Lampa Yongnuo YN200 oficjalnie pokazana. Czy okaże się godną konkurencją dla Quadralite Reporter 200 TTL?

Autor: Maciej Luśtyk

1 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Na początku lipca informowaliśmy was o kolejnej kontrowersyjnej produkcji Yongnuo. Tym razem firma postanowiła skopiować konstrukcję konkurencji ze świata błysku. Czy jednak nowa lampa będzie dla niej godnym konkurentem?

Yongnuno od lat dostarcza tanich alternatyw dla systemowych lamp reporterskich, w ostatnim czasie firma zaczęła coraz bardziej chować się w cień konkurencji spod znaku Godox (Quadralite). Wygląda na to, że YN nareszcie wzięło się za to, żeby podgonić swoich rywali. Na rynku właśnie zadebiutowała lampa YN200, o której wspominaliśmy już na początku lipca, czyli konstrukcja bliźniaczo podobna do bardzo popularnego modelu Quaralite Reporter 200 TTL.

Za Yongnuo YN200 stoi ta sama idea, co w przypadku lampy Quadralite. Ma to być więc głowica o “studyjnych” możliwościach, zamknięta w korpusie o rozmiarach lampy reporterskiej. Bardzo podobnie prezentuje się też pod względem ogólnej specyfikacji.

(Prawie) taka sama

Lampa oferuje maksymalną moc 200 Ws, temperaturę barwową 5600 K, czas przeładowania 0,01-2 s i możliwość wykonania do 500 błysków z pełną mocą. Do tego opcja kontroli mocy w zakresie 1/1-1/64 (1/1-1/128 w modelu Quadralite), tryb HSS (do 1/8000 s) oraz współpraca z pomiarem TTL i wbudowany system sterowania radiowego. Co ciekawe, akumulator możemy ładować za pomocą złącza USB-C.

Lampa mierzy 205 x 78 x 53 mm i waży 540 g, a jej główną różnicą między konstrukcją Quadralite jest brak możliwości wymiany modułu palnika. Zamiast tego otrzymujemy bagnet na akcesoria, takie jak dyfuzory.

Razem z lampą debiutuje nowy system sterowania radiowego YN 560 PRO, który będzie w stanie obsłużyć lampy z systemów YN560-TX i YN-622. Nowy transmitter YN560-TX PRO dzięki wyświetlaczowi LCD i rozbudowanej ergonomii ma szansę stać się konkurencją dla systemu Navigator X2, niestety jak na razie wspiera on jedynie aparaty Canona i Nikona (w niedalekiej przyszłości także Sony).

Cena i dostępność

Otrzymujemy więc lampę, która oferuje niemal identyczną funkcjonalność jak pozycja konkurencji, ale jednak mniejsze możliwości w zakresie kontroli mocy. Yongnuo o klienta musi więc powalczyć ceną. W serwisach aukcyjnych kupimy ją za 250 dolarów (około 970 zł).

{$in-article-newsletter}

Jeżeli taka sama cena utrzyma się w polskiej dystrybucji, prawdopodobnie znajdą się osoby, które dadzą się na nią skusić - cena modelu Quadralite Reporter 200 TTL wynosi obecnie około 1250 zł. Mimo wszystko trudno będzie firmie walczyć z pozycją, jaką w ostatnich latach wypracował Godox / Quadralite.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hkyongnuo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)