Cactus RQ250 - możliwości lampy studyjnej w kompaktowej formie

0
Michał Chrzanowski
28 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Błysk o mocy 250 Ws, tryb TTL i HSS, specjalnie opracowana głowica i wyjątkowo niewielkie wymiary - oto najważniejsze cechy lampy plenerowej Cactus RQ250.

Firma Cactus zaprezentowała bezprzewodową lampę typu monolight, która może przykuć uwagę fotografów na co dzień pracujących z błyskiem w plenerze. Model RQ250 łączy w sobie wyjątkowo kompaktową formę z funkcjonalnością rozwiązań studyjnych.

- Fotografowie zawsze chcą mieć przenośną lampę błyskową o wysokiej wydajności i stałej jakości oświetlenia podczas fotografowania w terenie. Cactus postanowił zrealizować swoje motto - jeśli to zrobimy, będziemy musieli zrobić to dobrze. Lampa musi być kompaktowa, zapewniać wysoką jakość i wszechstronność - zaznacza producent.

RQ250 to bezprzewodowa lampa plenerowa wyposażona w autorską głowicę, która skrywa specjalnie zaprojektowaną żarówkę typu bare-bulb. Cechą wyróżniającą ten model jest opracowana od podstaw konstrukcja, która w połączeniu z optycznie zoptymalizowanym reflektorem TubeOne, ma dostarczać błysk o dużej wydajności, tworząc przy tym miękkie, bardzo użyteczne i spójne światło.

Oczywiście możemy także odłączyć dedykowany reflektor, dzięki czemu w pełni odsłonimy żarówkę, co zapewni jeszcze bardziej równomierny rozbłysk światła - w połączeniu różnymi dyfuzorami. Sama głowica korzysta z mocowania Cactus, jednak dzięki opcjonalnemu adapterowi będziemy mogli także podpiąć akcesoria i modyfikatory w standardzie Bowens-S.

Otrzymujemy również wbudowany w lampę akumulator litowo-jonowy zapewniający do 400 błysków o pełnej mocy 250 Ws oraz diodę LED, która pełni rolę światła modelującego lub lampy wspomagającej AF. Ponadto RQ250 ma także wbudowany wentylator, który ma gwarantować wydajną pracę - głowica nie powinna się przegrzewać, nawet w wysokich temperaturach. Nie mogło także zabraknąć synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania w trybie HSS, a także automatycznego mierzenia światła w trybie TTL. Ta funkcja będzie możliwa z aparatami Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony i Sigma.

Cactus RQ250 powinien pojawić się w sprzedaży w lecie tego roku. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie cactus-image.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
5
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Cudowna klasyka połączona w wytrzymałością, funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami - tak w skrócie można opisać najnowszą torbę Billingham Hadley Pro...
0
0
Powiązane artykuły