Profoto Fresnel Small - noway fresnel, którego użyjesz z dowolną głowicą producenta

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Czerwiec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Profoto prezentuje nową soczewkę fresnela. Modyfikator Fresnell Small wyposażony jest w soczewkę 200 mm i jest kompatybilny zarówno z lampami o płaskim froncie, jak i głowicami z kopułką rozpraszającą.

Informacja prasowa:

Profoto przedstawia Fresnel Small, przywracając klasykę w nowej, ulepszonej edycji, oferującej ponadczasowe piękno kinowego oświetlenia.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej soczewki Fresnela tworzenie klasycznych świateł filmowych do kinowych portretów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. To najnowocześniejsze narzędzie do kształtowania światła zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić precyzyjną kontrolę nad wiązką światła, umożliwiając fotografom rzeźbienie światła z precyzją i dokładnością.

Doświadcz precyzji kształtowania światła dzięki soczewce Fresnela wysokiej jakości z wbudowaną przysłoną, która stanowi idealne narzędzie do uzyskania oświetlenia o filmowym charakterze.

Ta średniej wielkości soczewka Fresnela oświetli sceny charakterystycznym dla kinematografii światłem imitującym słońce. Fresnel Small zapewnia wyraźną, czystą wiązkę światła, a dzięki wbudowanej regulowanej przysłonie możesz kontrolować emitowane światło z łatwością, dokładnością i precyzją. Dostosowując przysłonę regulowaną dźwignią uzyskasz zarówno zrównoważone światło padające z dystansu lub też ostry kontrast o dramatycznym charakterze sceny.

Fresnel Small jest kompatybilny zarówno z lampami o płaskim froncie (jak B10, D2 czy Pro-D3), jak głowicami błyskowymi ProHead, które posiadają wystającą kopułkę rozpraszającą. W przypadku lamp serii B10 zaleca się użycie adaptera statywowego (kod: 100760, który jest dostępny do nabycia osobno) w celu zapewnienia należytej stabilności. Wentylowana obudowa i solidna konstrukcja Profoto Fresnel Small sprawiają, że modyfikator ten jest dostosowany do intensywnego użytkowania.

Nowe akcesorium mierzy 54 x 33 x 38 mm i waży 4,5 kg.

Najważniejsze cechy:

  • Emituje czystą, wyraźną wiązkę światła
  • W zestawie wysokiej jakości soczewka Fresnela 200 mm
  • Wbudowana przysłona umożliwiająca łatwą regulację kąta świecenia
  • Zaprojektowane z myślą o wieloletnim codziennym użytkowaniu
  • Kompatybilne zarówno z lampami o płaskim froncie (jak B10 czy Pro-D3), jak głowicami błyskowymi ProHead, które posiadają wystającą kopułkę rozpraszającą
  • Adapter statywowy dostępny jest opcjonalnie

Cena i dostępność

Jak w przypadku wszystkich produktów firmy, Profoto Fresnell Small jest akcesorium naprawdę kosztownym - trafia na rynek w cenie 1595 euro, czyli ok. 6900 zł.

Więcej informacji o produktach Profoto znajdziecie na stronie profotopolska.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły