Pamiętacie wyjątkowy obiektyw makro Laowa? Oto czego można się po nim spodziewać

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

We wrześniu, podczas targów Photokina informowaliśmy was o osobliwym szerokokątnym obiektywie makro chińskiego producenta Laowa. Obiektyw niebawem trafi na rynek, a my możemy zobaczyć przykładowe filmy nagrane z jego użyciem.

Venus Optics to z pewnością jeden z najciekawszych producentów optyki ostatnich lat. Każdy z ich obiektywów jest na swój sposób wyjątkowy, a firma nie boi się eksperymentować z nowymi , oryginalnymi konstrukcjami. Tak określić możemy na pewno pokazany po raz pierwszy podczas zeszłorocznych targów Photokina obiektyw Laowa 24 mm f/14 Relay 2X, który sprawdzić ma się wszędzie tam, gdzie zwykłe obiektywy makro nie dają rady.

 

Długi, uszczelniany tubus oraz maksymalna skala odwzorowania 2:1 pozwolą nam wykonać wyjątkowe zbliżenia małych i trudno dostępnych obiektów nie strasząc ich, a obiektywowi niestraszna będzie też praca pod wodą czy w ekstremalnych temperaturach. Jak podczas targów zapewniał nas przedstawiciel, fotografować moglibyśmy nim nawet wewnątrz pieca.

Wtedy też zastanawialiśmy się na ile użyteczny będzie obiektyw makro ze światłem f/14. Jak jednak widzimy na nowych filmach producenta, razem z obiektywem otrzymamy obudowę ochronną wyposażoną w diody LED, które pomogą doświetlić fotografowaną scenę.

 

 

Zapowiada się na ciekawe, specjalistyczne szkło i choć obiektyw nie stanie się zapewne obowiązkowym zakupem fotografów makro, to na pewno otwiera przed nimi nowe możliwości. Laowa 24 mm f/14 Relay 2X pojawić ma się w sprzedaży w wersjach z mocowaniami Canon EF i Nikon F. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie i kiedy dokładnie obiektyw pojawi się na rynku, ale raczej nie będziemy musieli długo czekać. Według wcześniejszych doniesień oficjalna premiera planowana była na pierwsze miesiące bieżącego roku.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem venuslens.net.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
0
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)