7artisans 28 mm f/5.6 - kompaktowy, niedrogi szeroki kąt do Leica M

Autor: Maciej Luśtyk

6 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent pokazał nowy manualny obiektyw do aparatów Leica, ze wsparciem systemu dalmierza. Jest mały, lekki i kosztuje nieco ponad 1000 zł.

Nowy obiektyw 7artisans ma być doskonałym, niedrogim towarzyszem codziennych spacerów z aparatem. Szkło mierzy tylko 56 x 56 mm i waży raptem 130 g, a w przypadku zdjęcia osłony przeciwsłonecznej będzie jeszcze mniejsze. Mimo niewielkiej wagi obiektyw 7artisans 28 mm f/5.6 oferuje w pełni metalową konstrukcję i jest też dobrze wyposażone.

Otrzymujemy pierścień przysłony oraz pierścień ostrości z wypustką ułatwiającą ostrzenie, a także blokadę umożliwiającą zablokowanie pierścienia przy ustawieniu ostrości na nieskończoność. Oprócz tego mamy też wsparcie dla systemu dalmierza aparatu.

W zakresie optyki otrzymujemy prosty układ bazujący na 6 elementach w 4 grupach oraz ciekawą 8-listkową przysłonę, która po domknięciu (maksymalnie do f/22) będzie miała kształt przypominający kwiatek. Niestety producent nie informuje czy wiąże się to z jakimkolwiek wpływem na charakter reprodukcji punktów świetlnych. Szkło umożliwia ostrzeni z minimalnej odległości 1 metra.

Cena i dostępność

Obiektyw dostępny jest już w sprzedaży na stronie producenta w cenie 299 dolarów (około 1300 zł). Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie 7artisans.store.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Leica DG Summilux 9 mm f/1.7 ASPH. - najlepszy obiektyw do vlogów w Mikro Cztery Trzecie?
Panasonic Leica DG Summilux 9 mm f/1.7 ASPH. - najlepszy obiektyw do vlogów w Mikro Cztery Trzecie?
Panasonic prezentuje szkło, które ma szansę na nowo zwrócić uwagę vlogerów w kierunku systemu Mikro Cztery Trzecie. Ze względu na przystępną cenę i kompaktowość...
7
Karta Angelbird lub statyw Benro gratis przy zakupie obiektywów Viltrox
Karta Angelbird lub statyw Benro gratis przy zakupie obiektywów Viltrox
Foto-Technika, dystrybutor obiektywów Viltrox rusza z nową promocją. Każdy, kto do końca czerwca 2022 roku zakupi jedno ze szkieł objętych promocją, będzie mógł kupić...
1
Laowa Nanomorph - nadchodzą najmniejsze anamorficzne obiektywy na świecie
Laowa Nanomorph - nadchodzą najmniejsze anamorficzne obiektywy na świecie
Venus Optics oficjalnie zapowiada nową serię kompaktowych obiektywów anamorficznych. W serii znajdą się obiektywy 27 mm T2.8, 35 mm T2.4 oraz 50 mm T2.4 ze...
10
Powiązane artykuły