Nissin MG-10 - mocna i wszechstronna lampa reporterska

1
Maciej Luśtyk
21 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynek budżetowych rozwiązań oświetleniowych wkracza nowa lampa Nissin, która oferuje dużą moc, krótki czas przeładowania, funkcję zoom, odbiornik radiowy i możliwość zewnętrznego zasilania.

Już niebawem do sprzedaży trafi nowa lampa firmy Nissin, która zdobyła uznanie użytkowników oferując dobrze wykonane, sprawne produkty w przystępnych cenach. Model MG-10 to duża lampa mocowana zewnętrznie z boku aparatu, wyposażona w pokaźny grip i własny spust migawki, co sprawić ma, że wielogodzinne fotografowanie będzie wygodniejsze - szczególnie w przypadku mniejszych aparatów. Dzięki dużej mocy sprawdzi się jednak także jako zewnętrzna lampa w sesjach plenerowych czy studyjnych.

Nissin MG-10 wyposażono w soczewkę fresnela i funkcję zoom, pokrywającą zakres 24-200 mm. Oferuje też naprawdę dużą moc - liczba przewodnia to 80 przy ISO 100 i ogniskowej 200 mm i 38 przy ogniskowej 24 mm. Oprócz tego, otrzymujemy światło modelujące LED o mocy 8W. Możemy liczyć także na stałą temperaturę barwową 5600 K i krótki czas przeładowania - od 1,5 s do 3,5 sekundy, w zależności od używanego źródła zasilania.

 

W tym temacie mamy do wyboru aż 3 możliwości. Lampę możemy zasilać za pomocą 2 akumulatorów typu 26650, 8 baterii AA, lub z sieci, co ułatwi pracę w przypadku sesji studyjnych. Warto jednak nadmienić, że w przypadku akumulator, będziemy w stanie wykonać nawet 500 błysków z maksymalną mocą.

Głowica lampy jest obracana (90° w górę, 180° na boki i 7° w dół) i współpracuje z systemem TTL aparatów. Jej ustawieniami możemy sterować za pomocą montowanego do gorącej stopki transmittera Nissin Air System. Otrzymujemy też wejście na karty microSD, za pośrednictwem których będziemy mogli zaktualizować oprogramowanie lampy.

Cena i dostępność

Model MG-10 pojawić ma się na rynku latem 2018 roku. Na razie nie znamy oficjalnych informacji o cenie lampy, jednak stronie jednego z azjatyckich sklepów została ona wyceniona na 3990 dolarów hongkońskich, czyli około 1850 zł. Możemy się więc spodziewać, że nie będzie to tak konkurencyjna cenowo pozycja jak uniwersalny Quadralite Reporter 200 TTL. Ostatecznie przekonamy się o tym jednak dopiero, gdy produkt trafi na sklepowe półki.

Lampa kompatybilna będzie z systemami Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Mikro Cztery Trzecie i Leica.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nissin-japan.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
14
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły