Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fomei Digitalis RF 300 W - głowice studyjne z 300-watowym światłem pilotującym

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Czeski producent wprowadza na nasz rynek kolejne modele lamp studyjnych. Seria Digitalis RF powiększa się o modele 400 Ws i 600 Ws. Choć ich odpowiedniki były już obecne w serii, nowe konstrukcje mogą pochwalić się wyjątkowo mocnym światłem pilotującym.

Niedrogie lampy Fomei Digitalis RF skierowane są głównie do amatorów, studentów, oraz firm które we własnym zakresie fotografują produkty. Mimo niewielkiej ceny, serię cechuje stała barwa światła błyskowego (5500 K), powtarzalność mocy błysku i krótki czas ładowania (do 1,1 s).

W nowych modelach, podobnie jak w ich pierwowzorach, energię błysku oraz światło modelujące (dwa osobne potencjometry) możemy ustawić płynnie w zakresie od 1/24 do 1/1 mocy. Za inne funkcje odpowiedzialne są czytelnie oznaczone przyciski znajdujące się na tylnej ściance urządzenia. Do lamp dodawany jest także odbiornik RF, który pozwala na bezprzewodowe wyzwalanie błysku. Z kolei palnik wraz z żarnikiem osłonięte są szklaną kopułką ochronną, która chroni je przed uszkodzeniami wynikającymi ze zmiany modyfikatorów. 

300-watowe światło modelujące

Nowe lampy otrzymały 300-watową żarówkę odpowiedzialną za światło modelujące. Jest to duża różnica w stosunku do pierwszej serii Digitalis RF gdzie lampy były wyposażone w światło o mocy 75 W. Dzięki większej mocy światła sterującego, jego strata przy używaniu dużych softboksów będzie mniej odczuwalna, co na pewno ułatwi pracę autofocusa aparatu i pozwoli wykorzystywać je także do filmowania.

Lampy wyposażono w aktywny system chłodzenia, który zabezpieczy urządzenie przed przegrzaniem. Co ważne, Podobnie jak poprzednie lampy firmy Fomei, również nowe modele posiadają mocowanie typu Bowens, dzięki czemu bez problemy znajdziemy do nich wachlarz modyfikatorów.

Cena i dostępność

Lampy są już dostępne na stronie polskiego dystrybutora w cenie 1722 zł (model 400 Ws) i 2091 zł za mocniejszy odpowiednik (600 Ws).

Producent lamp daje 5-letnią gwarancję na urządzenie oraz 6-miesięczną na palnik i żarówkę pilotującą.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sklep.medikon.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły