Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - "dyskretne" makro

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent dał nam się już poznać jako twórca oryginalnej optyki. Na targach Photokina zaprezentował prototyp wyjątkowego szkła makro, które trafić ma na rynek na początku przyszłego roku.

Venus Optics to jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. W ciągu killkunastu miesięcy z sezonowej ciekawostki przeistoczyli się w dostarczyciela jednych z najoryginalniejszych szkieł na rynku. A przynajmniej takich, jakich do tej pory w swojej ofercie nie miała konkurencja.

Na targach Photokina 2016 zobaczyliśmy kolejną niecodzienną propozycję. Obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X to pełnoklatkowa konstrukcja ze skalą odwzorowania 2:1, której przeznaczeniem jest dyskretna fotografia makro. Wyjątkowo długi tubus pozwolić ma nam zbliżyć się do małych obiektów i trudno dostępnych obiektów, nie strasząc ich.Szkło jest także w pełni uszczelnione i wytrzymywać ma ekstremalne tempreatury. Jak zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca. Niestety tego typu projekt ma też swoje wady. Światłosiła obiektywu f/14 z pewnością nieco ograniczy możliwość jego wykorzystania.

Przysłonę domkniemy aż do wartości f/40, a minimalna odległość ostrzenia to, coś około 5 mm. Producent nie podaje jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale możliwości obiektywu mogliśmy sprawdzić na własną rękę. Z racji panujących na targach warunków i tego, że jest to model przedprodukcyjny, pokazujemy wam tylko jedno zdjęcie poglądowe.Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniem Canon EF i Nikon F, a na rynku pojawi się na początku przyszłego roku. Na razie nie wiadomo w jakiej cenie.

Więcej informacji o szkłach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)