Lytro Desktop 4.1 - jeszcze większa kontrola nad głębią ostrości

0
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapewne słyszeliście o aparatach Lytro umozliwiających zmianę głębi ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która jeszcze bardziej poszerza możliwości edycji zdjęcia.
Aktualizacja oprogramowania Lytro Desktop 4.1 wprowadza funkcję Focus Spread pozwalającą na osobną regulację ostrości dla poszczególnych planów zdjęć, zrobionych za pomocą aparatów Lycro, takich jak np Lytro Illium. Program umożliwia podzielenie głębi ostrości zdjęcia na 3 obszary, z których ostrość każdego możemy regulować w zakresie od f/1 do f/16. Możliwe jest więc wyostrzenie obiektów na pierwszym i drugim planie, a zarazem pozostawienie tła w nieostrości, lub odwrotnie. Granicę obszarów ustalamy za pomocą specjalnego suwaka, co umożliwia precyzyjną kontrolę nad nową funkcją.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Uaktualnienie wprowadza też szereg narzędzi znanych z bardziej zaawansowanych programów do obróbki zdjęć, możliwość kontroli balansu bieli i saturacji dla każdego planu osobno, opcję eksportu zdjęć w formacie XRAW, a także możliwość dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych typu Facebook.

Poniżej prezentujemy filmik pokazujący efekty uzyskane za pomocą programu:Mimo że efekt końcowy może wyglądać nieco nienaturalnie, to z pewnością nowe oprogramowanie jest krokiem naprzód w temacie zyskujących coraz większe zainteresowanie systemów umożliwiających dokonania korekcji ostrości po zrobieniu zdjęcia.

Więcej informacji, a także linki do pobrania oprogramowania, znajdziemy na stronie producenta

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)