Nissin MG-10 - mocna i wszechstronna lampa reporterska

Autor: Maciej Luśtyk

21 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynek budżetowych rozwiązań oświetleniowych wkracza nowa lampa Nissin, która oferuje dużą moc, krótki czas przeładowania, funkcję zoom, odbiornik radiowy i możliwość zewnętrznego zasilania.

Już niebawem do sprzedaży trafi nowa lampa firmy Nissin, która zdobyła uznanie użytkowników oferując dobrze wykonane, sprawne produkty w przystępnych cenach. Model MG-10 to duża lampa mocowana zewnętrznie z boku aparatu, wyposażona w pokaźny grip i własny spust migawki, co sprawić ma, że wielogodzinne fotografowanie będzie wygodniejsze - szczególnie w przypadku mniejszych aparatów. Dzięki dużej mocy sprawdzi się jednak także jako zewnętrzna lampa w sesjach plenerowych czy studyjnych.

Nissin MG-10 wyposażono w soczewkę fresnela i funkcję zoom, pokrywającą zakres 24-200 mm. Oferuje też naprawdę dużą moc - liczba przewodnia to 80 przy ISO 100 i ogniskowej 200 mm i 38 przy ogniskowej 24 mm. Oprócz tego, otrzymujemy światło modelujące LED o mocy 8W. Możemy liczyć także na stałą temperaturę barwową 5600 K i krótki czas przeładowania - od 1,5 s do 3,5 sekundy, w zależności od używanego źródła zasilania.

 

W tym temacie mamy do wyboru aż 3 możliwości. Lampę możemy zasilać za pomocą 2 akumulatorów typu 26650, 8 baterii AA, lub z sieci, co ułatwi pracę w przypadku sesji studyjnych. Warto jednak nadmienić, że w przypadku akumulator, będziemy w stanie wykonać nawet 500 błysków z maksymalną mocą.

Głowica lampy jest obracana (90° w górę, 180° na boki i 7° w dół) i współpracuje z systemem TTL aparatów. Jej ustawieniami możemy sterować za pomocą montowanego do gorącej stopki transmittera Nissin Air System. Otrzymujemy też wejście na karty microSD, za pośrednictwem których będziemy mogli zaktualizować oprogramowanie lampy.

Cena i dostępność

Model MG-10 pojawić ma się na rynku latem 2018 roku. Na razie nie znamy oficjalnych informacji o cenie lampy, jednak stronie jednego z azjatyckich sklepów została ona wyceniona na 3990 dolarów hongkońskich, czyli około 1850 zł. Możemy się więc spodziewać, że nie będzie to tak konkurencyjna cenowo pozycja jak uniwersalny Quadralite Reporter 200 TTL. Ostatecznie przekonamy się o tym jednak dopiero, gdy produkt trafi na sklepowe półki.

Lampa kompatybilna będzie z systemami Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Mikro Cztery Trzecie i Leica.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nissin-japan.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły