7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.

Chiński producent obiektywów 7Artisans wprowadza do sprzedaży kolejną jasną konstrukcję w przystępnej cenie. Tym razem jest to pełnoklatkowy model 50 mm f/1.05 wyposażony w mocowania do bezlusterkowców Sony E, Nikon Z, Canon RF oraz Leica L. Obiektyw jest oczywiście manualny bez elektroniki przekazującej informacje do korpusu aparatu.

Papierowa głębia ostrości i oryginalna plastyka w dobrej cenie

Zbudowany w oparciu o 10 soczewek w 7 grupach obiektyw, waży 606 gramów przy wymiarach 65 x 100 mm i średnicy mocowania filtrów 58 mm. Ostrzy od 57 cm, a za kołowe rozmycia po przymknięciu przysłony ma odpowiadać aż 13-listkowa przysłona, kontrolowana bezstopniowym pierścieniem.

Zdjęcia przykładowe

Producent udostępnił już pierwsze sample z nowego obiektywu. Może je obejrzeć w serwisie flickr.com

Cena i dostępność

Obiektyw 7Artisans 50 mm f/1.05 można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie photorumors.com/store. Z darmową dostawa na cały świat kosztuje 490 dolarów, czyli niecałe 2000 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
9
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Mały, lekki, ultraszeroki i bez dystorsji - teraz także z autofokusem. Nowy obiektyw Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF to przełomowa konstrukcja dla Venus Optics, ale AF nie będzie dostępny dla każdego...
1
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Dla fotografów dzikiej przyrody, lotnictwa i sportu Sigma stworzyła kolejny ciekawy teleobiektyw. Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS to konstrukcja wyjątkowo poręczna, lekka i o wysokich parametrach...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)