Fomei Digitalis Pro T - lampa studyjna i plenerowa w jednym

0
Maciej Luśtyk
23 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Fotografowie pracujący zarówno w studiu, jak i w plenerze otrzymują kolejną ciekawą propozycję. Oferta czeskiego producenta oświetlenia rozszerzyła się właśnie o lampy Digitalis Pro T, z których dzięki podwójnemu systemowi zasilania skorzystacie także w terenie.

Seria Fomei Digitalis Pro T ma być odpowiedzią na potrzeby fotografów, którzy ze względu na charakter pracy spędzają zarówno dużo czasu w studiu jak i w plenerze. W jej skład wchodzą trzy modele różniące się mocą i możliwościami: Digitalis PRO T600 (600 Ws), Digitalis PRO T400 (400 Ws) i Digitalis PRO T400 TTL (jedyna ze wsparciem trybu TTL i precyzyjniejszą kontrolą trybu strobo).

Główną zaletą nowych głowic jest możliwość zastosowania dwóch źródeł zasilania - z akumulatora lub sieci 230V. W pełni naładowany akumulator pozwoli na wykonanie około 400 błysków z mocą 400 Ws i 350 błysków z mocą 600 Ws. Co ważne może być ładowany zarówno oddzielnie, jak i wtedy, gdy jest zamocowany w lampie. Niestety, aby zasilać lampy z sieci konieczne będzie dokupienia dedykowanego adaptera (koszt 479 zł).

Pilot LED, wsparcie HSS i tryb strobo

Pracę ze światłem ułatwi pilotująca dioda LED o mocy 10 W, która powoli na pracę w czterech trybach: proporcjonalnym do energii błysku, z pełna mocą, wsparcia systemu AF (tylko w wersji TTL) i wyłączonym. Ponadto otrzymujemy tryb HSS, umożliwiający synchronizację z czasami migawki do 1/8000 s.

Lampy pozwalają także na prace w trybie stroboskowym. W przypadku modelu Digital PRO T400 TTL sekwencje błyśnięć lampy można regulować za pomocą współczynników "RPT-T" (liczba błysków) i "RPT-HZ" (częstotliwość błysku). Maksymalna liczba błysków wynosi 99, a liczba Hz równa jest 99. Ilość błysków i częstotliwości zależy od używanej energii błysku. W modelach Digitalis PRO T400 i Digitalis PRO T600 otrzymujemy stałe sekwencje 5, 10 i 15 błyśnięć w serii.

Funkcjonalna konstrukcja

Digitalis Pro T to także ciekawa konstrukcja i wygoda obsługi. W lampach zastosowano płaską kopułkę, która chroni palnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Nie wystaje ona jednak poza kontur lampy, dzięki czemu nie stwarza problemów przy zmianie modyfikatorów.

Oprócz tego otrzymujemy aktywny system chłodzenia, otwory wentylacyjne nieprzepuszczające wody oraz możliwość podpięcia paska, który ułatwi transport lampy. W wygodnej pracy pomoże nam z kolei jasny i kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cm.

Sterowanie bezprzewodowe

Lampami można sterować także zdalnie, za pomocą opcjonalnego nadajnika bezprzewodowego. Nadajnik umożliwia ustawianie energii w każdej lampie osobno lub w grupie lamp. Nadajnik pracuje w jednym z 80 kanałów, w 4 grupach, co umożliwia bezproblemową pracę nawet w przypadku używania podobnego systemu w pobliżu. Istnieje także możliwość podłączenia własnego odbiornika do portu synchronizacji, który umieszczony został z boku lampy błyskowej (gniazdo 3,5 mm).

Cena i dostępność

Nowe lampy Fomei dostępne są już w sprzedaży w cenach 2681 zł (Digitalis PRO T400), 3075 zł (Digitalis PRO T600) i 3364 zł (Digitalis PRO T400 TTL).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sklep.medikon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)