Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

Autor: Michał Chrzanowski

28 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Błysk o mocy 250 Ws, tryb TTL i HSS, specjalnie opracowana głowica i wyjątkowo niewielkie wymiary - oto najważniejsze cechy lampy plenerowej Cactus RQ250.

Firma Cactus zaprezentowała bezprzewodową lampę typu monolight, która może przykuć uwagę fotografów na co dzień pracujących z błyskiem w plenerze. Model RQ250 łączy w sobie wyjątkowo kompaktową formę z funkcjonalnością rozwiązań studyjnych.

- Fotografowie zawsze chcą mieć przenośną lampę błyskową o wysokiej wydajności i stałej jakości oświetlenia podczas fotografowania w terenie. Cactus postanowił zrealizować swoje motto - jeśli to zrobimy, będziemy musieli zrobić to dobrze. Lampa musi być kompaktowa, zapewniać wysoką jakość i wszechstronność - zaznacza producent.

RQ250 to bezprzewodowa lampa plenerowa wyposażona w autorską głowicę, która skrywa specjalnie zaprojektowaną żarówkę typu bare-bulb. Cechą wyróżniającą ten model jest opracowana od podstaw konstrukcja, która w połączeniu z optycznie zoptymalizowanym reflektorem TubeOne, ma dostarczać błysk o dużej wydajności, tworząc przy tym miękkie, bardzo użyteczne i spójne światło.

Oczywiście możemy także odłączyć dedykowany reflektor, dzięki czemu w pełni odsłonimy żarówkę, co zapewni jeszcze bardziej równomierny rozbłysk światła - w połączeniu różnymi dyfuzorami. Sama głowica korzysta z mocowania Cactus, jednak dzięki opcjonalnemu adapterowi będziemy mogli także podpiąć akcesoria i modyfikatory w standardzie Bowens-S.

Otrzymujemy również wbudowany w lampę akumulator litowo-jonowy zapewniający do 400 błysków o pełnej mocy 250 Ws oraz diodę LED, która pełni rolę światła modelującego lub lampy wspomagającej AF. Ponadto RQ250 ma także wbudowany wentylator, który ma gwarantować wydajną pracę - głowica nie powinna się przegrzewać, nawet w wysokich temperaturach. Nie mogło także zabraknąć synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania w trybie HSS, a także automatycznego mierzenia światła w trybie TTL. Ta funkcja będzie możliwa z aparatami Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony i Sigma.

Cactus RQ250 powinien pojawić się w sprzedaży w lecie tego roku. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie cactus-image.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
6
Asus ProArt PA32KCX - pierwszy monitor graficzny 8K HDR z podświetleniem MiniLED
Asus ProArt PA32KCX - pierwszy monitor graficzny 8K HDR z podświetleniem MiniLED
Asus zapowiedział pierwszy w swojej ofercie monitor 8K, który wyśrubowaną specyfikacją pretenduje do miana jednego z najdoskonalszych ekranów graficznych na rynku. Model PA32KCX łączy...
5
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Powiązane artykuły