Reporter 200 TTL - nowa lampa błyskowa w systemie Quadralite

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Duża moc błysku, zgodność z systemami automatycznego pomiaru światła błyskowego TTL, wbudowany odbiornik radiowego systemu sterowania i wyzwalania Quadralite Navigator X, a także kompaktowy wymiar i możliwość podłączenia szeregu akcesoriów i dyfuzorów - oto lampa błyskowa Quadralite Reporter 200 TTL.

Quadralite Reporter 200 TTL to wyjątkowo kompaktowa lampa błyskowa, która może pochwalić się mocą wynoszącą 200 Ws. Jak obiecuje producent, nowy model jest czterokrotnie mocniejszy od konkurencyjnych lamp reporterskich i ma zapewniać wysoką jakość światła znaną do tej pory z typowych lamp studyjnych. Co więcej, jej wymiary nie odbiegają przy tym od standardowych flashy. Ponadto lampa zasilana jest z niewielkiego, ale bardzo wydajnego akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2900 mAh, który po pełnym naładowaniu (trwa do 3h) pozwala wykonać do 500 błysków z pełną mocą - obiecuje producent.

Moc i funkcjonalność w kompaktowym wydaniu

Nowy Reporter 200 TTL jest zgodny z systemami automatycznego pomiaru światła błyskowego TTL stosowanego w lustrzankach i bezlusterkowcach, jednak aby skorzystać z tej funkcji wymagane jest zastosowanie dedykowanego nadajnika Navigator X. Dzięki temu lampa może być użytkowana nawet w warunkach, gdzie światło zastane zmienia się gwałtownie i nie ma czasu na manualne ustawianie mocy. Lampa komunikując się z aparatem sama dobiera odpowiednią moc błysku, aby zapewnić poprawnie naświetlone zdjęcie. Ponadto Reporter 200 TTL jest wyposażony w funkcję High Speed Sync (HSS), która umożliwia wykorzystanie oświetlenia błyskowego także przy bardzo krótkich czasach ekspozycji (do 1/8000 s). Poza tym HSS działa w trybie automatycznym TTL i manualnym.

Jednak to nie wszystko. Ta kompaktowa lampa błyskowa została wyposażona również w odbiornik radiowego systemu sterowania i wyzwalania Quadralite Navigator X, co otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Na dodatek pozwala również na wykorzystywanie szeregu modyfkatorów Quadralite Reporter takich jak softbox, beautydish, czy parasolki.

- Nowatorski w tej klasie sprzętu system wymiennych głowic pozwala wybierać pomiędzy dwoma opcjami: standardowym palnikiem wyposażonym w soczewkę fresnela lub głowicą z palnikiem wymiennym typu baredbulb (obie wersje dostarczane są w zestawie). Druga opcja pozwala na wykorzystanie bagnetu systemu Reporter, który pozwala szybko zamontować akcesoria modelujące światło, a także umożliwia łatwą wymianę palnika. Dwie lampy Reporter 200 TTL mogą być sprzężone w jednostkę o łącznej mocy 400 Ws za pomocą dodatkowej głowicy Reporter 200 Twin Head Sdholder - czytamy w informacji prasowej.

Najważniejsze cechy lampy Reporter 200 TTL

 • kompatybilność z aparatami Canon, Nikon, Sony, Fujiflm oraz Micro 4/3
 • wbudowany odbiornik systemu Navigator X, który zapewnia bezprzewodowe sterowanie i wyzwalanie błysku
 • maksymalna energia błysku równa 200 Ws (ok. 4dkrotnie więcej niż standardowe lampy reporterskie)
 • precyzyjna regulacja energii błysku w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/128)
 • możliwość wyzwolenia do 500 błysków z pełną mocą na jednym ładowaniu akumulatora
 • wysoka wydajność i krótki czas ładowania (maks. 1,9 s po błysku o pełnej mocy)
 • bardzo krótki czas trwania błysku wynoszący jedynie 1/13000 s (1/128 mocy, t0.1, przy zastosowaniu palnika typu A)
 • stabilna temperatura barwowa błysku z całym zakresie regulacji mocy 5600K±200K
 • funkcja błysku stroboskopowego (Mult) i synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS) do 1/8000 s
 • możliwość wyzwalania błysku za pomocą fotoceli
 • wymienne palniki błyskowe – reporterski i typu baredbulb (dostarczane są w zestawie)
 • światło pilotujące LED (przy zastosowaniu palnika typu A)
 • może być zastosowana jako lampa światła ciągłego po podłączeniu głowicy Cdtype LED Head (dostępnej oddzielnie)
 • lampa dostarczana jest w poręcznym futerale, wraz z dwiema głowicami, mocowaniem statywowym, ładowarką i akumulatorem
 • możliwość aktualizacji oprogramowania przez złącze Micro USB

Lampa Reporter 200 TTL jest już dostępna w sprzedaży w cenie 1345 zł. Proponowany przez producenta komplet zawiera: lampę błyskową Reporter 200 TTL, głowicę Reporter 200 TTL A-type, głowicę Reporter 200 TTL B-type wraz z palnikiem, mocowanie statywowe Reporter Link Adapter, akumulator Reporter PowerPack 29 Batery, ładowarkę Reporter PowerPack 29 Charger wraz z przewodem zasilającym, torbę Quadralite Reporter 200 TTL. Ponadto dodatkowe akcesoria można dokupić także oddzielnie.

Więcej informacji o tym produkcie, jak również o dedykowanych rozwiązaniach znajdziecie na stronie quadralite.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zaawansowany Bar RGB 25 i Ring 10W do smartfona - Fomei prezentuje nowe lampy LED
Zaawansowany Bar RGB 25 i Ring 10W do smartfona - Fomei prezentuje nowe lampy LED
Fomei wprowadza do sprzedaży zaawansowaną, podłużną lampę LED Bar RGB 25, która jest sterowana bezprzewodowo, oraz budżetową lampę pierścieniową LED Ring 10W do rejestracji wideo w domu
0
0
Arca-Swiss rotaFoot - zrób sobie aparat wielkoformatowy z bezlusterkowca
Arca-Swiss rotaFoot - zrób sobie aparat wielkoformatowy z bezlusterkowca
Chcesz uzyskać wielkoformatowy look? Z nowym adapterem Arca-Swiss rotaFoot dokonasz tego zwykłym bezlusterkowcem.
0
0
Chińczycy szykują się na ostatni bastion zachodnich akcesoriów oświetleniowych. Oto Godox P2400
Chińczycy szykują się na ostatni bastion zachodnich akcesoriów oświetleniowych. Oto Godox P2400
W ciągu kilku ostatnich lat Godox udowodnił, że dobre, wygodne oświetlenie nie musi być koszmarnie drogie, stając się solą w oku zachodnich producentów. Wraz z nowym...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)