Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - "dyskretne" makro

4

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent dał nam się już poznać jako twórca oryginalnej optyki. Na targach Photokina zaprezentował prototyp wyjątkowego szkła makro, które trafić ma na rynek na początku przyszłego roku.

Venus Optics to jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. W ciągu killkunastu miesięcy z sezonowej ciekawostki przeistoczyli się w dostarczyciela jednych z najoryginalniejszych szkieł na rynku. A przynajmniej takich, jakich do tej pory w swojej ofercie nie miała konkurencja.

Na targach Photokina 2016 zobaczyliśmy kolejną niecodzienną propozycję. Obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X to pełnoklatkowa konstrukcja ze skalą odwzorowania 2:1, której przeznaczeniem jest dyskretna fotografia makro. Wyjątkowo długi tubus pozwolić ma nam zbliżyć się do małych obiektów i trudno dostępnych obiektów, nie strasząc ich.Szkło jest także w pełni uszczelnione i wytrzymywać ma ekstremalne tempreatury. Jak zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca. Niestety tego typu projekt ma też swoje wady. Światłosiła obiektywu f/14 z pewnością nieco ograniczy możliwość jego wykorzystania.

Przysłonę domkniemy aż do wartości f/40, a minimalna odległość ostrzenia to, coś około 5 mm. Producent nie podaje jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale możliwości obiektywu mogliśmy sprawdzić na własną rękę. Z racji panujących na targach warunków i tego, że jest to model przedprodukcyjny, pokazujemy wam tylko jedno zdjęcie poglądowe.Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniem Canon EF i Nikon F, a na rynku pojawi się na początku przyszłego roku. Na razie nie wiadomo w jakiej cenie.

Więcej informacji o szkłach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)