Brak ci podwójnego aparatu w smartfonie? Nic straconego! DPTH nałoży rozmycie na dowolne zdjęcie

3
Maciej Luśtyk
5 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jakość aparatu to jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę kupując smartfona. Ale czy by móc cieszyć się wszystkimi nowinkami technologicznymi musimy od razu inwestować w kosztowne flagowce z kilkoma modułami obrazowania? Wiele z ich funkcjonalności zastąpić ma nowa aplikacja DPTH.

Sztuczna inteligencja, to określenie pojawiające się ostatnimi czasy w kontekście fotografii niezwykle często. Nic dziwnego, jak pokazują najnowsze doniesienia z rynku smartfonów, przyszłości fotografii należy wypatrywać właśnie w fotografii obliczeniowej. Aplikacja DPTH to tylko kolejny przykład tego, na co pozwalają systemy oparte o układy SI.

Rozmycie i płytka głębia ostrości na każdym smartfonie

Stworzona przez deweloperów z Rosji apka DPTH pozwolić ma na skorzystanie z jednej z najważniejszych funkcji oferowanych przez układy wielomatrycowe, przy pomocy dowolnego smartfona. Mowa tu oczywiście o tworzeniu tzw. mapy przestrzennej fotografowanych scen i nałożeniu realistycznie wyglądającego rozmycia nieostrości, które kojarzymy zwykle z profesjonalnym, drogim sprzętem fotograficznym.

 

Można oczywiście polemizować, że dziś podwójne, a nawet potrójne aparaty oferują już nawet smartfona ze średniej i niższej półki cenowej, mimo wszystko rezultaty uzyskany za ich pomocą często dalekie są od ideału. Poza tym, czasem chcielibyśmy móc nałożyć efekt rozmycia na zdjęcie wykonane w standardowym trybie fotograficznym.

To właśnie (a także wiele więcej) oferuje nam DPTH. Oprócz możliwości swobodnej regulacji głębi ostrości i intensywności rozmycia na dowolnym zdjęciu, otrzymujemy także funkcję tworzenia zdjęć i filmów “3D”, wykorzystujących efekt paralaksy.

 

Cena i dostępność

Przykłady udostępnione przez producenta robią naprawdę duże wrażenie, a i komentarze użytkowników są bardzo entuzjastyczne. Minusem jest jedynie forma w jakiej producent udostępnia swoje rozwiązanie. Mamy niestety do czynienia z systemem subskrypcyjnym - możemy zdecydować się na miesięczne opłaty w wysokości 1,5 dolara, lub roczną licencję w cenie 7,5 dolara.

Jeżeli jednak możliwości aplikacji okażą się tak dobre, jak obiecują programiści nie będzie to ceną nazbyt wygórowaną. Oprócz tego, zanim wydamy pieniądze możemy sprawdzić możliwości apki w kilkudniowej wersji testowej.

Aplikacja dostępna jest do pobrania ze sklepów App Store i Google Play. Więcej informacji znajdziecie pod adresem dpth.app.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
2
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
97
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły