Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF - portretówka o kremowym bokeh

Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF - portretówka o kremowym bokeh
Wcześniejsze doniesienia o nowy obiektywie Venus Optics stały się faktem. Producent w końcu oficjalnie zaprezentował pełnoklatkowy model Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF. Szkło dzięki jasnemu światłu oraz wbudowanemu filtrowi apodyzacyjnemu powinno przykuć uwagę profesjonalnych portrecistów.
Po raz pierwszy o manualnym, pełnoklatkowym obiektywie Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF usłyszeliśmy na początku 2016 roku. Chiński producent Venus Optics poinformował o trwających pracach nad portretowym szkłem, które miało dostarczać bardzo dobrej jakości obrazu oraz wyjątkowo plastycznego i kremowego rozmycia nieostrości. Dziś oficjalnie został zaprezentowany najnowszy reprezentant firmy - manualny, pełnoklatkowy model Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Serce nowego szkła stanowi zaawansowany układ optyczny, który składa się z 11 soczewek ułożonych w 8 grupach. Wewnątrz znajdziemy 3 soczewki o obniżonej dyspersji, a także 1 element o wysokim współczynniku refrakcji. Dzięki temu szkło ma świetnie radzić sobie z aberracją. Producent wyposażył również układ optyczny w filtr apodyzacyjny, który sprawi, że rozmycie nieostrości będzie bardzo miękkie i bardziej wyraziste niż w przypadku zwykłych szkieł. Filtr redukuje ilość przepuszczanego światła i zmniejsza rzeczywistą jasność obiektywu o 1 EV, do wartości T/3.2. Specjalny pierścień pozwoli nam bezstopniowo regulować ekspozycję w zakresie T/3.2 - 8. W kwestii przyjemnego dla oka rozmycia dalszego planu oraz małej głębi ostrości pomoże także składająca się aż z 14 listków przysłona, której maksymalny otwór wynosi f/2. Nowy produkt Venus Optics charakteryzuje się powiększeniem obrazu 0,16x i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 90 cm. Do obiektywu o wadze 746 g i wymiarach 76 x 99 mm zamocujemy filtry o średnicy 67 mm.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zdjęć wykonanych nowym obiektywem Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Jak zapewnia producent, obiektyw Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) STF trafi do sprzedaży pod koniec marca 2016 roku. Będzie dostępy z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Pentax K, Sony A i Sony E. Za szkło zapłacimy £649.99. Szczegółowych informacji dowiecie się ze strony http://www.venuslens.net. Z kolei więcej zdjęć wykonanych nowym portretowym obiektywem najdziecie w serwisie Flickr.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12