Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o głębi ostrości w 20-minutowym filmiku

0

Autor: Maciej Luśtyk

20 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
O głębi ostrości napisano już wiele, wciąż jednak dokładne zrozumienie zasad odpowiadających za to, jak oddziałują na nią parametry posiadanego sprzętu sprawia trudność wielu fotografom, zwłaszcza tym początkującym. Wszystko, czego chcielibyście się na ten temat dowiedzieć znajdziecie w filmiku autorstwa Johna P. Hessa z Filmmaker IQ

Przygotujcie się na masę informacji. W niespełna 20-minutowym filmiku John P. Hess oprowadza nas po meandrach głębi ostrości, szczegółowo tłumacząc jej zależność względem ogniskowej obiektywu, parametrów fotografowania i rozmiaru matrycy. Dotykamy też mniej popularnych zagadnień, takich jak krążek rozmycia. Na szczęście wszystko opowiedziane zostało w bardzo przystępny sposób, a twórcy zbudowali też specjalne scenki pozwalające na przykładzie zrozumieć działanie opisywanych kwestii.

Jeśli więc nadal nie do końca wiecie jak zmieniać będzie się głębia ostrości w przypadku korzystania z tej samej ogniskowej i tych samym parametrów przysłony w aparatach o różnych matrycach, ani w jakiej odległości od punktu ostrości uzyskamy jeszcze możliwy do zaakceptowania obraz, powyższy filmik powinien Wam wiele wyjaśnić.Filmy, które znajdziemy na kanale Filmmaker IQ w serwisie Youtube to prawdziwe kompendium fotograficznej wiedzy. Warto więc poświęcić któreś mroźne popołudnie na obejrzenie pozostałych kursów Johna Hessa. Na pewno nie będzie to stracony czas.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)