Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o głębi ostrości w 20-minutowym filmiku

0

Autor: Maciej Luśtyk

20 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
O głębi ostrości napisano już wiele, wciąż jednak dokładne zrozumienie zasad odpowiadających za to, jak oddziałują na nią parametry posiadanego sprzętu sprawia trudność wielu fotografom, zwłaszcza tym początkującym. Wszystko, czego chcielibyście się na ten temat dowiedzieć znajdziecie w filmiku autorstwa Johna P. Hessa z Filmmaker IQ

Przygotujcie się na masę informacji. W niespełna 20-minutowym filmiku John P. Hess oprowadza nas po meandrach głębi ostrości, szczegółowo tłumacząc jej zależność względem ogniskowej obiektywu, parametrów fotografowania i rozmiaru matrycy. Dotykamy też mniej popularnych zagadnień, takich jak krążek rozmycia. Na szczęście wszystko opowiedziane zostało w bardzo przystępny sposób, a twórcy zbudowali też specjalne scenki pozwalające na przykładzie zrozumieć działanie opisywanych kwestii.





Jeśli więc nadal nie do końca wiecie jak zmieniać będzie się głębia ostrości w przypadku korzystania z tej samej ogniskowej i tych samym parametrów przysłony w aparatach o różnych matrycach, ani w jakiej odległości od punktu ostrości uzyskamy jeszcze możliwy do zaakceptowania obraz, powyższy filmik powinien Wam wiele wyjaśnić.



Filmy, które znajdziemy na kanale Filmmaker IQ w serwisie Youtube to prawdziwe kompendium fotograficznej wiedzy. Warto więc poświęcić któreś mroźne popołudnie na obejrzenie pozostałych kursów Johna Hessa. Na pewno nie będzie to stracony czas.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
30
0
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)