Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lytro Desktop 4.1 - jeszcze większa kontrola nad głębią ostrości

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Zapewne słyszeliście o aparatach Lytro umozliwiających zmianę głębi ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która jeszcze bardziej poszerza możliwości edycji zdjęcia.

Aktualizacja oprogramowania Lytro Desktop 4.1 wprowadza funkcję Focus Spread pozwalającą na osobną regulację ostrości dla poszczególnych planów zdjęć, zrobionych za pomocą aparatów Lycro, takich jak np Lytro Illium. Program umożliwia podzielenie głębi ostrości zdjęcia na 3 obszary, z których ostrość każdego możemy regulować w zakresie od f/1 do f/16. Możliwe jest więc wyostrzenie obiektów na pierwszym i drugim planie, a zarazem pozostawienie tła w nieostrości, lub odwrotnie. Granicę obszarów ustalamy za pomocą specjalnego suwaka, co umożliwia precyzyjną kontrolę nad nową funkcją.

Uaktualnienie wprowadza też szereg narzędzi znanych z bardziej zaawansowanych programów do obróbki zdjęć, możliwość kontroli balansu bieli i saturacji dla każdego planu osobno, opcję eksportu zdjęć w formacie XRAW, a także możliwość dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych typu Facebook.

Poniżej prezentujemy filmik pokazujący efekty uzyskane za pomocą programu:

Mimo że efekt końcowy może wyglądać nieco nienaturalnie, to z pewnością nowe oprogramowanie jest krokiem naprzód w temacie zyskujących coraz większe zainteresowanie systemów umożliwiających dokonania korekcji ostrości po zrobieniu zdjęcia.

Więcej informacji, a także linki do pobrania oprogramowania, znajdziemy na stronie producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny...
16
0
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)