Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - "dyskretne" makro

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent dał nam się już poznać jako twórca oryginalnej optyki. Na targach Photokina zaprezentował prototyp wyjątkowego szkła makro, które trafić ma na rynek na początku przyszłego roku.

Venus Optics to jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. W ciągu killkunastu miesięcy z sezonowej ciekawostki przeistoczyli się w dostarczyciela jednych z najoryginalniejszych szkieł na rynku. A przynajmniej takich, jakich do tej pory w swojej ofercie nie miała konkurencja.

Na targach Photokina 2016 zobaczyliśmy kolejną niecodzienną propozycję. Obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X to pełnoklatkowa konstrukcja ze skalą odwzorowania 2:1, której przeznaczeniem jest dyskretna fotografia makro. Wyjątkowo długi tubus pozwolić ma nam zbliżyć się do małych obiektów i trudno dostępnych obiektów, nie strasząc ich.Szkło jest także w pełni uszczelnione i wytrzymywać ma ekstremalne tempreatury. Jak zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca. Niestety tego typu projekt ma też swoje wady. Światłosiła obiektywu f/14 z pewnością nieco ograniczy możliwość jego wykorzystania.

Przysłonę domkniemy aż do wartości f/40, a minimalna odległość ostrzenia to, coś około 5 mm. Producent nie podaje jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale możliwości obiektywu mogliśmy sprawdzić na własną rękę. Z racji panujących na targach warunków i tego, że jest to model przedprodukcyjny, pokazujemy wam tylko jedno zdjęcie poglądowe.Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniem Canon EF i Nikon F, a na rynku pojawi się na początku przyszłego roku. Na razie nie wiadomo w jakiej cenie.

Więcej informacji o szkłach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
5
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Samyang rozbudowuje linię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe szerokokątne modele o dużej światłosile.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)