7artisans 35 mm f/1.4 - jasny, tani reporterski standard do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent pokazał najjaśniejszą jak do tej pory pełnoklatkową 35-tkę w swojej ofercie.  Jest mała, wykonana z metalu i jak na swoje możliwości - wyjątkowo tania.

Nowy manualny obiektyw może okazać się gratką dla fotografów ulicznych szukających niedrogiego szkła i kompaktowego szkła, które mogliby podłączyć do swoich bezlusterkowców systemu Sony E. Najnowsze dziecko 7artisans na pierwszy rzut oka oferuje wszystko, czego tego rodzaju użytkownicy mogą potrzebować.

Otrzymujemy układ optyczny zbudowany na bazie 10 soczewek w 9 grupach, pokrytych powłokami odpowiedzialnymi za redukcję odbić światła i flar, a do tego 11-listkową przysłonę, którą domkniemy do wartości f/16. Zestaw ten pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 40 cm, a na przednią soczewkę nakręcimy filtry o niewielkiej średnicy 46 mm.

Niewielki jest także sam obiektyw, który mierzy raptem 50 x 50 mm i waży 298 g. Trudno też mu odmówić walorów wizualnych. Stylistyką przypominająca obiektywy Leica, nowa jasna stałka wykonana została w całości z anodyzowanego aluminium, które dodaje konstrukcji zarówno charakteru, jak i wytrzymałości.

Cena i dostępność

I nawet jeżeli szkło nie będzie zachwycać swoją jakością, nowa propozycja 7artisans godna jest rozpatrzenia chociażby ze względu na samą cenę, która wynosi raptem 199 dolarów (około 780 zł). Z tego powodu będzie też doskonałym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, chcących sprawdzić jak czują się z ogniskową 35 mm. Warto też wspomnieć, że w przypadku matryc APS-C, otrzymamy w tym wypadku ekwiwalent obiektywu 50 mm f/1.4.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie szkło pojawi się w Polsce, ale to nieważne, bo już teraz można zamawiać je z darmową wysyłką za pośrednictwem serwisu Amazon.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem 7artisans.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)