Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lytro Illum - większa matryca, klasyczna forma

0

Autor: Michal Grzegorczyk

22 Kwiecień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Lytro Illum to drugi model aparatu umożliwiającego wyostrzanie wybranego fragmentu kadru już po zrobieniu zdjęcia. W porównaniu do poprzednika charakteryzuje się znacznie bardziej klasycznym wyglądem. Ma 1-calową matrycę i obiektyw o stałym świetle f/2 i zakresie 30-250 milimetrów.

Ponad dwa lata po premierze oryginalnego aparatu Lytro jego producent zapowiedział nowy model Lytro Illum korzystający z tej samej technologii. Przypominamy - aparat Lytro nie ma normalnej matrycy. Znajdujące się przed nią mikrosoczewki, zamiast skupiać światło na pojedynczych detektorach rozpraszają je tak, by padało na wiele pikseli (w sposób zależny od tego, pod jakim kątem światło dotarło do mikrosoczewki). Pozwala to na późniejsze wyostrzenie dowolnego planu na zdjęciu.

Nowy Lytro Illum charakteryzuje się klasycznym wyglądem. Został wyposażony w 1-calową matrycę i obiektyw o zakresie 30-250 milimetrów ze stałym światłem f/2. Większa matryca przekłada się nie tylko na wyższą rozdzielczość (w nomenklaturze producenta - "40 megarays"), ale również lepszą dokładność przy przeostrzaniu po zrobieniu zdjęcia. Fotograf może skorzystać z manualnego trybu ekspozycji (a także trybu P, priorytetu migawki i czułości). Do kadrowania służy 4-calowy, odchylany, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Aparat został wyposażony w gorącą stopkę. Najkrótszy czas otwarcia migawki to 1/4000 sekundy. Więcej informacji na temat technologii Lytro można znaleźć na stronie producenta.

Lytro Illum jest większy (86 x 145 x 166 milimetrów, 940 gramów), bardziej zaawansowany, a także droższy. Trafi do sklepów w lipcu i będzie wtedy kosztował 1600 dolarów. W przedsprzedaży kosztuje 1500 dolarów. Kolejne 200 dolarów rabatu mogą uzyskać dotychczasowi właściciele aparatu Lytro

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)