Fomei Digitalis Pro T - lampa studyjna i plenerowa w jednym

0
Maciej Luśtyk
23 Październik 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Fotografowie pracujący zarówno w studiu, jak i w plenerze otrzymują kolejną ciekawą propozycję. Oferta czeskiego producenta oświetlenia rozszerzyła się właśnie o lampy Digitalis Pro T, z których dzięki podwójnemu systemowi zasilania skorzystacie także w terenie.

Seria Fomei Digitalis Pro T ma być odpowiedzią na potrzeby fotografów, którzy ze względu na charakter pracy spędzają zarówno dużo czasu w studiu jak i w plenerze. W jej skład wchodzą trzy modele różniące się mocą i możliwościami: Digitalis PRO T600 (600 Ws), Digitalis PRO T400 (400 Ws) i Digitalis PRO T400 TTL (jedyna ze wsparciem trybu TTL i precyzyjniejszą kontrolą trybu strobo).

Główną zaletą nowych głowic jest możliwość zastosowania dwóch źródeł zasilania - z akumulatora lub sieci 230V. W pełni naładowany akumulator pozwoli na wykonanie około 400 błysków z mocą 400 Ws i 350 błysków z mocą 600 Ws. Co ważne może być ładowany zarówno oddzielnie, jak i wtedy, gdy jest zamocowany w lampie. Niestety, aby zasilać lampy z sieci konieczne będzie dokupienia dedykowanego adaptera (koszt 479 zł).

Pilot LED, wsparcie HSS i tryb strobo

Pracę ze światłem ułatwi pilotująca dioda LED o mocy 10 W, która powoli na pracę w czterech trybach: proporcjonalnym do energii błysku, z pełna mocą, wsparcia systemu AF (tylko w wersji TTL) i wyłączonym. Ponadto otrzymujemy tryb HSS, umożliwiający synchronizację z czasami migawki do 1/8000 s.

Lampy pozwalają także na prace w trybie stroboskowym. W przypadku modelu Digital PRO T400 TTL sekwencje błyśnięć lampy można regulować za pomocą współczynników "RPT-T" (liczba błysków) i "RPT-HZ" (częstotliwość błysku). Maksymalna liczba błysków wynosi 99, a liczba Hz równa jest 99. Ilość błysków i częstotliwości zależy od używanej energii błysku. W modelach Digitalis PRO T400 i Digitalis PRO T600 otrzymujemy stałe sekwencje 5, 10 i 15 błyśnięć w serii.

Funkcjonalna konstrukcja

Digitalis Pro T to także ciekawa konstrukcja i wygoda obsługi. W lampach zastosowano płaską kopułkę, która chroni palnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Nie wystaje ona jednak poza kontur lampy, dzięki czemu nie stwarza problemów przy zmianie modyfikatorów.

Oprócz tego otrzymujemy aktywny system chłodzenia, otwory wentylacyjne nieprzepuszczające wody oraz możliwość podpięcia paska, który ułatwi transport lampy. W wygodnej pracy pomoże nam z kolei jasny i kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cm.

Sterowanie bezprzewodowe

Lampami można sterować także zdalnie, za pomocą opcjonalnego nadajnika bezprzewodowego. Nadajnik umożliwia ustawianie energii w każdej lampie osobno lub w grupie lamp. Nadajnik pracuje w jednym z 80 kanałów, w 4 grupach, co umożliwia bezproblemową pracę nawet w przypadku używania podobnego systemu w pobliżu. Istnieje także możliwość podłączenia własnego odbiornika do portu synchronizacji, który umieszczony został z boku lampy błyskowej (gniazdo 3,5 mm).

Cena i dostępność

Nowe lampy Fomei dostępne są już w sprzedaży w cenach 2681 zł (Digitalis PRO T400), 3075 zł (Digitalis PRO T600) i 3364 zł (Digitalis PRO T400 TTL).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sklep.medikon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)