Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Profoto prezentuje najmniejszą głowice w swoim systemie. Lampa o mocy 100 Ws ma rozmiar puszki napoju i na jednym ładowaniu pozwoli wykonać do 400 błysków.

zabrać dosłownie wszędzie. Lampa mierzy raptem 12,6 x 7,9 x 7,9 cm i waży 495 g (773 g z baterią i uchwytem statywowym). Bez większego problemu zmieścimy ją więc nawet do kieszeni kurtki i w razie potrzeby będziemy mogli operować nią z ręki.

Głowica Profoto A1 charakteryzuje się maksymalną mocą 100 Ws i pozwala na współpracę z pomiarem TTL i trybem HSS. Na jednym akumulatorze, który naładuje w czasie poniżej 2 godzin, wykonamy do 400 błysków z pełną mocą, a czas przeładowania lampy wyniesie maksymalnie 1.6 s. Na pokładzie mamy też światło modelujące LED o temperaturze barwowej 3500K.

Lampa współpracuje z radiowym systemem wyzwalania Profoto AirX w zasięgu do 100 m, ale dzięki łączności Bluetooth jej ustawieniami będziemy mogli sterować także z poziomu aplikacji na smartfona (do 30 metrów). Aplikacja posłuży też do ewentualnej aktualizacji firmware’u lampy. Jak zwykle w przypadku Profoto, otrzymujemy tez prosty i wygodny fizyczny interfejs, który pozwoli na szybka zmianę parametrów na planie.

Dodatkowo nowa głowica współpracuje z systemem mocowanych magnetycznie modyfikatorów Profoto Clic, otwierając przed użytkownikami całe spektrum kreatywnych możliwości. Należy jedynie pamiętać, że jest to lampa o dość skromnej mocy i nie oferuje możliwości wyzwalania błysku przez fotocelę. Nie posiada też złącza do synchronizacji błysku po kablu.

Cena i dostępność

Lampa Profoto A2 dostępna jest do kupienia w Polsce w cenie 4490 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie profotopolska.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Moza Mini-P Max - nowa wersja składanego gimbala dla vlogerów. Uniesie nawet pełną klatkę
Moza Mini-P Max - nowa wersja składanego gimbala dla vlogerów. Uniesie nawet pełną klatkę
Moza Mini-P Max to niewielki, lekki gimbal do smartfonów, kamer sportowych i bezlusterkowców. W nowej wersji oferuje większy udźwig, lepszą obudowę i jeszcze więcej...
6
Rusza Quadralite Roadshow 2022 - pokazy sprzętu oświetleniowego i warsztaty fotograficzne
Rusza Quadralite Roadshow 2022 - pokazy sprzętu oświetleniowego i warsztaty fotograficzne
Quadralite Roadshow to cykl spotkań organizowanych w formie dnia otwartego. Dzięki nim poznasz najnowszy sprzęt oświetleniowy i porozmawiasz ze specjalistami. Roadshow...
5
Newell BP-4CHT i DF-4CH - 4-kanałowe ładowarki do akumulatorów V-Mount i Sony NP-F
Newell BP-4CHT i DF-4CH - 4-kanałowe ładowarki do akumulatorów V-Mount i Sony NP-F
Dużo filmujesz i na każde zlecenie zabierasz po kilka akumulatorów? Dzięki nowym, 4-kanałowym ładowarkom Newell, ich ładowanie będzie wygodniejsze niż...
6
Powiązane artykuły