Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu

Autor: Krzysztof Mularczyk

9 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwie nowe lampy dla twórców foto i wideo prezentuje Profoto. B10Xi B10X Plus to lekkie głowice błyskowe z wydajnym światłem ciągłym, w naprawdę kompaktowej odsłonie.

Profoto wprowadza na rynek dwie nowe lampy błyskowe do wideo i zdjęć - B10X oraz B10X Plus. To zaawansowane i wszechstronne rozwiązania, a prz tym kompaktowe, lekkie i wyposażone w cały pakiet przydatnych funkcji.

Profoto B10X jest 5 razy mocniejsza niż przeciętna lampa reporterska. Oferuje energię błysku 250 Ws i regulację w zakresie 10 przysłon z dużą dokładnością 1/10 EV. Wyposażona w akumulator Li-Ion pozwoli na 400 błysków pełnej mocy i do 65 min stałego oświetlenia.

Profoto B10X Plus jest jeszcze mocniejsza. Dysponuje maksymalną energią błysku na poziomie 500 Ws. To około 10 razy mocniej niż przeciętna lampa reporterska. Również oferuje 10-stopniowy zakres regulacji ze skokiem 0.1 EV, ale dwa razy mniej błysków z pełną mocą.

“W obu modelach pojawiły się nowe, przydatne funkcje – zwiększyliśmy maksymalną moc światła ciągłego z 2500 do 3250 lumenów, czyli aż o 30% więcej niż poprzednie modele. Obie nowe B10X oferują też znacznie krótszy czas przeładowania” – mówi Goran Maren, Product Manager Profoto.

Obie lampy mają przejrzysty i minimalistyczny interfejs, a aplikacja Profoto ułatwia przeglądanie i sterowanie wszystkimi ustawieniami lampy z poziomu smartfona (pozwalając również na wygodne instalowanie aktualizacji jej oprogramowania). Oba modele są też na tyle lekkie i kompaktowe, by asystent fotografa mógł trzymać je w dłoni - B10X waży 1.5 kg, a B10X Plus 1.9 kg.

Lampy B10X i B10X Plus mogą być wyzwalane i kontrolowane z odległości nawet do 300 m przy pomocy jednego z transmiterów Profoto Air Remote lub dowolnej lampy Profoto z linii A. Są także wyposażone w technologię Profoto AirX, która pozwala na skorzystanie z nich również podczas fotografowania smartfonem.

Oba modele są oczywiście kompatybilne z systemem modyfikatorów do kształtowania światła Profoto – użytkownik może wybrać dowolne narzędzie z rodziny lekkich modyfikatorów OCF lub wybrać spośród ponad 120 narzędzi do kształtowania światła dostępnych w asortymencie Profoto.

Profoto B10X i B10X Plus - cena i dostępność

Nowe lampy Profoto B10X i B10X Plus e są już dostępne w sprzedaży w cenach odpowiednio 8890 zł i 9990 zł. Więcej informacji na stronie www.profotopolska.pl

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)