Brak ci podwójnego aparatu w smartfonie? Nic straconego! DPTH nałoży rozmycie na dowolne zdjęcie

Brak ci podwójnego aparatu w smartfonie? Nic straconego! DPTH nałoży rozmycie na dowolne zdjęcie

Jakość aparatu to jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę kupując smartfona. Ale czy by móc cieszyć się wszystkimi nowinkami technologicznymi musimy od razu inwestować w kosztowne flagowce z kilkoma modułami obrazowania? Wiele z ich funkcjonalności zastąpić ma nowa aplikacja DPTH.

Sztuczna inteligencja, to określenie pojawiające się ostatnimi czasy w kontekście fotografii niezwykle często. Nic dziwnego, jak pokazują najnowsze doniesienia z rynku smartfonów, przyszłości fotografii należy wypatrywać właśnie w fotografii obliczeniowej. Aplikacja DPTH to tylko kolejny przykład tego, na co pozwalają systemy oparte o układy SI.

Rozmycie i płytka głębia ostrości na każdym smartfonie

Stworzona przez deweloperów z Rosji apka DPTH pozwolić ma na skorzystanie z jednej z najważniejszych funkcji oferowanych przez układy wielomatrycowe, przy pomocy dowolnego smartfona. Mowa tu oczywiście o tworzeniu tzw. mapy przestrzennej fotografowanych scen i nałożeniu realistycznie wyglądającego rozmycia nieostrości, które kojarzymy zwykle z profesjonalnym, drogim sprzętem fotograficznym.

 

Można oczywiście polemizować, że dziś podwójne, a nawet potrójne aparaty oferują już nawet smartfona ze średniej i niższej półki cenowej, mimo wszystko rezultaty uzyskany za ich pomocą często dalekie są od ideału. Poza tym, czasem chcielibyśmy móc nałożyć efekt rozmycia na zdjęcie wykonane w standardowym trybie fotograficznym.

To właśnie (a także wiele więcej) oferuje nam DPTH. Oprócz możliwości swobodnej regulacji głębi ostrości i intensywności rozmycia na dowolnym zdjęciu, otrzymujemy także funkcję tworzenia zdjęć i filmów “3D”, wykorzystujących efekt paralaksy.

 

Cena i dostępność

Przykłady udostępnione przez producenta robią naprawdę duże wrażenie, a i komentarze użytkowników są bardzo entuzjastyczne. Minusem jest jedynie forma w jakiej producent udostępnia swoje rozwiązanie. Mamy niestety do czynienia z systemem subskrypcyjnym - możemy zdecydować się na miesięczne opłaty w wysokości 1,5 dolara, lub roczną licencję w cenie 7,5 dolara.

Jeżeli jednak możliwości aplikacji okażą się tak dobre, jak obiecują programiści nie będzie to ceną nazbyt wygórowaną. Oprócz tego, zanim wydamy pieniądze możemy sprawdzić możliwości apki w kilkudniowej wersji testowej.

Aplikacja dostępna jest do pobrania ze sklepów App Store i Google Play. Więcej informacji znajdziecie pod adresem dpth.app.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0