Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Schacht Travegon 50 mm f/2.5 - klasyczna marka powraca z manualnym standardem do aparatów Sony, Fujifilm i Leica

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Styczeń 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Ostatnimi czasy niemiecka optyka staje się coraz bardziej popularna. Tym razem mamy do czynienia ze wskrzeszeniem marki Schacht. Pierwszym szkłem w nowej serii jest obiektyw 50 mm do bezlustrkowców, który oferować ma optykę bliską perfekcji.

Marka Schacht, którą tworzyły m.in. osoby związane wcześniej z firmami Zeiss i Schneider Kreuznach oferowała w latach 50. i 60. XX wieku na rynku niemieckim wysokiej jakości optykę w przystępnej cenie. Teraz, za sprawą inżynierów, którzy przez ostatnie lata pracowali przy tworzeniu obiektywów na potrzeby kinematografii i blisko współpracowali ze Schneider Kreuznach, marka powraca z zaświatów z ciekawą propozycją dla użytkowników bezlusterkowców.

Standard dla wymagających

 

Schacht Travegon 50 mm f/2.5 to pełnoklatkowy manualny obiektyw standardowy, który odznaczać ma się perfekcyjnie dopracowanym układem optycznym. 6 soczewek ułożonych w 4 grupach, wykonanych ze szkła o niskim współczynniku dyspersji i pokrytych specjalnymi powłokami dostarczyć ma wyjątkowo ostry obraz już od pełnego otworu przysłony, której 12-listków sprawić ma, że rozmycie nieostrości będzie wyglądało bardzo plastycznie, nawet po mocniejszym jej domknięciu. Przednia i tylna soczewka zostały dodatkowo pokryte powłokami zapewniającymi dodatkową ochronę przed zarysowaniem.

Obiektyw pozwala na ostrzenie z odległości 65 cm, wykonany jest z metalu i oferuje kompaktową konstrukcję - waży jedyne 270 g, a w zależności od mocowania jego długość waha się między 58, a 66 mm. Oferuje też gwint filtra o średnicy 49 mm. Niestety jest to obiektyw w pełni manualny i nie oferuje styków, które pozwoliły na komunikację z aparatem.

Szkło na razie jest na etapie finansowania za pośrednictwem kampanii w serwisie Kickstarter, ale biorąc pod uwagę fakt, że w kilka dni od startu twórcom udało zebrać się już 1/3 kwoty potrzebnej na produkcję, z dostępnością finalnego produktu nie powinno być problemu. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych, wykonanych obiektywem, niestety tylko w niskiej rozdzielczości.

Cena i dostępność

Model Schacht Travegon 50 mm f/2.5 dostępny będzie w wersjach z mocowaniem Sony E, Fujifilm X i Leica M. W przypadku podpięcia pod aparaty Fujifilm z matrycami APS-C otrzymamy ekwiwalent 75 mm.

Aby stać się posiadaczem własnego egzemplarza obiektywu, wystarczy wesprzeć projekt kwotą 599 dolarów (około 2050 zł). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiektyw trafi na rynek we wrześniu 2018 roku. Producent ma w planach także kolejne produkcje, które swoim zasięgiem pokrywać będą zakres ogniskowych od 30 do 135 mm.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii produktu w serwisie Kickstarter.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)