miejskiej oraz portretów. Gdy już wybierzemy wystarczająca liczbę obrazów, bazując na danych EXIF strona zaproponuje nam odpowiedni dla nas obiektyw.

Niestety na razie z serwisu skorzystają raczej wyłącznie użytkownicy Canona (system nie wyświetla propozycji innych producentów), ale jego twórca zapowiada, że już niebawem rozszerzy go o nowe możliwości. I choć trudno oczekiwać, by w ten sposób otrzymać propozycję obiektywu, który idealnie trafi w nasze gusta i budżet (brak możliwości zaawansowanego filtrowania wyników), to na pewno dla początkujących będzie dobrym punktem wyjścia do poszukiwań.

Możliwości serwisu możecie sprawdzić pod adresem whatthelens.com. Niestety strona źle współpracuje z urządzeniami mobilnymi.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)