Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Profoto prezentuje najmniejszą głowice w swoim systemie. Lampa o mocy 100 Ws ma rozmiar puszki napoju i na jednym ładowaniu pozwoli wykonać do 400 błysków.

zabrać dosłownie wszędzie. Lampa mierzy raptem 12,6 x 7,9 x 7,9 cm i waży 495 g (773 g z baterią i uchwytem statywowym). Bez większego problemu zmieścimy ją więc nawet do kieszeni kurtki i w razie potrzeby będziemy mogli operować nią z ręki.

Głowica Profoto A1 charakteryzuje się maksymalną mocą 100 Ws i pozwala na współpracę z pomiarem TTL i trybem HSS. Na jednym akumulatorze, który naładuje w czasie poniżej 2 godzin, wykonamy do 400 błysków z pełną mocą, a czas przeładowania lampy wyniesie maksymalnie 1.6 s. Na pokładzie mamy też światło modelujące LED o temperaturze barwowej 3500K.

Lampa współpracuje z radiowym systemem wyzwalania Profoto AirX w zasięgu do 100 m, ale dzięki łączności Bluetooth jej ustawieniami będziemy mogli sterować także z poziomu aplikacji na smartfona (do 30 metrów). Aplikacja posłuży też do ewentualnej aktualizacji firmware’u lampy. Jak zwykle w przypadku Profoto, otrzymujemy tez prosty i wygodny fizyczny interfejs, który pozwoli na szybka zmianę parametrów na planie.

Dodatkowo nowa głowica współpracuje z systemem mocowanych magnetycznie modyfikatorów Profoto Clic, otwierając przed użytkownikami całe spektrum kreatywnych możliwości. Należy jedynie pamiętać, że jest to lampa o dość skromnej mocy i nie oferuje możliwości wyzwalania błysku przez fotocelę. Nie posiada też złącza do synchronizacji błysku po kablu.

Cena i dostępność

Lampa Profoto A2 dostępna jest do kupienia w Polsce w cenie 4490 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie profotopolska.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)