Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF

0
Maciej Luśtyk
19 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok temu Yongnuno zadebiutowało z jasnym reporterskim obiektywem YN 35 mm f/1.4. Choć oferowała ciekawą specyfikację w rekordowo niskiej cenie, odstawała widocznie od swoich konkurentów pracą AF. Teraz ma się to zmienić.

Z roku na rok Yongnuo staje się coraz bardziej doświadczonym producentem obiektywów. Choć nadal firma w ogóle nie kryje się z imitowaniem stylistyki oraz budowy szkieł Canona, powoli stara się pozbyć łatki producenta słabych szkieł dla najuboższych. W ostatnim czasie widzieliśmy ciekawe i już nieco wyżej wyceniane obiektywy, takie jak YN 14 mm f/2.8 czy właśnie YN 35 mm f/1.4.

Ten drugi model właśnie doczekał się ciekawej aktualizacji. Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM, bo taka jest jego nazwa, wyposażony został w ultradźwiękowy silnik autofokusu Ultrasonic Wave Motor, który sprawić ma, że konstrukcja będzie bardziej konkurencyjna pod względem głośności i szybkości pracy (czynnik, który jest piętą achillesową większości modeli producenta).

Szybsza praca, ale bez zmian w optyce

Oprócz tego, otrzymujemy znany nam już układ 11 soczewek w 9 grupach, z których dwie to soczewki asferyczne, pozwalający na ostrzenie z minimalnej odległości 35 cm. Do tego w konstrukcji użyto dwóch soczewek o anomalnej dyspersji oraz 7-listkowej przysłony (maksymalne domknięcie do f/22), dzięki której punkty świetlne w nieostrościach będą miały wygląd 14-ramiennych gwiazd. Ponadto soczewki pokryte zostały powłokami odpowiedzialnymi za zwiększenie transmisji światła i ograniczenie występowania niepożądanych odbić światła.

Obiektyw wyposażony został w elektroniczną skalę odległości, fizyczny pierścień ostrości oraz złącze USB, pozwalające na ewentualną aktualizację oprogramowania. Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 67 mm.

Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM jest też stosunkowo kompaktowy (82 x 111 mm), jednak nie należy do najlżejszych (waga około 700 g). Do tego w odróżnienia od swojej konkurencji ze stajni Canona, nie oferuje żadnych uszczelnień.

Cena i dostępność

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie i w jakiej cenie obiektyw pojawi się w sprzedaży. Biorąc jednak pod uwagę koszt wcześniejszej wersji szkła, należy spodziewać się ceny oscylującej w granicach 2000-2500 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hkyongnuo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)