Fomei Digitalis RF 300 W - głowice studyjne z 300-watowym światłem pilotującym

0
Redakcja Fotopolis
17 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Czeski producent wprowadza na nasz rynek kolejne modele lamp studyjnych. Seria Digitalis RF powiększa się o modele 400 Ws i 600 Ws. Choć ich odpowiedniki były już obecne w serii, nowe konstrukcje mogą pochwalić się wyjątkowo mocnym światłem pilotującym.

Niedrogie lampy Fomei Digitalis RF skierowane są głównie do amatorów, studentów, oraz firm które we własnym zakresie fotografują produkty. Mimo niewielkiej ceny, serię cechuje stała barwa światła błyskowego (5500 K), powtarzalność mocy błysku i krótki czas ładowania (do 1,1 s).

W nowych modelach, podobnie jak w ich pierwowzorach, energię błysku oraz światło modelujące (dwa osobne potencjometry) możemy ustawić płynnie w zakresie od 1/24 do 1/1 mocy. Za inne funkcje odpowiedzialne są czytelnie oznaczone przyciski znajdujące się na tylnej ściance urządzenia. Do lamp dodawany jest także odbiornik RF, który pozwala na bezprzewodowe wyzwalanie błysku. Z kolei palnik wraz z żarnikiem osłonięte są szklaną kopułką ochronną, która chroni je przed uszkodzeniami wynikającymi ze zmiany modyfikatorów. 

300-watowe światło modelujące

Nowe lampy otrzymały 300-watową żarówkę odpowiedzialną za światło modelujące. Jest to duża różnica w stosunku do pierwszej serii Digitalis RF gdzie lampy były wyposażone w światło o mocy 75 W. Dzięki większej mocy światła sterującego, jego strata przy używaniu dużych softboksów będzie mniej odczuwalna, co na pewno ułatwi pracę autofocusa aparatu i pozwoli wykorzystywać je także do filmowania.

Lampy wyposażono w aktywny system chłodzenia, który zabezpieczy urządzenie przed przegrzaniem. Co ważne, Podobnie jak poprzednie lampy firmy Fomei, również nowe modele posiadają mocowanie typu Bowens, dzięki czemu bez problemy znajdziemy do nich wachlarz modyfikatorów.

Cena i dostępność

Lampy są już dostępne na stronie polskiego dystrybutora w cenie 1722 zł (model 400 Ws) i 2091 zł za mocniejszy odpowiednik (600 Ws).

Producent lamp daje 5-letnią gwarancję na urządzenie oraz 6-miesięczną na palnik i żarówkę pilotującą.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sklep.medikon.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
26 marca 2020 odbyła się premiera nowej serii modyfkatorów Rogue FlashBender v3. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, pasują do każdej lampy błyskowej - od bardzo małych, po te większe,...
3
0
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Wysoki kontrast i bardzo niska czułość, bo podobno przeciwieństwa się przyciągają.
16
1
Fotopro X-Aircross, X-go i AK-64+ - prawdopodobnie najszybciej rozkładane statywy i monopody na świecie
Fotopro X-Aircross, X-go i AK-64+ - prawdopodobnie najszybciej rozkładane statywy i monopody na...
A przynajmniej tak twierdzi producent. Na naszym rynku pojawiły się właśnie nowe ciekawe akcesoria marki Fotopro. Sprawdźcie ceny.
0
0
Powiązane artykuły