Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Pamiętacie wyjątkowy obiektyw makro Laowa? Oto czego można się po nim spodziewać

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

We wrześniu, podczas targów Photokina informowaliśmy was o osobliwym szerokokątnym obiektywie makro chińskiego producenta Laowa. Obiektyw niebawem trafi na rynek, a my możemy zobaczyć przykładowe filmy nagrane z jego użyciem.

Venus Optics to z pewnością jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. Każdy z ich obiektywów jest na swój sposób wyjątkowy, a firma nie boi się eksperymentować z nowymi , oryginalnymi konstrukcjami. Tak określić możemy na pewno pokazany po raz pierwszy podczas zeszłorocznych targów Photokina obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X, który sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie zwykłe obiektywy makro nie dają rady.

 

Długi, uszczelniany tubus oraz maksymalna skala odwzorowania 2:1 pozwolą nam wykonać wyjątkowe zbliżenia małych i trudno dostępnych obiektów nie strasząc ich, a obiektywowi niestraszna będzie też praca pod wodą czy w ekstremalnych temperaturach. Jak podczas targów zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca.

Wtedy też zastanawialiśmy się na ile użyteczny będzie obiektyw makro ze światłem f/14. Jak jednak widzimy na nowych filmach producenta, razem z obiektywem otrzymamy obudowę ochronną wyposażoną w diody LED, które pomogą doświetlić fotografowaną scenę.

 

 

Zapowiada się na ciekawe, specjalistyczne szkło i choć obiektyw nie stanie się zapewne obowiązkowym zakupem fotografów makro, to na pewno otwiera przed nimi nowe możliwości. Laowa 24 mm f/14 Relay 2X pojawić ma się w sprzedaży w wersjach z mocowaniami Canon EF i Nikon F. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie i kiedy dokładnie obiektyw pojawi się na rynku, ale raczej nie będziemy musieli długo czekać. Według wcześniejszych doniesień oficjalna premiera planowana była na pierwsze miesiące bieżącego roku.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
14
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)