Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

Błysk o mocy 250 Ws, tryb TTL i HSS, specjalnie opracowana głowica i wyjątkowo niewielkie wymiary - oto najważniejsze cechy lampy plenerowej Cactus RQ250.

Firma Cactus zaprezentowała bezprzewodową lampę typu monolight, która może przykuć uwagę fotografów na co dzień pracujących z błyskiem w plenerze. Model RQ250 łączy w sobie wyjątkowo kompaktową formę z funkcjonalnością rozwiązań studyjnych.

- Fotografowie zawsze chcą mieć przenośną lampę błyskową o wysokiej wydajności i stałej jakości oświetlenia podczas fotografowania w terenie. Cactus postanowił zrealizować swoje motto - jeśli to zrobimy, będziemy musieli zrobić to dobrze. Lampa musi być kompaktowa, zapewniać wysoką jakość i wszechstronność - zaznacza producent.

RQ250 to bezprzewodowa lampa plenerowa wyposażona w autorską głowicę, która skrywa specjalnie zaprojektowaną żarówkę typu bare-bulb. Cechą wyróżniającą ten model jest opracowana od podstaw konstrukcja, która w połączeniu z optycznie zoptymalizowanym reflektorem TubeOne, ma dostarczać błysk o dużej wydajności, tworząc przy tym miękkie, bardzo użyteczne i spójne światło.

Oczywiście możemy także odłączyć dedykowany reflektor, dzięki czemu w pełni odsłonimy żarówkę, co zapewni jeszcze bardziej równomierny rozbłysk światła - w połączeniu różnymi dyfuzorami. Sama głowica korzysta z mocowania Cactus, jednak dzięki opcjonalnemu adapterowi będziemy mogli także podpiąć akcesoria i modyfikatory w standardzie Bowens-S.

Otrzymujemy również wbudowany w lampę akumulator litowo-jonowy zapewniający do 400 błysków o pełnej mocy 250 Ws oraz diodę LED, która pełni rolę światła modelującego lub lampy wspomagającej AF. Ponadto RQ250 ma także wbudowany wentylator, który ma gwarantować wydajną pracę - głowica nie powinna się przegrzewać, nawet w wysokich temperaturach. Nie mogło także zabraknąć synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania w trybie HSS, a także automatycznego mierzenia światła w trybie TTL. Ta funkcja będzie możliwa z aparatami Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony i Sigma.

Cactus RQ250 powinien pojawić się w sprzedaży w lecie tego roku. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie cactus-image.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1