7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

3 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Oferta chińskiego producenta manualnej optyki powiększyła się o nowy obiektyw. Tym razem otrzymujemy kompaktowe rybie do aparatów APS-C, o bardzo dużym kącie widzenia.

Najnowszy obiektyw 7Artisans 4 mm f/2.8 to ucieleśnienie kompaktowego, jasnego i lekkiego rybiego oka o dużym kącie widzenia, które wynosi aż 255 stopni. Jak twierdzi producent pozwoli to na stworzenia sferycznych panoram na podstawie zaledwie 2-3 zdjęć. W przypadku standardowego fotografowania otrzymamy obrazek z charakterystycznie dla tego typu obiektywów wyciemnionymi brzegami.

Układ optyczny obiektywu bazuje na 10 soczewkach w 8 grupach, jest wyposażony w 7-listkową przysłonę i pozwala na ostrzenie z krótkiej minimalnej odległości 8,5 cm. Otrzymujemy ponadto bezstopniowy pierścień przysłony, którym będziemy mogli wygodnie sterować za pomocą specjalnego uchwytu.

Szkło oferuje ponadto w pełni metalową obudowę i waży raptem 210 g. Do tego mierzy tylko 54 x 60 mm, dzięki czemu będzie dobrą parą zarówno do aparatów APS-C, jak i korpusów systemu Mikro Cztery Trzecie. Jest to oczywiście obiektyw w pełni manualny, nie oferujący napędu AF ani jakiejkolwiek komunikacji z aparatem, co oznacza konieczność pracy w pełnym manualu.

Cena i dostępność

Niewątpliwą zaletą obiektywu jest jego cena. Model 7Artisans 4 mm f/2.8 kosztuje 150 dolarów (ok. 740 zł) i jest już dostępny do kupienia za pośrednictwem oficjalnego sklepu producenta. Należy jedynie liczyć się z możliwością nałożenia dodatkowych opłat celnych na przesyłki z Azji.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami: Sony E, Fujifilm X, Canon EOS-M i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie 7artisans.store.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły