Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

Błysk o mocy 250 Ws, tryb TTL i HSS, specjalnie opracowana głowica i wyjątkowo niewielkie wymiary - oto najważniejsze cechy lampy plenerowej Cactus RQ250.

Firma Cactus zaprezentowała bezprzewodową lampę typu monolight, która może przykuć uwagę fotografów na co dzień pracujących z błyskiem w plenerze. Model RQ250 łączy w sobie wyjątkowo kompaktową formę z funkcjonalnością rozwiązań studyjnych.

- Fotografowie zawsze chcą mieć przenośną lampę błyskową o wysokiej wydajności i stałej jakości oświetlenia podczas fotografowania w terenie. Cactus postanowił zrealizować swoje motto - jeśli to zrobimy, będziemy musieli zrobić to dobrze. Lampa musi być kompaktowa, zapewniać wysoką jakość i wszechstronność - zaznacza producent.

RQ250 to bezprzewodowa lampa plenerowa wyposażona w autorską głowicę, która skrywa specjalnie zaprojektowaną żarówkę typu bare-bulb. Cechą wyróżniającą ten model jest opracowana od podstaw konstrukcja, która w połączeniu z optycznie zoptymalizowanym reflektorem TubeOne, ma dostarczać błysk o dużej wydajności, tworząc przy tym miękkie, bardzo użyteczne i spójne światło.

Oczywiście możemy także odłączyć dedykowany reflektor, dzięki czemu w pełni odsłonimy żarówkę, co zapewni jeszcze bardziej równomierny rozbłysk światła - w połączeniu różnymi dyfuzorami. Sama głowica korzysta z mocowania Cactus, jednak dzięki opcjonalnemu adapterowi będziemy mogli także podpiąć akcesoria i modyfikatory w standardzie Bowens-S.

Otrzymujemy również wbudowany w lampę akumulator litowo-jonowy zapewniający do 400 błysków o pełnej mocy 250 Ws oraz diodę LED, która pełni rolę światła modelującego lub lampy wspomagającej AF. Ponadto RQ250 ma także wbudowany wentylator, który ma gwarantować wydajną pracę - głowica nie powinna się przegrzewać, nawet w wysokich temperaturach. Nie mogło także zabraknąć synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania w trybie HSS, a także automatycznego mierzenia światła w trybie TTL. Ta funkcja będzie możliwa z aparatami Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony i Sigma.

Cactus RQ250 powinien pojawić się w sprzedaży w lecie tego roku. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie cactus-image.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12