7artisans 35 mm f/1.4 - jasny, tani reporterski standard do Sony E

14
Maciej Luśtyk
2 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent pokazał najjaśniejszą jak do tej pory pełnoklatkową 35-tkę w swojej ofercie.  Jest mała, wykonana z metalu i jak na swoje możliwości - wyjątkowo tania.

Nowy manualny obiektyw może okazać się gratką dla fotografów ulicznych szukających niedrogiego szkła i kompaktowego szkła, które mogliby podłączyć do swoich bezlusterkowców systemu Sony E. Najnowsze dziecko 7artisans na pierwszy rzut oka oferuje wszystko, czego tego rodzaju użytkownicy mogą potrzebować.

Otrzymujemy układ optyczny zbudowany na bazie 10 soczewek w 9 grupach, pokrytych powłokami odpowiedzialnymi za redukcję odbić światła i flar, a do tego 11-listkową przysłonę, którą domkniemy do wartości f/16. Zestaw ten pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 40 cm, a na przednią soczewkę nakręcimy filtry o niewielkiej średnicy 46 mm.

Niewielki jest także sam obiektyw, który mierzy raptem 50 x 50 mm i waży 298 g. Trudno też mu odmówić walorów wizualnych. Stylistyką przypominająca obiektywy Leica, nowa jasna stałka wykonana została w całości z anodyzowanego aluminium, które dodaje konstrukcji zarówno charakteru, jak i wytrzymałości.

Cena i dostępność

I nawet jeżeli szkło nie będzie zachwycać swoją jakością, nowa propozycja 7artisans godna jest rozpatrzenia chociażby ze względu na samą cenę, która wynosi raptem 199 dolarów (około 780 zł). Z tego powodu będzie też doskonałym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, chcących sprawdzić jak czują się z ogniskową 35 mm. Warto też wspomnieć, że w przypadku matryc APS-C, otrzymamy w tym wypadku ekwiwalent obiektywu 50 mm f/1.4.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie szkło pojawi się w Polsce, ale to nieważne, bo już teraz można zamawiać je z darmową wysyłką za pośrednictwem serwisu Amazon.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem 7artisans.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Panasonic uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów przeznaczonych do flagowych bezlusterkowców S1 - Nowy telezoom ma być idealnym wyborem dla zawodowców, oczekujących wysokiej sprawności w...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Nowy obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART to według zapewnień producenta, najlepsze szkło w swojej klasie. Specyfikacja rzeczywiście imponuje i daje nadzieję na...
26
1
Powiązane artykuły