Brak ci podwójnego aparatu w smartfonie? Nic straconego! DPTH nałoży rozmycie na dowolne zdjęcie

3
Maciej Luśtyk
5 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jakość aparatu to jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę kupując smartfona. Ale czy by móc cieszyć się wszystkimi nowinkami technologicznymi musimy od razu inwestować w kosztowne flagowce z kilkoma modułami obrazowania? Wiele z ich funkcjonalności zastąpić ma nowa aplikacja DPTH.

Sztuczna inteligencja, to określenie pojawiające się ostatnimi czasy w kontekście fotografii niezwykle często. Nic dziwnego, jak pokazują najnowsze doniesienia z rynku smartfonów, przyszłości fotografii należy wypatrywać właśnie w fotografii obliczeniowej. Aplikacja DPTH to tylko kolejny przykład tego, na co pozwalają systemy oparte o układy SI.

Rozmycie i płytka głębia ostrości na każdym smartfonie

Stworzona przez deweloperów z Rosji apka DPTH pozwolić ma na skorzystanie z jednej z najważniejszych funkcji oferowanych przez układy wielomatrycowe, przy pomocy dowolnego smartfona. Mowa tu oczywiście o tworzeniu tzw. mapy przestrzennej fotografowanych scen i nałożeniu realistycznie wyglądającego rozmycia nieostrości, które kojarzymy zwykle z profesjonalnym, drogim sprzętem fotograficznym.

 

Można oczywiście polemizować, że dziś podwójne, a nawet potrójne aparaty oferują już nawet smartfona ze średniej i niższej półki cenowej, mimo wszystko rezultaty uzyskany za ich pomocą często dalekie są od ideału. Poza tym, czasem chcielibyśmy móc nałożyć efekt rozmycia na zdjęcie wykonane w standardowym trybie fotograficznym.

To właśnie (a także wiele więcej) oferuje nam DPTH. Oprócz możliwości swobodnej regulacji głębi ostrości i intensywności rozmycia na dowolnym zdjęciu, otrzymujemy także funkcję tworzenia zdjęć i filmów “3D”, wykorzystujących efekt paralaksy.

 

Cena i dostępność

Przykłady udostępnione przez producenta robią naprawdę duże wrażenie, a i komentarze użytkowników są bardzo entuzjastyczne. Minusem jest jedynie forma w jakiej producent udostępnia swoje rozwiązanie. Mamy niestety do czynienia z systemem subskrypcyjnym - możemy zdecydować się na miesięczne opłaty w wysokości 1,5 dolara, lub roczną licencję w cenie 7,5 dolara.

Jeżeli jednak możliwości aplikacji okażą się tak dobre, jak obiecują programiści nie będzie to ceną nazbyt wygórowaną. Oprócz tego, zanim wydamy pieniądze możemy sprawdzić możliwości apki w kilkudniowej wersji testowej.

Aplikacja dostępna jest do pobrania ze sklepów App Store i Google Play. Więcej informacji znajdziecie pod adresem dpth.app.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
Gimbale do smartfonów w ostatnich latach przeszły widoczną ewolucję z prostych gadżetów do konstrukcji, które nie ustępują znacznie konstrukcjom przeznaczonym do...
10
1
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
Huawei dopiął swego i zaprezentował HarmonyOS - system operacyjny, który w przyszłości ma być uniwersalnym oprogramowaniem dla wielu „inteligentnych urządzeń“. Jednak...
14
4
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o rozdzielczości 100 Mp
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o...
Co tam Sony A7R IV, co tam Fujifilm GFX100. Prawdziwa rewolucja wkrada się do świata fotografii tylnymi drzwiami. Już niebawem w nasze ręce trafią smartfony z...
26
3
Powiązane artykuły