Pamiętacie wyjątkowy obiektyw makro Laowa? Oto czego można się po nim spodziewać

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

We wrześniu, podczas targów Photokina informowaliśmy was o osobliwym szerokokątnym obiektywie makro chińskiego producenta Laowa. Obiektyw niebawem trafi na rynek, a my możemy zobaczyć przykładowe filmy nagrane z jego użyciem.

Venus Optics to z pewnością jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. Każdy z ich obiektywów jest na swój sposób wyjątkowy, a firma nie boi się eksperymentować z nowymi , oryginalnymi konstrukcjami. Tak określić możemy na pewno pokazany po raz pierwszy podczas zeszłorocznych targów Photokina obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X, który sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie zwykłe obiektywy makro nie dają rady.

 

Długi, uszczelniany tubus oraz maksymalna skala odwzorowania 2:1 pozwolą nam wykonać wyjątkowe zbliżenia małych i trudno dostępnych obiektów nie strasząc ich, a obiektywowi niestraszna będzie też praca pod wodą czy w ekstremalnych temperaturach. Jak podczas targów zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca.

Wtedy też zastanawialiśmy się na ile użyteczny będzie obiektyw makro ze światłem f/14. Jak jednak widzimy na nowych filmach producenta, razem z obiektywem otrzymamy obudowę ochronną wyposażoną w diody LED, które pomogą doświetlić fotografowaną scenę.

 

 

Zapowiada się na ciekawe, specjalistyczne szkło i choć obiektyw nie stanie się zapewne obowiązkowym zakupem fotografów makro, to na pewno otwiera przed nimi nowe możliwości. Laowa 24 mm f/14 Relay 2X pojawić ma się w sprzedaży w wersjach z mocowaniami Canon EF i Nikon F. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie i kiedy dokładnie obiektyw pojawi się na rynku, ale raczej nie będziemy musieli długo czekać. Według wcześniejszych doniesień oficjalna premiera planowana była na pierwsze miesiące bieżącego roku.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
5
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Samyang rozbudowuje linię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe szerokokątne modele o dużej światłosile.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)