Nowości Fomei na naszym rynku: uniwersalne lampy Digitalis Pro TX TTL oraz “Clickboksy”

Autor: Maciej Luśtyk

5 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku debiutują nowe rozwiązania Fomei. Wśród nich najnowsza generację akumulatorowych głowic Digitalis Pro oraz nowy system wygodnie składanych softboksów.

Nowe lampy Fomei Digitalis Pro TX TTL to głowice, które wykorzystamy tak w studio, jak i w plenerze - możemy zasilać je z sieci albo za pomocą wbudowanego akumulatora, który wystarczy na około 400 błysków z pełną mocą.

Uniwersalna głowica do studia i w plener

 

Nową linię reprezentują dwa modele o mocach 400 i 600 Ws. Lampy pozwalają regulować energię światła w zakresie 1/1-1/256 i wyróżniają się krótkimi czasami błysku - od 1/450 do 1/12800 s. Do tego oferują wsparcie dla pomiaru TTL, tryb HSS (do 1/8000 s) oraz funkcję Strobo, w ramach której lampa wyzwoli zaprogramowaną serię błysków.

Oprócz tego otrzymujemy światło pilotujące LED o mocy 20 W, system zdalnego wyzwalania, który pozwoli bezprzewodowo sterować ustawieniami lampy, a same głowice są bardzo kompaktowe i łatwe w transporcie. Wraz z akumulatorem ważą jedyne 2,3 kg, a ich długość to raptem 26,5 cm. Nie będzie więc problemu ze spakowaniem ich nawet do niewielkiej torby.

Czym są Clickboksy?

Poza nowymi lampami ofertę Fomei wzbogaca także nowy system składanych softobków. Clickboksy, bo tak się nazywają, oferują opatentowany mechanizm szybkiego składania tyczek, który sprawi, że montaż całego modyfikatora zajmie raptem kilka sekund. “To doskonały pomysł dla tych pracujących w małych studiach fotograficznych i na ciasnych planach zdjęciowych, gdzie liczy się każdy metr" - komentuje dystrybutor.

 

Mechanizm składania Clickboxów jest wykonany w całości z metalu i na tyle intuicyjny, że każdy sobie poradzi z jego rozłożeniem. Materiał jest odporny na wysoką temperaturę, dlatego można ich używać z żarówkami o dużych mocach. Co ciekawe w ramach serii mamy też propozycję dla osób, dla których liczy się przede wszystkim waga modyfikatorów - Clickboxy w rozmiarach 140cm i 180cm mają pręty wykonane z włókna szklanego.

Na koniec tyczka Zoom, która pozwoli przekształcić softboksy w reflektory paraboliczne i wygodnie zmieniać położenie lampy względem środka modyfikatora.

Cena i dostępność

Lampy Fomei Digitalis Pro TX TTL dostępne są do kupienia w cenach 3688 zł (model 400 Ws) i 4180 zł (model 600 Ws). Clickboksy występują z kolei w rozmiarach od 110 do 180 cm, a także w formie softboksów kwadratowych, prostokątnych i stipów, w cenach od 970 do 2755 zł.

Więcej informacji na temat nowych produktów znajdziecie na stronie dystrybutora (medikon.pl).

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)