Profoto Camera - nowa aplikacja do fotografowanie smartfonem z lampami błyskowymi

Autor: Krzysztof Mularczyk

18 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nową aplikację na smartfony prezentuje Profoto. Dzięki niej telefon w pełni współpracuje z głowicami błyskowymi Profoto i zapisuje zdjęcia w formacie RAW.

Profoto udostępniło nową aplikację mobilną Profoto Camera. Dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida pozwala zarówno kontrolować kompatybilne lampy Profoto, jak i rejestrować zdjęcia w nowym formacie Raw - Profoto RAW. Zaprojektowano go dla szybszej postprodukcji i wyższej jakości zdjęć, ale bazuje na formacie DNG, więc zdjęcia ProfotoRAW mogą być edytowane praktycznie każdej aplikacji do edycji RAW-ów.

Dzięki Profoto Camera możesz fotografować z lampami błyskowymi Profoto

Profoto Camera, to aplikacja inna od Profoto Control. Współpracuje z lampami Profoto obsługującymi system AirX, do których należą modele Profoto C1, C1 Plus, A10, B10 i Pro-11, ale oprócz bezprzewodowego sterowania lampami, Profoto Camera pozwala na rejestrowanie zdjęć. Dzięki niej nasz smartfon zyskuje taką funkcjonalność w studio, jak lustrzanka, czy bezlusterkowiec, a może nawet większą…?

Aplikacja Profoto Camera pracuje w dwóch trybach Smart i Classic

Pierwszy umożliwia proste i szybkie wykonywanie zdjęć bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. Użytkownik określa jedynie kontrast i kolor, a Technologia Smart-TTL automatycznie dostosowuje ustawienia ekspozycji i światła. W tryb Classic fotograf przejmuje bezpośrednią kontrolę nad wszystkimi ustawieniami oświetlenia i parametrów ekspozycji. Mocą błysku można wtedy sterować ręcznie lub za pomocą TTL.

Profoto Camera - z jakimi smartfonami jest kompatybilna?

Aplikacja Profoto Camera jest dostępna za darmo na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Wersja iOS jest kompatybilna z iPhone 7 lub nowszym z systemem iOS 14 lub nowszym. Wersja na Androida jest dostępna na smartfony Samsung Galaxy S8, S9, S10, S20, S21 i Note 9 z systemem Android OS 8 lub nowszym.

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać aplikację Profoto Camera, odwiedź stronę Profoto.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
8
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły