Nowości Fomei na naszym rynku: uniwersalne lampy Digitalis Pro TX TTL oraz “Clickboksy”

0
Maciej Luśtyk
5 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku debiutują nowe rozwiązania Fomei. Wśród nich najnowsza generację akumulatorowych głowic Digitalis Pro oraz nowy system wygodnie składanych softboksów.

Nowe lampy Fomei Digitalis Pro TX TTL to głowice, które wykorzystamy tak w studio, jak i w plenerze - możemy zasilać je z sieci albo za pomocą wbudowanego akumulatora, który wystarczy na około 400 błysków z pełną mocą.

Uniwersalna głowica do studia i w plener

 

Nową linię reprezentują dwa modele o mocach 400 i 600 Ws. Lampy pozwalają regulować energię światła w zakresie 1/1-1/256 i wyróżniają się krótkimi czasami błysku - od 1/450 do 1/12800 s. Do tego oferują wsparcie dla pomiaru TTL, tryb HSS (do 1/8000 s) oraz funkcję Strobo, w ramach której lampa wyzwoli zaprogramowaną serię błysków.

Oprócz tego otrzymujemy światło pilotujące LED o mocy 20 W, system zdalnego wyzwalania, który pozwoli bezprzewodowo sterować ustawieniami lampy, a same głowice są bardzo kompaktowe i łatwe w transporcie. Wraz z akumulatorem ważą jedyne 2,3 kg, a ich długość to raptem 26,5 cm. Nie będzie więc problemu ze spakowaniem ich nawet do niewielkiej torby.

Czym są Clickboksy?

Poza nowymi lampami ofertę Fomei wzbogaca także nowy system składanych softobków. Clickboksy, bo tak się nazywają, oferują opatentowany mechanizm szybkiego składania tyczek, który sprawi, że montaż całego modyfikatora zajmie raptem kilka sekund. “To doskonały pomysł dla tych pracujących w małych studiach fotograficznych i na ciasnych planach zdjęciowych, gdzie liczy się każdy metr" - komentuje dystrybutor.

 

Mechanizm składania Clickboxów jest wykonany w całości z metalu i na tyle intuicyjny, że każdy sobie poradzi z jego rozłożeniem. Materiał jest odporny na wysoką temperaturę, dlatego można ich używać z żarówkami o dużych mocach. Co ciekawe w ramach serii mamy też propozycję dla osób, dla których liczy się przede wszystkim waga modyfikatorów - Clickboxy w rozmiarach 140cm i 180cm mają pręty wykonane z włókna szklanego.

Na koniec tyczka Zoom, która pozwoli przekształcić softboksy w reflektory paraboliczne i wygodnie zmieniać położenie lampy względem środka modyfikatora.

Cena i dostępność

Lampy Fomei Digitalis Pro TX TTL dostępne są do kupienia w cenach 3688 zł (model 400 Ws) i 4180 zł (model 600 Ws). Clickboksy występują z kolei w rozmiarach od 110 do 180 cm, a także w formie softboksów kwadratowych, prostokątnych i stipów, w cenach od 970 do 2755 zł.

Więcej informacji na temat nowych produktów znajdziecie na stronie dystrybutora (medikon.pl).

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)