Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego

Autor: Maciej Luśtyk

27 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną.

Jak twierdzi producent ”Fomei LED 100BS to odpowiedź na potrzeby klientów, którym zależy na stabilnej temperaturze barwowej i wysokim współczynniku odwzorowania barw przy niewielkich wymiarach i wadze lampy.”

Fomei LED 100BS - wysokiej jakości światło w kompaktowej formie

Dioda LED ma temperaturę barwową 5600K i oferuje maksymalną moc 100W (jej moc można regulować w pełnym zakresie od zera do wartości maksymalnej za pomocą tylnego pokrętła), co przekłada się na natężenie 15000 lux w przypadku korzystania z opcjonalnego reflektora o średnicy 16,5 cm i 3200 lux w przypadku pracy z „gołą” lampą.

Niestety producent nie podaje przy jakich odległościach lampa oferuje podane wyżej deklarowane wartości natężenia światła, ale na pewno nie powinniśmy narzekać na jakość dostarczanego światła - Fomei LED 100BS charakteryzuje się współczynnikiem CRI=98, a producent obiecuje, że nie migocze nawet przy prędkościach nagrywania rzędu 240 kl./s. Sam chip jest też aktywnie chłodzony.

Fomei LED 100BS to możliwość mocowania akcesoriów i wygodne zestawy

Dzięki mocowaniu Bowens lampa Fomei LED 100BS umożliwia montaż z szerokiej gamy softboxów, reflektorów i innych modyfikatorów. Wraz z najnowszą lampą można użyć dowolnego parasola, zarówno rozpraszającego, jak i odbijającego. Co ważne, lampa będzie także dostępna w zestawach, które dostosowano do różnych sytuacji i potrzeb użytkowników.

Mocowanie Bowens umożliwia podpięcie szerokiej gamy akcesoriów

Całość w naprawdę kompaktowej (12,5 x 12,5 x 17 cm) i całkiem lekkiej (1,4 kg) obudowie, która okaże się wygodna tak w transporcie, jak i podczas pracy. Korpus lampy został stworzony w oparciu o sprawdzone rozwiązania z lamp Digitalis i Pro X. Starannie wykonana metalowa rama i wysokiej jakości mocowanie zapewniać mają lampie trwałość niezbędną do wieloletniej pracy.

Cena i dostępność

Lampa Fomei LED 100BS dostępna jest do kupienia w cenie 1389 zł w zestawie z osłoną diody, mlecznym dyfuzorem i przewodem zasilającym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fomei.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Wraz z modelem A7 IV Sony zaprezentowało nowe systemowe lampy błyskowe, które mają być idealną parą dla pełnoklatkowych aparatów Sony E. Otrzymujemy...
3
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw  z funkcją zacisku
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw z funkcją zacisku
Na rynek wchodzi Takeway T2 Clampod. To zmyślny ministatyw z silnym uchwytem, który pozwala na uzyskiwanie dynamicznej perspektywy podczas fotografowania i filmowania.
0
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Nowe Macbooki Pro to najważniejsza aktualizacja serii od lat, która w świecie notebooków wyznaczać ma nowe standard wydajności. Jeśli więc jeszcze...
48
Powiązane artykuły